bugün

yaratıcı olsam en onden bu insanlari alirim. Yaratici oyle kucuk hesaplar pesinde degildir "sen comelmedin al sana cehennem hih" desin. Dinlere bu yuzden inanilmaz zaten. Koca yaraticisn. Yoktan evren yaratmalar falan. Yakismaz boyle insani zaaflar ve ego.
günümüz de çokça beş vakti kaçırmayıp kalbi `sikişen versiyonları vardır.
ikisi farklı olaylardır. mahşer günü hesaba çekildiğin zaman senin kalbin temiz olabilir önce soracak. islamın şartlarından namazını kıldın mı? kem küm. namaz kılan kişi kalbinin kötülüğünden yargılanacak. namaz kılmayan kişi kalbi temiz olsa bile namaz kılmadığı için yargılanacak.
islam cahili, dünya ehli, batı kafalı bireylerden sık sık duyulan cümle. ardındanda "her pisliği yapıp..." diye bir cümle başlar. hem namaz kılmıyor, kartvizitteki bu eksikliği de bir başkasının hatasıyla kapatıyor.
' namaz kılıyorum ama kalbim temiz mi ? ' şekline olması gereken düşüncenin, işine geldiği gibi anlama mayasıyla kıvam almış halidir.
türkiye'nin en büyük cemaati.
bu cümlenin bence asıl anlatmak istediği şu: "namaz kılan herkesin kalbi temiz."

hani "ben kılmıyorum ama e benim de kalbim temiz?" mealinden.

cümlenin doğrusu günümüzde şu olmalıdır:

"ben de namaz kılıyorum ama benim kalbim temiz."
(bkz: yok öyle bir dünya)
namaz kılmıyorum ama gördüğüm ve anladığım kadarıyla. namaz kılmayan bir insanın da kalbinin temiz kalamayacağına inanıyorum. bunu örneklendirirsek; kirlendiğimiz zaman nasıl ki banyoya girip temizlenme gereği duyuyorsak, kalbimizi ve vicdanımızı temizlemek için de namaz kılmak gerekir.
..ve devamında cehenneme gitmeyi göze aldım denen ifadedir.

bana ve bana benzer kişilere aittir.

hakaretlerinizi götünüze sokun.
namaz kılmıyorum ama kalbim temiz demiyorum, açık açık söylüyorum namaz kılmaya üşeniyorum.
saçma bir söylemdir.
kimi kandırıyorsun ki?
(bkz: içiyorum ama sarhoş olmuyorum) sorusuyla yarışır. Ulan madem sarhoş olmuyosun niye içiyosun? amaç kafa bulmak değil mi?
1 yıldır banyo yapmıyorum ama kokmuyorum gibi bir şeydir.
icki iciyorum ama oruc da tutuyorum hesabidir.
(bkz: yıkamıyorum ama götüm temiz)
mümkün ve normaldir. tersi, yani "namaz kılıyorum ama kalbim temiz" iddiası biraz abartılı bir yalan olurdu.
para ile imanın kimde olduğu belli olmaz yeğenim diye devam edecek söz.
Alkol alıyorum, ama hacıyım.
Her ne kadar tatlı su müslümanlarinin avuntusu olsa da benim gerçekten kalbim temizdir.
Bilmeden allaha şirk koşan insan beyanı.
namaz kılıyorum ama kalbim pis diyen insandan hiç bir farkı yoktur.
görsel
Onu Allah bilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar