bugün

gelişen teknoloji ile tarihe karışmakta olan zamanın en önemli teknolojik ürünlerinden birisi. kocaman kocaman kolonlarla sentezlendiğinde insana evden çıkmama isteği uyandırırdı.
hayatımızdan yavaşça çıkıvermiş bir zamanların teknoloji harikağsı. kaç senedir bozuk öööyle duruyor yavrum. ve arızasını merak edip bir tamire götüreni olmadı onun hiç... özlemiyor değilim o şen şakrak günlerimizi. arada karşısına geçip, duruşunu seyrediyorum, düğmelerine basıyorum, kaset çalar bölümünü açıp kapatıyorum, hayır onu unutmadığımı bilsin. cıkcıkcık hay allah ne gereksiz bir duygusallık...
çocukken hayranı olunan neredeyse her evde olan, ergenliğe geçen her toramanın ailesinden ısrarla istediği kasetçalarlı, radyolu müzik kutusuydu. tabi gelişen teknoloji artık müzik seti kültürünü de bitirdi. parmak kadar mp3 çalarlar ile dünyanın müziğini dinliyor, radyosuyla istediğin kanalın keyfini çıkarıyorsun. dahası cep telefonları artık birer küçük televizyon ve müzik seti hatta fotoğraf makinesi ve kamera.
sayıları gittikçe azalmakta ve ultra rakamlara alınıp satılmaktadır.
bugün bi tamircide gördüm ve fiyatını sordum 40 000 tele dedi. 40 40.
bu da yutub dan gördüğüm şahane ötesi bir örneği.
https://www.youtube.com/w...b_channel=vedatdo%C4%9Fan