(bkz: natro com)

çizgi bilgisayar adıyla hizmet veren hosting ve domain sağlama şirketi. teknik yardım konusunda titizdirler.
bir aya yaklaşık süre içerisinde beni sürüm sürüm süründürmelerinin ardından bir başka hosta geçmem ile birlikte geçiş yaptığım yerin bütün işlem ve sorunları 12 saatte çözmesinden sebep çalışanlarının o yerde staj görmesine inandığım kurumdur.
"ingilizceyle başınız dertteyse çok fena sikeriz" mantığında iş yapan sayısız türk firması arasında en düzgün iş yapanı (yiğidi öldür yoğurdunu yeme). ama yıllık 22 dolara amerikadan aldığım hizmet için 5 - 8 katı para talep etmekteler.

türk hosting firmaları ttnet'den bile beter adam sikerler.
geçersiz "comodo point to verify" mührüne sahip firmamsı.
üzerine tıkladığınızda "idauthority credentials are not available for this site" uyarısı alırsınız.
durmadan çöken hosting firması. host alacaksanız natro'dan almayın derim.
servisleri gayet güzel, yalnız bazı durumlarda dürtelemek gereken host firması mesela çöken sitenizi anında bildirmek zorundasınız filan yenilesinler.

o kadar hata kadı kızındada olur, zaten türk host firmalarına durumu bildirmeden çözüm bekleyemezsiniz.

natro şu an çok iyi durumda ve herkese tavsiye ediyorum.

hizmet ve destek sistemi harika, fiyatlarıda bir o kadar müthiş.

sitem türkiye'de ilk 15.000 içinde ve hostun çöktüğünü filan görmedim henüz.

en kötü host olarak beni karşılayamacak duruma gelirlerse eğer host sponsoru ararım.
her daim yardım ve destek alınabilen firma. türk hosting firmaları arasında en iyisidir. destek konusunda o kadar iyidirler ki başka hosting şirketindeki sorununuz hakkında bile destek verebilirler.

edit: 2 günde bıktırdılar arkadaş. destek iyi falan ama günde en az 2-3 saat sitenize ulaşılamamasını istemiyorsanız ilgilenmeyin derim. ayıp be ayıp. hiçbir türk firmadan hosting alınmaz artık.
Açık konuşuyorum, 10-14 senedir ağlamamış bir herif düşünün. işte o benim. Ve beni bile sinirden ağlatabilen bir hosting firması işte Natro. Ne yapın ne edin ingilizce öğrenin. yıllık 100 liraya servage gibi dünya çapında ünlü sitelerden sınırsız kaynaklara sahip hosting alacağınıza, günde 2-3 saat sitenize erişiminizin olmayacağı, tek bir mysql sorgusu içeren 3 hatasız küçük php dosyasına günde 100 kere girildiğinde "çok cpu tüketiyor diye sitenizi sildik" şeklinde mail alacağınız, milyon kere içinizden ana bacı düz gideceğiniz bir hosting firmasına kalmayın. Tek iyi yanı teknik destek ekibinin çabuk cevap vermesi. Ama cevaplar bir işe yaramayınca onun da bir anlamı kalmıyor. Bakınız birkaç kelimelik özetlerle size bir iki destek talebimi ve aldığım cevapları örnekleyeyim:

sorun-Siteme erişilemiyor!
çözüm-Evet siteniz çok ağırlaşmış ama merak etmeyin,sunucudaki diğer siteleri de ağırlaştırmasın diye sitenizi sildik!

sorun-siteme 20. kez erişilemiyor.Her gün aynı şey. Ben farkedip söyleyince bir saate çözüyorsunuz ama her gün destek talebinde bulunmak zorunda mıyım??
çözüm-sitenize erişim sorununuz bir saat içerisinde çözülmüş olacak.

sorun-veritabanına erişimi kısıtladığınız için site sorun veriyor??
çözüm-sitenizin sorun vermesinin sebebi veritabanına olan erişimi kısıtlamamızdır. iyi günler.

Ben böyle ***** bir hosting firmasıyla hayatım boyunca çalışmadım arkadaş. Tanıdığım nereden baksanız 8-10 natro müşterisi var, bir tanesi bile memnun değil. Bir de 20 lira etmeyecek sunucularından webhosting kiralamak için 90 lira istemiyorlar mı, küfür ulan yemin ediyorum küfür bu yaptıkları.

Utanmadan forumlara sözlüklere girip müşteri taklidi yaparak "çok süperdir, çok kalitelidir,teknik desteği manyaktır. en iyisidir" diye reklam yapacaklarına adamı adam yerine koysunlar, hosting diye sattıkları şey hosting olsun, kaliteli dedikleri kaliteli çıksın ama nerede!

Birinin dolaylı yoldan ölümüne sebep olsam bu kadar pişman olur muyum emin değilim. Gerçi yok lan pişman olurum ama bir firmanın tüm çalışanlarını dizip tek tek karşılarına geçip teker teker suratlarının ortasına şöppürrrtt diye tüküresim gelmez muhtemelen.

"Allah belalarını versin" sınıfındaki bir hosting şirketidir!
rica üzerine windows hostinge wordpress kurdum.* iis 6 kullanıyorlar ve hiçbir halta izin vermiyorlar, değiştirmeleri gereken şeyleri de değiştirmiyorlar. Adam akıllı bir siteyi çalıştırmam saatler sürdü. Ayrıca wp admin panelinde ayar değiştirirken vs. zırt pırt çöküyor ve panele girip siteyi kapatmam gerekmişti.
özet: windows sunucularında php çalıştırmayın hiç güzel olmuyor. linux sunucularının kalitesinden de şüpheliyim zira windows sunucuları rezildi.
domain satın aldığınızda satın aldığınız domain bilgisini ve mail adresinizi spammerlara satan şirket.
zamanında * vbulletin forum kullanır iken rss ile haber sitelerinden haber özetlerini eklememe izin vermeyen hosting firması. güvenli olsun diye ota boka erişim kısıtlaması getiriyorlar. bu yılın başlarında yanıldım yazıldım arkadaşa vps kiraladık orada da sorun yaşadık. natro pişmanlıktır.
"sözde" hemen destek kısmına bir türlü ulaşılamayan hizmet sağlayacısı.
büyük skandal patlatmış firma. müşterisi olan herkes kredi kartı ekstresini kontrol etsin. http://www.r10.net/hostin...asinda-buyuk-skandal.html
2 sene önce sorunsuz kullandığım ve geçenlerde site açan bir arkadaşıma önerdiğim hosting firmasıdır. Pişman olmama ve itibarınımin düşmesine sebep olmuştur. tek ip den ddos la çökebilecek bir hosting hizmeti sağlamakta. müşterisi olmayın önermiyorum, çok sağlam küfürler yememi sağladı.
Yaklaşık yarım saattir sistemi çökmüş hosting firması. 15 dakika içerisinde sorunu çözeceklermiş. Onlarca siteme ve maillerime ulaşamıyorum.
An itibariyle mail sunucuları çökmüş hosting firması. Sorunu 1 saate çözeceklermiş. Destek olarak iyi olsalar da, ara ara site ya da mail serverın bu şekilde çökmesi bizim için büyük sorun teşkil etmektedir.
Sondan bir önceki mesajı da ben yazmışım. Ben de olmasam konu güncellenmeyecek *

Edit: 45 dakikada çözeri dedikleri sorunu 7 saattir çözemeyen hosting firması.
guvenlik tarafi zayif barindirma hizmeti veren firma. serverlarda shelller, indexler girla gidiyor. vaktinin kurtlar vadisi barindirma sponsoru. oradan isim yapti zaten. kurumsal olmasi haricinde hizmet alinmayacak yer.
An itibariyle çökmüş durumda. Sanırım yaz saati uygulamasından sonraki sorunları engellemek için kapattılar sunucuları
yaklaşık bir saattir barındırdığı hiçbir siteye ulaşılamayan. kendi sitesine girilemeyen, sosyal hesaplarından ve telefonundan iletişime geçilemeyen şirket.

ara sıra kesintiler yaşanıyordu zaten ama bu sefer dükkanı kapatıp gittiler sanırım.

tam da yedeğini alayım diyordum scriptin. çok güzel denk geldi.
Kaç saattir 30'a yakın web sitemize, maillerimize ulaşamıyoruz. Kendi siteleri de çökmüş durumda. Ayrıca bütün iletişim kanallarını da kapatmışlar.

Siteler açılırsa yedekleri alıp hemen başka firmaya geçecem.
Severek çalıştığım 3 firmadan birisidir kendileri...
Kredi kartım kullanıma açık ve sorunsuz olduğu halde iki güne yakın süredir domain satın alamadığım, kredi kartı hatası veren, üstüne üstlük "hemen destek" adlı müşteri temsilcisinin saçma sapan fikirlerine maruz kaldığım, en az yirmi defa denediğim halde onay sayfalarında hata olduğunu belittiğimde "anlık sorun yaşamışsınızdır" diye zırvalayan teknik müşteri temsilcisine sahip domain ve hosting firmamsı... * *
2010'lu yıllarda "iyi'ler" arasında sayılan hosting firması. Geçtiğimiz hafta o zamanın bilgisiyle bir web sitesini Natro'ya taşıdım. Meğer yıllar kendisinden çok şey götürmüş.

Şimdilerde gerek alt yapı sorunları, gerekse teknik destek yetersizliği yüzünden baş ağrıtıyor. En pahalı performans paketinde bile erişim ve hız sorunları nedeniyle web sitesini güncelleme imkânı dahi bulamadım.