bugün

beyinleri kurcalayan sorudur. insanlık tarihi boyunca binlerce yıl giyime para verilmemiş. iklimsel değişikliklerin olduğu dönemlerde insanoğlu hava şartlarına ayak uydurmak için bir şeyler giyip sonra çıplak yaşamaya devam etmiş. sırf kapitalist düzen bize bir şeyler dayatıyor diye neden en çok para giyime harcanıyor.
hadi kış aylarını geçtim ama mesela en azından ülkemizde haziran-temmuz-ağustos aylarında neden çıplak gezmiyoruz, yaşamıyoruz. çok daha rahat olurdu. hadi gelin bu yaz bu saçmalığa bir son verelim ve çırılçıplak bir yaz geçirelim. klima masrafından filan da kurtuluruz hem.

edit: ulan bunu yazmaktan hicap duyuyorum ama yazdırdılar. ironidir.
Üşürüz.
düşeriz.
görsel

Canı çeker falan mazallah.
insanlar giyinikken bu kadar taciz ve tecavüz olayı oluyor, bir de Çıplak olsak ne olur siz düşünün.
birbirimize takılabiliriz.
Bana bir dönem göster ki insanlar kıyafet giymemiş olsun.

Eğer ateist ve darwıncıysen insan dönemini homosapienden başlatmalısın. Diğerlerine insan demiyoruz çünkü.

Bu arada binlerce yıl diyorsunuz da homosapien kaç bin yıl mevcut ki ? Mübale etme ne olur , iman et senin de olur.
(bkz: sikmeseler bari)
islam'da öyle bir şey yok birader.
liseli aklıyla olayı tesettüre bağlıcak vaziyet alın.
Çıplak yek beden, sultanbeyli bölgesinde yarım saat canlı kalmayı denersen cevabı alabileceğin durumdur.
Soru.

Hava soğuk olduğu için. Soyunun bakalım.

Lululululuuu..
çünkü eşeğin zikinden dolayı.
giyinmeye üşenmediğimiz için..
yoo çıplakken de yaşıyoruz. ben soyununca ölmüyorum. siz ölüyo musunuz?
çıplak dolaşmak dersen anlarım.
bacınıza falan sikiniz kalkar sonra maazallah. saklayamazsınız da.
hava şartları, görüntü kirliliği, vücudun korunması gibi nedenlerden dolayı... belki zamanla alışılabilir ama şuan için herkes çırılçıplak olsa gayet itici bir manzara oluşurdu.
Yurt dışında yaşayan topluluklar vardır.

(bkz: nüdizm)
Abi sen insansın kendine gel. Örnek aldığınız hayvanların kürkü var postu var siz neyinize güveniyorsunuz? Dini yok sayayım diye diye insanlıktan çıkacaksınız yemin ediyorum.
katır yerine insan derisine sahip olmamızdan oluşan durumdur. soğuğu geç iki saat güneşte kalsak ıstakoz oluyoruz.
betona oturursun çocuğun olmaz.
Herkesin ciplak oldugu bir metrobus dusunemiyorum.
Çıplak Bir polisi doktoru tanıyabilmek mümkün olamayacağından. Toplumda bir rütbe ve meslek sınıflandırması olabilmesi için. En önemlisi ahlâken uygun değildir.
Hayvandan farkımız olsun diye
Cehennemin dibini boylamayalim diye.