bugün

Yakın gelecekte sadece türkücüler derneği duvarında bir anlam ifade edecek söz.
Eskiden türkiye'de daha bir yüreklilikle söylenen cümleydi, şimdi ise türklerin bile söylemeye çekindiği cümle. Övünerek söylüyorum ki ne mutlu türk'üm diyene..!
ilginçtir. evet, gerçekten eskiden öyle derdik her sabah. güleriz şimdi halimize, ama ilkokulda soğuk sıcak demeden, sesler gür, söylerdik hep bir ağızdan. sonra ortaokul geldi, ergenlik başta, söylemek yerine karşı cinsle göz göze gelmeye uğraşmakla geçti. liseli olduk, artık havalı olmak sabah seanslarından kaytarmak, hocaların burnu dibinde saç kıyafet gösterisi yapmaktı. zoraki bir iki heceden başkası çıkmazdı ağızdan. olaylar gelişti. görüşler değişti. türk olmanın ırkçı olduğu söylendi. sinip kaldık öylece. diyemez olduk o cümleyi. dünyamız genişledi. yurtdışı platformlarda bulduk kendimizi. ilgi alanımıza giren gruplara üye olduk. bir baktık, hangi grup türklerden oluşuyorsa orda seviyesizlik, çirkinlik, arsızlık hakim. utandık seviyemizden. içinden çıktığımız ülkeden. ne mutlu türküm diyememek ırkçılık endişesinden değildi artık. sadece utanmaktı. toplumundan utanmak. sonra bir gün ilk okul mezunu anneden utanmak başlığına denk geldik. ve hep bir ağızdan yuhaladık bunu söyleyeni. biz ne mutlu türküm diyemezken.

ister eksileyin, ister siktir lan pezevenk diyin. bu kısa bir kendine bakma yazısı. bir yazar artık ne mutlu türküm demeye çekiniyoruz demiş. evet, öyle. ama hala ilkokul mezunu anneden utananı taşlıyoruz. ilginç değil mi?

edit: yazıda ahlak yerine duruş, görüş kelimelerini tercih etsem de herkesin anlayacağı şekilde yazılmış bir yazı;

http://www.diken.com.tr/b...r-tek-sey-dusunebilenler/

twitter'a göz atayım dedim, bu yazıya denk geldim, aa tam da hebele hübele bir iki laf etmiştim konuyla ilgili diye şaşırdım. ekliyim buraya dedim. hele bir türk asla rezil olmuyor ve istifa etmiyor kısmı çok tatlı olmuş.
Ne giriyor millete ben bunu deyince: Ne mutlu Türküm diyene. Gocunanlar zaten size diyoruz bunu. Siz de olaydınız da onur duyaydınız mutlu olaydınız. Yani beğenmiyorsan tepki gösterme ve sus. Sizin sorunuzun cevabı da aynı cümle.
faşist cuntanin ve hala ülkucu ve kemalist zihniyetin kullandigi cumledir.
ben bir göçmen olarak gururla söylüyorum bunu.
Ikına ıkına faşistlik yaptınız lan güzelim sözü.
Şeytan diyor git harbiden faşistlik yap görsünler annelerinin şeyini, kucağını yani diyorum.
akpli olup bu sözü sahiplenenler bu ülkenin kurtuluşuna öncülük edeceklerdir.

(bkz: yüce divan oylaması)
atatürk'ün mirası olan cümlelerden sadece biri.

bu öyle bir cümledir ki. askeri siyasi oyunlarla kışlasına hapsetsen o kışlada bağıra çağıra söylenir. zoruna giden andımızın okullarda söylenmesini yasaklasan o küçük çocukların zihinlerinde tekrar eder çığlık çığlığa...

ah be ak apak beyinsizim. sen milli bayramların kutlanmasını da engellesen o cümle bu milletin ruhuna işlemiş 1938'den beri. eee be cahil. silmeye gücün yeter mi sandın?

ama doğru ya safsın sen cemaat de kandırmıştı seni. ?! di mi ama? kötü emellerine alet etti seni 12 sene boyunca. peh peh peh.
Yüreğimizden çıkmayan sözdür.
Her zaman kalbimizde olacak sözdür.
Poşulu şerefsizlere inat, tarihimizle, karakterimizle, şerefimizle gururla söylediğimiz söz.
gururla ve şerefle söylenmesi gereken bir sözdür.
kıskansanız patlasanızda MUTLU OLAN Biziz..
gururla söylenmesi söyletilmesi gereken cümledir.
Engellemeye çalışanlar olsa da bu ülkede ilelebet söylenmeye devam edecektir.
ırkçılık kokuyor bu hareketler türk olmayanlar mutsuzlarmı ?
ömrümün sonuna kadar gururla haykıracağım söz.
duyduğum en ırkçı sözdür. ne mutlu insanım diyebilene.
Mutlu falan değildir, olmamıştır. olmaz demiyorum ama olmamıştır.

bunu ömür boyu söylediğimiz halde neden mutsuzuz arkadaş. Türk insanının haline bakın. her gün yaşadığımız vahşetler, M.Ö.den kalmış gibi beyanatlarla fikir kustuğunu sanan bilim(!) adamcıkları. Tek yaptığı yemek içmek ve dıçmak olan insan sürüsü. şiddetten geçilmeyen sokaklar. sokaklara kusan sümüklü böcekler, her tarafa saldıran, sağa sola şiddet, tehdit saçan kabadayılar. 1 yılını doldurmadan biten evlilikler, namus cinayetleri..... bir kelime bile tartışılamayan insanlar. Karşısındakine 1 gram saygısı, tahammülü olmayan mutsuz koyun sürüsü...

ve yığınla dürüstlükten dem vurup, dinden imandan bahsedip önüne geleni soyan, dolandırıcı, yalancı, hırsız, arsız, soyguncu, haramzade....

nerede mutluluk.

Sen Türk'üm de dur.
ne mutlu türk olana!
turk olmaktan gurur duyarken bu günün turkiye sinde yasamaktan nefret ediyorum.. bunu bize hissettiren akp ve diger milletvekilleri iNŞALLAH BiRGÜN BUNUN HESABINI VERiRiLER.
(bkz: ne mutlu türk üm diyene!)
mustafa kemal atatürk'ün en güzel sözüdür.
herşeyi anlatan sözdür.
dağdaki pkklıların alnına jiletle yazılması gereken cümle ya da
(bkz: jitem)
Faşizan bir tabir. Ne yani şimdi Kürtler, on bin yıllık Zagros ve Mezopotamya çocukları; Kırgız, Moğol, Tatar kökenli olmadığı için mutsuz mu olacak?
güncel Önemli Başlıklar