Kul hakkıyla orucunu açan müşrikten evlâdır. Orucu sana mı tutuyoruz, Allah mısın?
Herkes oruç tutmak zorunda değil ama oruç müslümanın boynunun borcudur. Her koyun kendi bacağından asılır çok da şey yapmamak lazım. Tutana saygı duyulsun yeter.
ben normal hayatıma devam ederim. siz bana karışmayın yeter. neyse ben bara gidiyorum.
Benimdir.
Çocukken tutuyordum sonra aklım erince tutmayı bıraktım.
Çünkü akıl her şeyden üstün imiş onu öğrendim.
Ben tutacağım diye onlar da tutmak zorunda değil. Yoksa onlar tutmuyor diye benim de tutmamam gerekirdi.
hayır anlamıyorum sen mi yanacaksın tutmayanın yerine? sen mi cennet bahçesinde gönlünce koşacaksın? sana ne? sen istediğini yap. başkasının hayatına müdahale etme. başkasının hayatı için bir yargıya varma.
Hem sanane demezler mi adama? derler. demeleri lazım.
Normal hayatın dışına çıkanlar oruç tutanlardır.

Sağlıklı bir yaşam için 3 öğün yemek yenir.

Oruç tutanlar oruç tutmayanların sağlıklı yaşam hakkına karışamaz.
asıl müslüman ülkede oruç tutmama özgürlüğü garanti altında olmalıdır. biz müslümanlara düşen kimsenin hayatına, inancına müdahale etmemektir.

Allah tüm kullarına seçme, günah işleme özgürlüğü sunmuştur. Kul kendini ne sanıyor arkadaşlar?

hep diyorum; biraz düşünün ve biraz da okuyun ya.
Recm edilmelidir.
ülkede istediği her şeyi yapıp özgürce hareket eden sonrada ülke başkanına diktatör yaftası yapıştıran tiptir. rte diktatör olsaydı size ramazanda iftar saatine kadar su içirmezdi. evet...