bugün

maalesef modern dünyada oluşan durumdur. günümüzde günler kısalmıştır ve hiçbişey yapmasan bile bi gün hemen geçmektedir. bi de bu arada namaz kılsan hiç b işe konsantre olamazsın. kısaca günümüzde namaz kılanlar tuzu kuru bencil kişilerdir bayramda harçlık vermezler.
Milletin ibadetine sataşınca elinize ne geçiyor arkadaşlar yapmayın lütfen.
dini yonden bakmassak eger bu hareketleri gunde su kadar yapacaksin diyen bir fizik tedavi uzmani olsa ?
namazdan ziyade namaz kıldığını her fırsatta beyan edenler gereksiz. kılıyorsan kıl bize ne amk?
akilli insanlarin bildigi gercektir.

iki uc kere egilip kalkmanin bir insana hicbir faydasi yoktur. bir de bunun huzur verdigini soylemek tam anlami ile komedidir. yazik.
gün gibi ortadadır.
kellesi uçurulması gereken "insan" beyanatı.
(bkz: kime göre neye göre)
müslüman olmayan için harbiden gereksizdir. ben hiçbir hristiyanı ya da inançsız birini namaz kılarken görmedim. gereksizdir çünkü onların da inandıkları tutundukları farklı şeyler vardır. hayır o değil de çok şey söylemek isteyip söyleyememek, anlamsız bir sürü cümle kurmak bana daha gereksiz bir iş gibi geldi.

"namaz... fiziksel açıdan faydalı bir etkinlik ancak ezanın gereksizliği kaskatı orada dururken, camilerin gereksizliği hastane sayısına oranla ortaya çıkmışken, oruç din alimleri tarafından mevsime göre, "bir öyle bir böyle" kalıplara girerken namaz nasıl olur da meşru bir şekilde orada durabilir sorarım sizlere?"

nedir burada anlatılmak istenen yahu?
- namaz gereksizdir? olayın tamam da ne anlattın burada be zalım herif.
* ezanın gereksizliği kaskatı ortada dururken... (kaskatı ortada duran ezan gerekizliği?.. nasıl cümle bu allahsız!)
* camilerin gereksizliği hastane sayısına oranla ortaya çıkmışken... (ne? ne diyorsun abi? camilerin gereksizliği hastane sayısına oranla -fazla- çıkmışken mi diyecektin? hep eksik hep. anlatım sıfır.)
* oruç din alimleri tarafından mevsime göre ?:::error:::? "bir öyle bir böyle" kalıplar ??::??:: a girerken... (bir öyle bir böyle kalıptan kasıt nedir arkadaş? vay anasını. konuşmayı öğrenir öğrenmez buraya düşmüş velet.)

git lan buradan. alın bunu.
gereksiz olduğu herkes tarafından bilinmektedir. kılınma amacı olduğundan dolayı yapılan bir eylemdir.
Kimine göre gereksizdir kimine göre olmazsa olmaz. Saldırmayı kesin lütfen köpekler bile eğitiliyor siz sap gelmiş saman gidiyosunuz.
(bkz: nefes almanın gereksizliği)
kılmasak bile saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. ben de kılmam anam babamda kılmaz. ama bu bir değerse saygı duyulmalı.
olmayan gereksizliktir. namaz hem ibadettir hem de tam anlamıyla bir düzen işidir. namazı düzenli kılan insanlar işlerini de zamanında yapıyorlardır genel olarak. ayrıca namaz kılmayı sportif manada yapan kişiler onun sevabına erişmez. yalnız şöyle de bir şey var ki namaz yaparken vücudun bazı eklemleri çalışır bu da özellikle ileri yaşlardaki kişilerin fizyolojisi açısından olumlu sonuçlar doğurur.
namaz kılmanın gereksizliği gereksiz insanların safsatasından ibarettir. öteki tarafta bir mükafatı olmasa da namazdayken hayal de olsa dertleşecek biri oluyor , isteklerini sunacağın ve iyi olduğunda da kötü olduğunda da gideceğin tek kapıdır.
vicdanını rahatlatmak, kendine sebepler bulmak isteyen ateistin söylediği sözdür. inananlar için hiçbir anlam ifade etmez. he güzel kardeşim he, sen öyle zannet der geçer.
müslüm gürses'in defnedildiği güne denk gelmesi iyi oldu; (bkz: kapatın camileri açın meyhaneleri)
kimin bir inancın gereksizliğine karar verecek kadar her konuda kendini aşmış bir insan olduğunu merak etmeme vesile olmuştur.

Din, insanların inancı ile alakalıdır. Senin, benim veya çok bilmiş bir zat tarafından karar verilemeyecek kadar özel bir şeydir. Kişinin kalbi ve mantığı inandığı şeyleri destekliyorsa herkese, iki kişi konuşurken üçüncüye düşen şey var ya, işte o düşer. Tanrı, Allah vs. ile (inancına göre) kişi arasındaki mevzudur. Kime ne?

Ben müslüman değilim, hırıstiyan veya musevi de değilim. Fakat herkesin istediğine inanması gerektiğine inanıyorum. Kimisi de buna inanmayabilir. Özgür herkes. Ama kimsenin değerlerini taşlamak diğerlerine kalmadı. Sonra biri çıkar der ki; "ateist kisvesi altında sadece gösteri yapıyor bunlar"
Der değil mi?
canı sıkılmış, yazmış insan söylemidir.
yorum: dini açıdan geçelim, sağlık açısından bakalım konuya. namaz 5 vakit ve namaz abdestsiz olmaz. abdest alınırken günde en az 5 kere su görmüş olur ve temiz kalırsın. bu temizlik açısından gerekliliğidir. bir diğeri, hem abdest alırken hemde namaz kılarken günlük yapılması gereken spor yapılır, farkında olmadan eklemler çalıştırılır, vücudun her yeri açılır ve sağlık için temel ihtiyaçlardan biri giderilmiş olur. şimdi bütün bu "din dışı" gerçekler ortadayken, mötü boklu ateistin dediği pek de önemli değil. bilimse, alın işte bilim.
siksen sikilmez soksak sokulmaz kişi söylemi.
gerek ve ihityaç görecelidir. bazılarına görede belki bu başlığı açanlar gereksizdir. (bkz: döl israfı)
namaz kılmanın gereksizliğini kim söylüyor, bir insan inandığı için namazını kılıyor. islam ın şartlarından birini uyguluyor hani demokrasi nerede kaldı. bu ülkede yüzyıllardır namaz kılınıyor. kimse uydurmadı veya yayma dı inanan insanın kendi tercihidir. her insan inandığı doğrultuda yaşama özgürlüğü vardır. bırakalım namazını kılan bir insan özgürce ibadetini yapsın. gereksiz veya değil bunu sadece allah bilir.
islamiyet'ten zerre haberi olmayan fukara düşüncesi.. sen spor egzersizi diye düşün, biz de senden kurtulalım..

namaz hasta kalplere şifa.. temiz gönüllere devadır.. hazreti peygamber ezan okumasi hazreti bilal'e "ya bilal beni ferahlandır" buyurmuştu.. namaz insanı maddi, manevi temiz olmaya götürür.. namaz nefis denilen mahluka çok acı gelmektedir.. temiz ruha ise çok tatlı gelmekte.. şekerin tadını alamayan hastaya şeker acı geldiği gibi, kalpleri hasta olanlara da namaz acı gelmektedir.. bazılarının ise bunlardan haberi bile yok, onları hesaba katmıyoruz..
ateistler için gereksizdir, önce iman gerekir.
ateist yazmasıdır..zira hiç bir müslüman namaz kılmak gereksizdir diyemez..derse ki kafir olur..varsa etrafta bunu söyleyen bilin ki bunlar münafıktır.