bugün

Kaç para ulan bir fiilüt ?
havalimanlarındaki herşey.
Ev. Standart bi ev neden bu kadar pahalı olabilirki?
Her şey. Her. Şey.
Bilgisayar (manidar).
Ulan piyasa öyle bir hal içindeki her şey pahalı...
aslında her şeyin değeri aynı ancak insanların beğeni, tercih ve zevkleri uyumsuz olduğundan değerler değişiklik gösteriyor.
(bkz: kitap)

Hiç anlamıyorum. Her bakımdan aç büyüyoruz bunun için.
internet der susarım.
deterjan. kilosu 15 liraya yaklaştı. pirinçten , şekerden vs pahalı.
Neden pahalı olduğu değilde insan hayatının neden ucuz olduğunu anlayamadım.
Noter.

Kağıtlara mühür basmak neden 100 tl? Mürekkep mi çok pahalı?
valiz. ulan sanki içinde altın taşıyoruz, adam gibi valiz 500-600 lira lan tatile çıkarken içine koyduklarım 2-3 tişört, 2 pontul, 2 şort, 3-5 don, toplasan 200 lira, valiz 500-600... bim poşetiyle tatile çıkacam valla.
bira. ulan kola yapmak daha maliyetli. biranın bu kadar pahalı olmasına anlam verilememektedir.
Her şey. Her şey çok pahalı ya. Burnunuzun ucunu pencereden çıkardığınız an bile en az 50 tela gidiyo, komple çıktığınızda bi böbreğinizi bırakmak zorunda kalıyorsunuz.
görsel
görsel
Vergiler.

Niye bu kadar pahalı hacı bunlar?
Avometre ve osiloskop gibi cihazların gerek üretimi gerekse tüketimi az olduğu için fiyatları pahalıdır. Hiç bir elektironikçi her sene Avometre yada osiloskop değiştirmez.
Dolmalık fıstık.
Sanırım kilosu 400 tl.
Etüd. 800 tl imiş.
Biraz dincilik yapayım * cehennem pahalıdır, gitmek için kumar oynamak, günah işlemek, içki içmek vb. Pahalı aktiviteler gerekir lakin cennet çok ucuzdur Namaz Kılmak, oruç tutmak, zekat vermek, hacca gitmek, kelimeyi şahadet getirmekle cennete gidilinebilir. Pahalıda yanarsın Bedavada hayatını yaşarsın ilginç.
Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti...
(bkz: diş fırçası)

Hiçbir maliyeti yok alt tarafı fırça yani hiçbir şey gerekmiyor ama düzgün olanı en az 20 TL. En son fırçaya 30 macuna 20 verdiğimden beri dişlerimi sökmeyi düşünüyorum.
Lcw ve de facto tarzı markalar.Daha kaliteli markalarla adeta yarışıyorlar.Eskiden ucuzlardı şimdi neredeyse fiyatlar yakın.
suriler.
Her şey. Neden ucuz ki demek isteyeceğim hiçbir şey yok.