1. 1.
  abd'de amerikan otolarının abartı modifikasyonlarla hayvan gibi beygirlerle çok çok tur atılan oval pistlerde yarıstıgı oto yarısıdır.
  1 ... hasnicktir
 2. 2.
  Amerikalılar için sadece bir araba yarışı değil bir yaşam felsefesidir aynı zamanda.Nascar'da yarişan araclar 5.7 litre hacimli motorlarindan yaklaşık 700 beygir guc almaktadirlar ve tribünleri 200 bin civarı insan doldurduğu tüm dünyada 75 milyon insanın seyrettiği bir eğlencedir.
  ... bohemian rhapsody
 3. 3.
  yarışlarında pist içe doğru eğimli ovaldir. yani kazalara çok sebebiyet verebilir ki vermektedir. asla bütün arabalar finish göremezler. bir kazada en az 3-4 araba yarış dışı kalır.
  ... arude50
 4. 4.
  habire dönen, çok güçlü ve çok süratli arabaların yarışıdır. basittir, hızlıdır, heyecanlıdır. tam amerikan stilidir.
  ... zaknafien
 5. 5.
  her zaman kazaların olması sebebiyle amerikalıların formula 1den daha fazla sevdiği motor sporudur. oval pisti görünce amerikalıların araçlarının düz gitmekten başka bir iş yapmayacağı akla gelmelidir * *.
  ... enel hak
 6. 6.
  (bkz: National Association for Stock Car Auto Racing) dir açılımı.
  ... melekozgmsh
 7. 7.
  sürekli kaza olduğu için güvenlik aracının bol bol girdiği bu nedenle zırt pırt pitstop yapılan yarışlardır. pilot yeteneğinden çok şans faktörünün kazananı belirlediği yarıştır. zaten oval bi pistte ne kadar pilotajdan söz edilebilir o da ayrı mesele...
  1 ... lynx
 8. 8.
  aptal bir yaristir.

  tek eglencesi meydana gelen kazalardan olusan bir baska spor var midir merak ediyorum.
  -2 ... vilisipidist
 9. 9.
  bir grup alkol kaçakçısı tarafından 1940'larda başlanmış düzenlenmeye; sonra resmi spor dalı olarak kabul edilerek bugünlere gelmiş. amerikan futbolundan sonra amerikalıların en çok izlediği spormuş bir de.
  ... thor
 10. 10.
  2009 yılı Sprint cup şampiyonu jimmie johnson'dır.
  ... obtainedenslavement