bugün

olması gerekeni yapandır.
ak partili alevidir.tv de gördüm.açık oturumda.
çok nadir de olsa görülen alevidir. zaten namaz kılmayan alevi de alevi falan değil düpedüz islam düşmanıdır.
aleviliğin böyle bir ayırt edici özelliği vardır.

hazreti ali'nin yaptığını yapmayan adama alevi denmez ki...
namaz kulan alevi durumu gayet normaldir çünkü aleviler namaz kılmayacak diye birşey yoktur.
üç vakit kılıyordur. beş kılanı hiç görmedim.
henüz rastlanmamıştır. namaza küfreden bir güruh dan beklenecek bir davranış değildir.
gerçekten hz. ali'yi takip edendir. muaviye gibi yezid gibi olmayacaz diyerek şamanlığa saplanmanın alemi yoktur. münafıklığı örnek gösterip, bahane ederek dinin farzlarına lakayıt davranmak şeytanın tuzağına düşmektir çünkü. sayıları az da olsa vardır.
islamı zart zurt hazretlerinden öğrenenlerce şaşırılan durum. ulan her sünni namaz kılıyo mu? hayır. alevilikte namaz* var mı? var. eee daha ne tantana yapıyosun şakirt.
Alevi olmasa kimsenin zikinde olmayan durumdur.
2011 ağustosundan bu yana kimsenin görmeyip yazmadığı alevidir. camileri yıkalım falan derler.
(bkz: asimile)
tokatlı namaza kılan bir alevi görmüştüm. fakat namazdaki duruş ve hareketleri sünnilere göre farklıydı. bu bir sorun mu diye soran olursa, tabiiki de değil.
Eniştemdir.
alevi olmalarına rağmen namaz kılıyorlar, çok dindarlar.
din kültürü ve ahlak bilgisi dersiyle sorunu yoktur. *
şaşırılmayacak durumdur.
ibadet allah ve kul arasındadır.
aleviler müslümansa garipliğin nerede olduğu görülememiştir. sünni, şii, alevi herkese farz bu zaten ?
Takiyyecidir. Yoktur onların din algısında böyle bişey.
(bkz: cem eden sunni)
sözde alevi olup aslında mezhepçiliğe önem vermeyen kişidir. tebrik edilesidir.
olmaya çalıştığım kişi. alevi olmaya çalışıyorum ve namaz kılmak istiyorum. bunun iki sebebi var, hem namaz kılınca huzur buluyorum, hem de türkiye'nin çoğu namaz kıldığı için ülkemle iyi geçinmek istiyorum. hem cem evine hem de camiye gitmenin bir zararı yok. herkese tavsiye ederim.
hz ali butun alevilerin namazini kilip, orucu u tutup, zekatini verip haclarina gitmedi mi? aleviler nasil namaz kiliyo alevi degildir onlar.