Ah be hiç haberin yok. (bkz: saki)
aslında neden içildiği pek çözülememiştir derdi olmayan bi insan bile keyfe keder içer bazılarına sağlığa iyi geldiğine inanarak içer hangi içkiyi içtiğine bağlı.
yapılacak başka bi işsizlik bulunamadığı için.
Kimisi unutmak için, kimisi düşünmemek için, kimisi kafasını uyuşturmak için , kimisi ise zevkine.
bir müddet olsun unutmak için. tekrar eden replikleri susturmak için. belki bulurum denilen huzur kırıntısı için.
Mikropları öldürmek için.
kafirlikten içilir.
içilme nedeni, içilmeme nedenine ağır bastığı için olabilir.
Bilmem. Hiç düşünmedim nedenini ne zaman akşam oldu ufaktan kurulur çilingir sofrası bazen hüzün çoğunluklada hüzün olur masada. Sebebini bilsen ne değişecekki olan oldu giden gitti. Ne der şarkıcı? "vur kadehi ustam."
Az düşünmek için.
Alkolizm hariç, deşarj olma yöntemidir, ay da 1 kere yapılabilir, kafa dağıtılır, gülünür, ağlanır. Dozunda olduğu sürece zannımca sakıncası yoktur.
Ben tamamen sevdiğim için içiyorum. Alkol kullanmaktan keyif alıyorum. Bunun dışında çok belirgin bir sebep yok. Elbette keyiften ve kederden de içilir.

Ama en çok sevdiğim için.
Buna çok kafa patlatmak gerekmiyor,kendi sebeplerime gelirsem;rahat uyuyabilmek için,mutsuz olduğum için veya mutlu olduğum için,sadece canım istediği için,düşünmeye ve kendimi sorgulamaya ihtiyacım olduğu için diye gider bu...
Valla cogu kisiden gec icmeye basladim, icmeye basladim dedigim de 1 defa adam akilli icip ne olacagini gormek. En son bagira bagira muslum soyluyordum, cok cok keyif aldim. 1 saat sonra deli bir mide bulantisi, kusma, diger gun devam eden mide bulantisi ve yine kusma esliginde ilk ve son olmasi gerektigine karar verdim. Mide bulantisi sevilmiyosun kardesim
paşa keyf öyle istediği için.
Belki daha iyi.hissederim umuduyla içilir bazen. Tek başına yapayalnız.
Hatırlamak için içilir.
ben doldurur ben içerim günah benim kime ne.
karamsar dünyadan uzaklaşıp bir an mutlu olmak için.
elalemin derdi senimi gerdi sana ne.
içindeki çocuğu yaşatmak için içilir yiğenim. Biz mahoyla içtiğmizde çocuk parkında salıncakta sallanırken ayılıyoruz. Çocukluk işte..
votka içince bütün kadınlar güzel oluyor.
Benim için dertten kız eski sevgilimi trafik kazasında kaybettiğimden beri içerim adamın kafasını dağıtıyor.
15 yaşında falan arkadaşlarla buluştuğumuzda çekirdek kola her türlü giderdi. Şimdilerde buluştuğumuzda masa dertten alev alıyor ne içmeliydik fanta mı
herkesin hakkıdır ara sıra soyutlanmak.