bugün

batı karmasının 143-138'lik galibiyeti ile sona ermiştir. maçın en değerli oyuncusu da 20 sayı, 15 asist, 4 top çalma ve 3 top kaybıyla oynayan chris paul oldu. maç içerisinde en fazla fark yaratan oyuncu oldu demek de pek yanlış olmaz. batı karmasının daha iyi organize olmasını sağlayan isim oldu. ancak doğu karmasında chris paul tarzında oyunu organize edecek, takımı düzene sokacak bir oyuncu yoktu. zaten sahaya çıkan ilk 5'te gerçek bir oyun kurucu da yoktu. ancak gerçekten güzel bir maç oldu. hem görsellik açısından gayet güzeldi hem de ciddiyet vardı. tabii ki sert bir savunma yoktu. ancak oyunu güzelleştiren bir rekabet vardı ve bunun sayesinde gayet güzel bir maç oldu.

maçta görev yapan oyuncuların istatistikleri:

doğu karması:

carmelo anthony: 26 sayı, 12 ribaund, 3 asist.
dwyane wade: 21 sayı, 3 ribaund, 7 asist.
kevin garnett: 0 sayı, 3 ribaund, 1 asist.
lebron james: 19 sayı, 3 ribaund, 5 asist.
chris bosh: 6 sayı, 2 ribaund, 1 asist.
kyrie irving: 15 sayı, 3 ribaund, 4 asist.
paul george: 17 sayı, 3 ribaund, 4 asist.
luol deng: 10 sayı, 2 ribaund, 1 asist.
tyson chandler: 7 sayı, 8 ribaund, 0 asist.
joakim noah: 8 sayı, 10 ribaund, 3 asist.
jrue holiday: 6 sayı, 2 ribaund, 1 asist.
brook lopez: 3 sayı, 5 ribaund, 3 asist.

batı karması:

kobe bryant: 9 sayı, 4 ribaund, 8 asist.
chris paul: 20 sayı, 0 ribaund, 15 asist.
dwight howard: 9 sayı, 7 ribaund, 0 asist.
kevin durant: 30 sayı, 6 ribaund, 1 asist.
blake griffin: 19 sayı, 3 ribaund, 3 asist.
james harden: 15 sayı, 6 ribaund, 3 asist.
tony parker: 13 sayı, 1 ribaund, 5 asist.
russell westbrook: 14 sayı, 4 ribaund, 3 asist.
david lee: 6 sayı, 2 ribaund, 0 asist.
zach randolph: 6 sayı, 5 ribaund, 0 asist.
lamarcus aldridge: 0 sayı, 4 ribaund, 1 asist.
tim duncan: 2 sayı, 3 ribaund, 0 asist.

maçtan kareler:

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

ilk 2 gün gerçekleştirilen organizasyonlar:

(bkz: nba all star 2013 rising stars challenge)
(bkz: nba all star 2013 celebrity game)
(bkz: 2013 nba all star shooting stars)
(bkz: 2013 nba all star skills challenge)
(bkz: 2013 foot locker three point contest)
(bkz: slam dunk contest 2013)
son çeyreğin son 5 dakikasında maç havasında bir sertlikte geçen , kobe nin lebron james e yaptığı 2 blok ile şenlenen maçtır.
doğu madara olmuştur.mvp nin hakettiği yere gittiği tartışılmazdır.

alicia keys in ilk yarı sonrası konser tarzı performansı görülmeye değerdir.
chris paul mvp oldu.e adam hak etti yani.
cp3 mvp olmak için kasmadan, kendi oyununu oynayarak ve oynatarak allstar mvp'si seçilmiştir. (20 sayı 15 asist 4 top çalma)

asıl çekişmesi beklenen ikilide ise şöyle bir durum vardı ki yıllarca unutulmayacak cinsten. normal sezondaki yeni görevini allstar'da da devam ettiren kobe bryant sayılarından çok asist ve savunmasıyla akılda kaldı, son çeyrekte lebron james ile ikili oynayarak 2 blok ile lebron james'i adeta sahadan sildi.

ayrıca ödülünü alırken cp3 kendisinden beklenen mütevaziliği göstererek "ben kendi oyunumu oynadım, asist yapmak benim işim ve bunu yaparken hiç de zorlanmadım, o kadar iyi şutörlerle oynuyorum ki sadece topu veriyorum onlar gerekeni yapıyor zaten." dedi ve tüm geceyi özetledi.
lebron un 26 sayı 12 ribaunt ile bitiren melo ya ayıp ettiği maçtır. ama cp3 aldı mvp yi ona sevindim gerçekten helal olsun!

yıldızlara bu geceyi yaşattıkları için teşekkürlerimi iletiyorum, bi yarım saat uyuyacam sonra malumunuz işbaşı...
maçın son çeyreği evlada saklamalık oldu. geçen yılki kepazelikten fersah fersah önde. karizması çizilmesin diye böylesine kasan lebron son çeyrekte kobe'den 2 blok yedi.

chris paul mvp olamazsa yerler öyle all star'ı. durant'ten ziyade maç onun hakkı.
cp3ün mvp olması gereken maç.
Büyük ihtimalle Paul'un Mvp olaccağı karşılaşma.
kobenin olduğu bütün all starları protestoya devam. sevmiyorum arkadaş bu adamı...
Koydu vallla koydu koymaya da devam ediyor Kobe , Lebron ve Kobe nba'in en iyi 2 oyuncusu denilebilir fakat Kobe gibi komple bir oyuncu dünyaya ender gelir cinsten Majesteleri Jordan da aynısını söylemekte. Yalnız maça gelirsek Noah çok fazla ciddiye alıyor hoş değil.
lebron sağolsun 2. bloğu da yiyerek maçı hediye etti batıya...

edit: en azından chris paul ün 20 sayı 15 asist 4 top çalma ile mvp olma ihtimali yüksek olduğundan dolayı sevindirici yana sahip maçtır.
kaan kural'ın nidalarıyla yardırdığı maçtır.
An itibariyle chris bosh ın rezil kepaze olduğu maç oluyor. Unutmadan mamba isteyince neler yapabildiğini 17 seneden beri sıkılmadan ispat ettiği gibi ispatlamaya devam ediyor.
Kobe koydu çocuğu Lebrona .
lebron az önce hayatının bloğunu yedi kobe den ama çok göstererek şuta kalktı ve haketti diyebilirim. bitime 2.33 kala 136-126 batı üstünlüğü var ve lebron bunun altında kalmayıp durumu ele alırsa yeni bir mucizeyle tanışabiliriz kanımca...
kobe bryant muhteşem bir blok yaptı lebron'a az önce. vöeeeyyy diye tepki verdirtti.
edit: bi tane daha yaptı, black mamba feci bilenmiş aradan sonra kobe ligi domine edebilir, bu adamı kızdırmaya gelmiyor arkadaş.
son çeyrekte doğunun wade-lebron-melo-noah-chandler gibi bir 5 ile oynaması halinde kazanabileceği maçtır.
oyun başından beri batı'nın oyunu sırtlandığ all star weekend maçıdır. bir ara blake griffin'i yerde göremiyorduk. şimdilerde duruldular biraz.
Sözlük yazarlarının okul-iş dolayısıyla izlerken sızdığı müsabaka da olabilir.

Milletin sesi kesilmiş ya çok liseli var ya da milletin izlerken pili bitmiş.
sırf durant in mvp ye tekrar kasması yüzünden batının almaması gereken maç ama büyük çekişme var gerçekten, beklediğimize değiyor şimdiye kadar...

edit: 3. çeyrek sonunda 108-104 batı önde. durant 24, griffin 14, paul 10 sayı 13 asistte götürüyor. doğuda wade 21 sayı 6 asist, lebron 18 sayı 5 asist, melo 17 sayı 9 ribaunt ile sürüklüyorlar. ribauntlardaki 44-32 lik üstünlükleri devam eder ve top kayıplarından vazgeçerlerse kazanabilirler. yalnız melo şu an wade in 1 adım arkasında mvp için...
uzun zaman sonra ilk defa bu kadar eğlenceli geçen maç.

chris bosh, al o topu kendi evine götür kendi malın gibi kullan maç keyfimin içine ara ara sıçtın. allahtan halı sahadan beter bacak arası yedin de içim azcık soğudu.

''liseliler yükseliyo'' çaylak maçından daha ciddiye alıyorlar olayı.

molalardaki garanti'nin tavuklu reklamı yüzünden kümes hayvanlarına tecavüzü sorgulamayı bıraktım. twitter'da 28 kişi tavuğun ırzına geçti.

alicia keys en sevdiğim şarkılarının içine sıçtı, kim bilir dün gece hangi partide ne haldeydi, sesi felaketti.

2. yarı editi:

ligin en iyilerinin aksine maçta en çok keyif veren isimler noah, irving gibi genç yetenekler. cp3'ü de unutmamak lazım tabii. mvp olacağım diye şu maçı baltalamayın hırsına tükürdüklerim.
caner eler in sözlükleri takip ettiğini gördüğümüz maçtır aynı zamanda. adam jargonlarımıza hakim beyler...
Bosh'un biri Paul'den diğeri Parker'dan iki defa crossover esnasnda bacak arası yediği maçtır.

Adam bildiğin madara oldu koca organizasyonda.
devre arasında sesi berbat bir sanatçıyı dinlemekte olduğumuz organizasyon. sürekli detone oluyor.
çok harika bir ilk yarı izleten müsabaka, özlediğimiz tadı veriyorlar sonunda. bu arada sunucunun "bosh birazdan allahını seven defansa gelsin diye bağıracak." esprisi komikti sabah sabah iyi güldüm.