bugün

düz mantık yürütülerek ulaşılabilecek en şahane genellemedir. bırakınız pislensin efendim. * *
(bkz: kirlenmek guzeldir)
(bkz: dostum baslik dedin forum cikti)

(bkz: ulu forum)
"anneye sikiysa soyle de gor gununu" cumlesi.
nasıl olsa tekrar dağılacak bahanesiyle yatağı toplamamak durumuna benzer durumdur.
bir diğer versiyonu olan "nasıl olsa acıkacan yemek yemene ne gerek var" cümlesiyle karşılık verilmesi halinde pasaklı arkadaşımızın anında çark edeceği önermedir.
(bkz: nası olsa acıkacaksın yemek yeme o zaman)
öğrenci hayatında kazanılan bir ilkedir. ne kadar temizlik yaparsanız yapın 10 dakika sonra diğer ev ahalisi tarafından ortalık dağıtılacağından bir dönem sonra artık temizlik yapılmak vazgeçilir ne de olsa kirlenecek temizlemeye ne gerek var denerek bilimum tek hücreli yaratıklarla aynı evde yaşamaya devam edinilen durumdur.
bunun en üst versiyonu "nasıl olsa hepimiz ölücez yaşamaya ne gerek var"dır.
Cazip gelen ama tehlikeli bir sözdür. Bir bakmışsın belediye dayanmış kapına *
bkz: akşam nasılsa geri yatacağım, düzeltmeme ne gerek var.
-kızım şu yatağını topla..
-anne akşama yatmıcak mıyım ? niye yorucam kendimi ?

bu ikisi heran uyguladığım durumdur.
hiç de düz olmayan saçma bir mantıktır. temizlemedikçe birikir, birikir ve önünde bir toz dağı haline dönüşür. tozdan boğularak ölmek ister misin?
(bkz: vereceğin nefesi almanın manası nedir)
nasıl olsa sıçacağız yemeye ne gerek var...
alacağız oksijeni yine karbondioksit olarak çıkacak o. öyleyse nefes de almayalım, çok mu lazım?
nihilist mantığın ilk adımıdır. son aşaması zaten ölücem yaşamaya ne gerek vardır.
(bkz: gece yine yatacağım düzeltmeye ne gerek var)
demekle eşdeğerdir.
--spoiler--
darmadağınık hayatım toplamanıza gerek yok nasıl olsa ben tekrar, tekrar dağıtacağım... üzülmenize gerek yok.. ben nasılsa bir kayıbım.. kalabalık sokakları sever arsız yalnızlığım...
--spoiler--
(bkz: öğrenci felsefesi)
"çişten önce mi su içsem yoksa su içip mi işesem?" mantığıyla aynı doğrultudadır.
rahat düşünce yapısından gelir.
(bkz: şerefsizim benim aklıma gelmişti)
anneye karşı en çok kullanılan cümledir.
burger kıng de iki tane wooper menü yiyen obez kızların annelerine kibarca "siktir git" demesidir.
Dağınık yatak için 'Nasıl olsa yine bozulacak düzeltmeye ne gerek var?' sözünü de sıkça kullanan insanın muhalif sözleridir. Abartılmadığı sürece mantıklı bir yaklaşımdır.