bugün

uyumayı kolaylaştıran aktivite. ayrıca uykuya dalmadan önce, hele bir de hemen uyuyamayan bir insansanız, beyninizi kötü düşüncelerinizden korur. şarkıya odaklanıp uyumayı beklerken, düşünceler çoktan dağılmıştır.
hiç denemediğim ama çok yapmak istediğim eylem. müziğin rahatlatıcı etkisi ve büyüsüyle gözleri kapayıp, kendini sadece şarkıya bırakıp rüya alemine dalmak pek bir güzel olsa gerek.
moby - whispering wind eşliğinde daha güzel olan eylem.
mad world, uyutur, ağlatır. en güzel düşlerle en kötü kabuslardan da uyku için bir yolluk yapar size.

tanım: doğru şarkılar seçildiğinde harika bir olaydır.
en güzel uyuyabilme şekli.
eşlik eden müzik placebo ise tadından yenmez.
şehirlerarası yolculuklarda başa gelince çok ilginç bir uyanmaya sebebiyet veren hadisedir.
chillout tur.
ninniyle uyumak gibidir. slow türk ya da nostalji türk gibi güzel şarkılar yayınlayan bir radyo istasyonu tercih edilebilir. radyo dinlemeyi sevmeyenler için, sigur Ros'ın Agaetis Byrjun albümü tavsiye edilir. uyku problemi yaşayan adamı bile rahat bir şekilde uyutur.
şimdi yapacağım şeydir. laptop tan açıyorum youtube den grimes listesini sabaha kadar mışıl mışıl uyuyacağım.çok güzel uyuyacağım 7 buçukda da uyanacağım. çok güzel uyuyacağım en güzel ben uyuyacağım.
güzel bir sesin okuduğu masalları dinlemenin dışında
dönem dönem değişen keyif.

https://m.youtube.com/watch?v=kdjYlrvVFNo#
Fazlasıyla yaparım. Bence dünyanın en güzel şeyleri arasında . Olduğundan farklı bir dünyaya dalmak için bir araç . Hatta araçtan bile fazlası ..
eğer odanızda horlayan biri varsa yapmak zorunda kalacağınız eylem. kulaklıkla müzik dinlemek en sevdiğim şeylerden olmasına rağmen uyumak için müzik dinlemekten nefret ediyorum.
bazen çok güzel olan bazen de bir türlü olmayan olay. mümkünse zifiri karanlıkta sıfır ses olacak şekilde uyumayı tercih ederim. fakat kafam çok doluysa ya da mutsuzsam yani hemen uykuya dalamayacaksam o zaman müzik açma ihtiyacı hissediyorum. hatta sırf bunun için brahms'dan bach'dan eserler ayıklayıp kendime spotify listesi yaptım. açtıktan 10 dakika sonra bir minnoşluk geliyor, direkt rüyalar.