bugün

galatasaraydan yollanmamış, yapılan transferler sonrasında "istediği kadar" forma giyemeyeceğini düşünerek kendi ayrılmak istemiş futbolcudur.

futbol hayatının sonuna yaklaşan bir oyuncunun, her maç ilk on birde çıkmak istemesinden daha doğal bir şey yoktur. fatih terim de istememisine rağmen bu makul istek nedeniyle gitmesine izin vermiştir.
2008-2009 sezonunda kiralık olarak formasını giydiği Real Sociedad kulübü sportif direktörü'nün, hakkında "golcü aldık güreşçi çıktı" dediği futbolcu. Bu açıklamayla kendisinin henüz Mehmet Yıldız'ı tanımadığı da anlaşılmaktadır.
Oynadığı süre içinde Galatasarayımıza damga vurmuştur. Yolu açık olsun.
eski takımında ikinci baharını yaşamasıyla hikaye olarak thierry henry'i andıran futbolcu.
cimbomumuza hoş gelmiş, eli de boş gelmemiş oyuncudur. yalnız, transferinin gerçekleşmesi için bonservisinin bir kısmını kendi ödeyen bir aslan parçasının, senelik dört, beş milyon avro alıp emeklilik ikramiyesini çıkarmak isteyen çakallarla kıyaslanıp sonra da "ala ala bunu mu aldılar" denmesi oldukça takdire şayandır. biz bu hızla katarı da geçeriz.
yüzyıllardır saç modeli aynı. insan hiç mi sıkılmaz. gram değişim yok. her gün mü gider insan berbere. hiç unutmam bi maçta gol atınca arkadaşları saçlarını bozmuştu da fırçalamıştı arkadaşlarını. gol sevincini de piç etmişti.
bir thierry henry etkisi yaratıp yaratmayacağı antep maçında belli olacak topçudur. güvenim tam istediğinizi deyin ben seviyorum bu adamı. neden gönderildiğinide anlamamıştım zaten.
necati ateş, ilk geldiğinde çekik gözleriyle at kuyruğu saçıyla değişik gelmişti gözüme, adanaspor'dandı sanırım. olmayabilir de tabii... neyse...

ilk senesinde ribery ile oynamıştı yanılmıyorsam, iyi de bir ikili olmuşlardı; 5-1'lik fenerbahçe kupa finalinde ikisi de birer gol atıp gol paslarını da birbirlerine vermişlerdi... sonra ribery kaçtı, neco bitti...

tabii bunda bizim oyuncudan yararlanmayı anlamayan dahi teknik direktörlerimizin de payı büyük. necati ankaraspor'a şutlandığında onunla birlikte kiralanan iki oyuncunun da * * aksine feci iddialı beyanatlar vermişti, "coşacağım döneceğim".

sonrası hüsran... koskoca bir ilk devrede yanılmıyorsam üç gol atmıştı biri de penaltıdandı... akabinde ibb'ye gönderildi, florya kapılarında ağladı, zamanında aman bayrak dikmesinler sahamıza diye sabaha kadar nöbet tuttuğu o saha ona kapalıydı artık... ibb'de ise coştu... tabii bunda ona eşlik eden ibrahim akın'ın da payı büyüktü. bu performansına gölge düşüren tek maç ise galatasaray maçıydı, ankaraspor'da da yaptığı gibi galatasaray karşısında maça asılmayan necati, takımlarını olası galibiyetlerden ediyordu...

sonrasında ödül olarak ispanya'ya kiralandı... ki bu kiralanma hadiselerine dikkat çekmek isterim; kulüp inatla satmıyor, ama inatla kadroda da istemiyor... ilginç tabii... sonra yapabileceği en iyi işi yaptı; sustu ve bekledi...

tabii bu süreci sorgulamamız lazım, hasan şaş ve ümit karan ile birlikte adının karıştığı fuhuş operasyonları mıydı bu süreci hazırlayan, yoksa almayı bırakamadığı kiloları mı?

ne olursa olsun necati galatasaray kadrosunda olmalıdır diye düşünüyorum, hele ki ümit ve hasan gibi eskilerin de gittiği bir sezonda oyuncuları sarı kırmızı armaya ısındıracak bir isim gereklidir... ne o, hakan şükür yapabilirdi de necati neden yapamasın?
yazık yahu bu adamın başına gelen çöldeki bahtsız bedevinin başına gelmedi? bu nasıl bir vefasızlık, bu adam renklerine aşık olduğu takıma gelebilmek için alacaklarından vazgeçip, kendi kalitesinde bir futbolcu için düşük sayılabilecek bir bedelle oynamayı kabul etti. fenerbahçeliyim ama takımına kalpten bağlı futbolculara her zaman büyük saygı duymuşumdur necati de onlardan biri. kaybeden galtasaray oldu.
gidişini hiç anlamadım ama geri dönüşünde bize kazandırdığı yine güzel şampiyonlukla gönüllerde raht kurmuş müthiş futbolcu.

seviyorum bu elemanı.
eskişehir kariyerinde başarılı olacak futbolcudur.

galatasarayın neden böyle bir şey yaptığına anlam veremedim açıkçası. geçen sene 15 maçta 8 gol atmış bir oyuncu ve attığı gollerde güzeldi şampiyonlukta payı olan bir oyuncuydu. neyse onun için hayırlı olsun diyorum. umarım bir daha gs dönmez bunu yapmaz. canı sıkılınca hep aynı kızı çağırıp işini gören erkekler gibi bazı kulüpler... necati buna izin vermemelidir artık. kulüp maddi krizde olduğu zaman ucuz yollu necati gelsin...

ayrıca ibretlik bir ayarı vardır gökmen özdenak adlı yorumcuya. hemen paylaşalım...

--spoiler--
Gökmen Özdenak: Biraz daha geliştirmen lazım son vuruşlarını.

Necati Ateş: Abi biz senin penaltı atıp Ritz Carlton'da turist vurduğunu da biliriz.
--spoiler--
kendi isteğiyle galatasaray' dan ayrılmış galatasraylı adamdır! kendisine sorulan ''galatasaray' a gelmek için fedakarlıklar yaptın alacağından vazgeçtin'' sorusuna; ''hepsine değdi, müthiş bir şampiyonluk yaşadık, parayla ölçülemez'' cevabını vermiştir. yürekten galatasaraylıdır. ''hocama eskişehir' den gelen teklifi kabul ettiğimi anlayış göstermesini söyledim, sağ olsun kırmadı beni'' demiştir aynı röportajda.
yine şampiyonluk maçından sonra muhabirin kendisine hatırlattığı bir anıya şu cevabı vermiştir;

muhabir: necati dün oğluna baba nerede dedim, kupayı alıp gelecek dedi...
necati: işte ben öyle bir galatasaraylı yetiştiriyorum.

yaptıkların unutulmaz, hakkın ödenmez, kalbimizde yerin hep ayrıdır. gelecekte belki yorumcu olursun, belki şimdiki sözde yorumcular gibi ekmeğini yediğin kulübüne sallarsın, belki hoca olarak gelir ve başarısız olursun; biz de kızarız sana vs. ama futbolcu necati' yi, ona duyduğumuz sevgi ve saygıyı kimse unutturamaz bize. ben bülent korkmaz' ı lincoln' e laf eden, kewell' ı oynatmayan adam olarak değil, uefa finalinde sakat omzuyla sahadan ayrılmayan adam olarak hatırlıyorum çünkü hep.
seni de öyle hatırlayacağım necati. sivas maçını alışınla hatırlayacağım, ''değil 300 bin euro, 1000000 euro feda olsun, o şampiyonluk hepsine bedel'' lafınla hatırlayacağım aslan adam!
Birkaç defa galatasaray a gelip gitmiş oyuncu. Bence adı necatiç ateşoviç bile olsa daha fazla şans verilirdi ve takımdan gönderilmezdi. iyi oyuncudur hırslıdır. Yaptığı teklifte gayet iyi. Ekonomik olarak sıkıntılı olan galatasaray a gayet faydalı olur.

Ha şunu da söyleyeyim burak yılmaz dan iyi topçudur.
efsane bi topçuydu. galatasaray'a gelmiş geçmiş en iyi forvetti. umarız ileride teknik direktör olarak galatasaray'da görev yapar.
arif in veliahtı burak ın oynadığı takımdan gönderilen golcü.
efendi bir adam allahı var.
tek suçu galatasaray dan vefa beklemek.
karı gibi kendini yere atıp penaltı kazandırsaydı gönderilmezdi belkide.