1. 1.
    Bir soru cümlesi.

Anadolu'da Allah'ın bile unuttuğu kenar mahallenin birinde yaşıyordum. 3 sınıflı bir okul, her tarafı delik deşik bir yol vardı. Kaldırım bile yoktu. Sonra Ak parti geldi ve mahalle inanılmaz bir dönüşüme uğradı. 4 katlı okul yapıldı, yanına bir de anaokulu. Okula çim saha yapıldı, basket sahası da yapıldı. Tebeşiri bile biz alıp giderdik önceden, şimdi her sınıfta akıllı tahta var. Mahallede yollar mis gibi oldu, kaldırımlar da cabası, artık çamurda yürümüyoruz. Park yapıldı, kütüphane yapıldı, cami modernize edildi...

Ben bu değişimi bizzat gördüm. Ak Parti'den önce devlet Anadolu'yu unutmuştu. Batı'da olup da bunları bilmeyen insanların, Anadolu'daki büyük akp desteğinin sebebini sorgulamaları normal.
    5 -15 ... 7 milyon oldu enes abim
  2. 2.
    çünkü hem yapiy hem çaliyler.
    6 -4 ... expected1
  3. 3.
    çünkü yol yabdılar. başka hiçbir şeye gerek yok yol önemli.
    11 -2 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    anlat hadi sen seven yalanı.
    7 -2 ... vatansever terorist
  5. 5.
    çünkü malsın.
    7 -1 ... stallion
  6. 6.
    inaağdına.
    2 -2 ... sb has left the building
  7. 7.
    günah işleme özgürlüğü olduğu için.
    4 -1 ... teflon
  8. 8.
    "yapıldı" diye saydığı döktüğü her şeyin borç para veya önceki iktidarların döneminde yapılanların satılmasıyla elde edilen para ile yapıldığının farkında olmayan yandaş sorusudur.

siz böylesiniz işte... varsa yoksa lüp lüp... kaynağı nedir, neye mal oldu, sonraki faturası ne olur umurunuzda bile değil!

hayır, ya ne olacaktı? bir çivi çakmadan mı 16 yıl tek başına iktidar olacaklardı? üstelik bugünü geçmişle kıyaslamakta bir mana varsa, akp öncesine ne hacet, hititler dönemiyle kıyaslama yapalım!

16 yıldır bu ülkede bir şeyler yapılıyorsa, diğer ülkeler durdukları gibi duruyor değiller ya! sen diyebiliyorsan "ekonomik büyüklük açısından türkiye dünya ülkeleri arasında şu sıradaydı, bu sıraya getirdik" o zaman eyvallah...

fakat türkiye akp'den önce de ve hatta 1950'lerde bile dünyanın 17 -18. büyük ekonomisiydi, hala da öyle... değişen ne?

değişenin ne olduğunu kapıdaki ekonomik kriz patlayınca herkes görecek... 2001 krizini mumla arayacağız.

https://www.sozcu.com.tr/...gidin-kamcisidir-2403848/
    14 -3 ... rumeli71
  9. 9.
    demohrasi ehonomi için veriyorum.ben sorgulamayı sevmem enadına reis ile devam
    5 ... hakusbenk
  10. 10.
    aslında başka bir partiye ve cb na oy verecektim ama şu sözlükte öyle bir akp ve rte düşmanlığı yaptılar ki kendilerinden ve kendi tuttukları partilerinden nefret ettirdiler.

düşmanımın düşmanı dostumdur.
    3 -12 ... a t m a c a