bugün

%100 doğruluğu kanıtlanmış olan önermedir.
nasıl mı?
Bir hatun düşünün. bıyıklı, çirkin ve şişman. ve o hatunu alın mühendislik fakültesine koyun.
hangi üniversitede kaçıncı öğretim olduğu fark etmez. mühendisliğin şânındandır, hatun görünce sevinmek.
öyle bir şey işte. genç mühendis adaylarımız bu hatunun çirkin olduğunu fark edemezler başlarda. mezun olana kadar en azından.
o kadar güzel görünür ki 4 sene boyunca o hatun mühendislerimize, inandıramaz kimse o hatunun çirkin olduğuna.
bu " çirkin hatun yoktur az vodka vardır " teorisine benzer biraz da.
çünkü normalde yüzüne bakmayacağınız hatun, mühendislik fakültesinde öyle güzel görünür ki gözünüze... onunla 4 sene boyunca kanka, belki de sevgili olursunuz.
hiç de yadırganmaz valla. hatta kantinde nâmınız, şânınız büyür.
öyle ibne bir şeydir işte mühendislik okuyan hatunların çekiciliği.
ama olay mezun olunmasıyla ya da arada iibf kantinine falan gitmeyle düzelebilir.
belki bi kaç güzel hatun görülünce şok etkisinden kurtulunabilinir ama çok düşük bir ihtimaldir..
o yüzdendir ki mühendislik fakültesindeki her hatun çekicidir.
açık ve net.
içlerinde çekici olan var evet hatta öyle çekici geldiler ki bugün masa sildirip temizlik yaptırdım kendilerine. tozları bir çekiyolar aklınız durur..
(bkz: taş gibi hatun)
istisnadır.

ancak bu satırların yazarı makine mühendisi bir elf prensesini tanıma şerefine nail olmuştur.
sırt çantasından taşan t cetveli ve köşeli gözlük çerçevesi kombinasyonunun çekiciliğidir o.*
para artık sadece erkekte değil kadın kısmında da parayı veren düdüğü çalıyo iyim i mesleği iyi olsun deme biçimidir.
yazarın hayalidir veya serap görmüştür veya tercihi bıyıklı hatunlardır. böyle bir cazibe mühendislik okuyan kızda yoktur.
(bkz: olsada yesek)
mühendislik okuyan bayanlar genelde zeki insanlardır biz erkekler için bayanın zekisini bulmak sıkıntılı bir süreç olduğundan insanlara çekici gelmektedir.
birde şu var mühendislikte şişman bıyıklı kızların olduğu tamamen bir şehir efsanesidir bizim buralarda kız popülasyonu azdır* ama özdür gerçi onların çoğunun ego tavandadır orası ayrı mevzu. *
+ mühendislik fakültesinin en güzel kızı benim manitam biliyonmu? ( kasıla kasıla )
- olm mühendislikte kaç kız varki en güzeli seninki oluyor.
+ bi tane var işte oda benim.
- ?!/
genelde, çevre, tasarım, işletme müh. * yada endüstri mühendislikleri okuyorlar. buralara girmekte feci kasan bir olay. bunda anlaşıldığı üzere kafalı kızlar oluyorlar... buda ciddi çekici kılıyor kızları. ama bazıları bilmem kaç işlemli denklemleri çözseler bile bir ilişkiyi sürdüremeyecek kadar, duygusuz oluyorlar.
gülün olmadıgı yerde deve dikeninin gül sanılması olayıdır, işletmenin önünden geçilmesiyle gerçek anlaşılır.
mühendislik okuyan pek fazla kız olmamasından kaynaklı olarak o hatunun çekici bulunması.
(bkz: alternatif eksikliği)
arkadaş herhalde mühendisliği ukranya moldava gibi balkan ülkelerinde okumuş. türkiyede mühendisliği okuyan hatunlar zeki ama çirkin kızlardır. mühendislik fakültesinde kız sayısının çok az olduğu için koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi demektir.
edit:şu ana dek sadece bir eksi almış olması muhendislik okuyan kızların bu tür başlıklara rağbet etmemesindendir. abaza yazar arkadaşlar bu uyarımızı dikkatle okusun lütfen.
tıp okuyan kızlar kadar olamaz dediğim durumdur.

şaşkın not: dün gece 11'den beri sol frame'de yerini parsellemiş bir başlıktır. akşam açtım bu, sabah açtım bu. güzel, güzel, mühendis kızlarımız koca bulacak anlaşılan*.

daha da şaşkın not: hala sol frame'dedir. saat: 13:30
yoklukta gider diye tabir edilen tiplerdir. bir mühendislik öğrencisi için de yokluk olduğu için bu kişiler çekici gibi gelir.*
-nerede çalışıyorsun kızım?

+araç kurtarma servisi teyzecim.

-a aa sen mühendis değil miydin?

+ee burası türkiye teyzecim, iş olmayınca ben de çekici oldum.
yanlis onermedir. okul puaniyla guzellik ters orantirildir. puan yukseldikce guzellik katsayisi duser. lutfen fevri davranmadan once biraz gozlem yapin.
az sayıda olduklarından size öyle gelmektedir.*
aslında o kadar çekici ve güzel olmamasına rağmen bölümde sayılı olmaları nedeniyle gereğinden fazla övgüye kabil olma durumudur.
kıtlık kötü şeydir ve kimi zaman insanların halusinasyonlar görmesine neden olur.
çekiç mühendisliğin bi çok dalında kullanılan bir alet olduğundan mühendislik okuyan kızlarunda çekici olması doğaldır.
hele ki otomotiv mühendisliği okuyorsa bana dahi çekici geliyor.
ve de bi kısmı için:
(bkz: bıyıklı)