bugün

dersler aq derler.

6 büt var 6
Adamlar mühendislik fakültesinde 4 sene boyunca kız görmüyor ki nasıl etkilesin kardeş ya.
Klişe gelebilir ama iletişim becerileriniz gelişmemiş olduğu için olabilir. Sürekli mekanik şeylerle uğraşıyorsunuz ve bir süre sonra salt mantıksal düşünüyorsunuz sanki. Anlatamadığım bir durum var pek dile dökemedim doğrusu.
görsel

Bir daha düşünmek lazım.
Çünkü hakettikleri parayı almıyorlar o kadar okumalarına rağmen mühendis maaşı çok az.
Üzerlerine sıktıkları yarım kilo parfümden dolayı yanlarına 10 cm den fazla yaklaşan kadınlar tüm hislerini kaybedecek hale geliyor.
çünkü kadınlar bir kara deliktir ve olay ufkuna bir mühendis yaklaştığı vakit kadını etkileyemeden spagettifikeyşın olup gözden kaybolur. ve işte evet bir mühendis daha sonsuzluğa uğurlandı... nice mühendisler etkileşime girdikleri kadınlarla telef olup gitti. halbuki kara delik termodinamiğini iyi bilseler böyle olmayacaktı. hep ondan oluyor bunlar.
En alt tabakaymış. Güldüm. S*ktirin gidin lan çarpım tablosu bilmeyen ezikler. *
muhendislerin cekemeyen tayfayi da gorduk. tamam sizin mesleginiz daha iyi gencolar .
Etkileyemiyorsa muhendislikten değildir o. iki kelimeyi biraraya getiremiyordur, sürekli somurtup oturuyordur, hayatında hiç kitap okumamış, müzik dinlememis, adam akıllı film izlememistir. Azicik iletisim kurmayi ogrenseydi o da. Bunun sebebini muhendis olmasına yikmayalim bence.
5 erkeğe 1 uzun saçlı erkek düşen sınıfta derse giren adamlar eve gittiğinde dersle uğraşıyor haliyle nasıl karı kızla ilgilensin?
Eee ben hem mühendisim hem kadınım şimdi kafam karıştı.
(bkz: Kareli gömlek)

Bakıyorum da aranızda destan yazanlar var. Net abi. Kareli gömleği acilen bırakmalısınız. No ofens.
mühendislerin beyni iki sayı tabanında çalışır yani 010101010, kadınların ise tahmin edilemeyecek kadar çok sayı tabanında konuşma becerisi vardır. genelde verdikleri komutlarla istedikleri işlemler uyuşmaz. sen derleyip durursun ama nafile olmaz çalışmaz. bunlar yetmezmiş gibi sürekli sana trojan atıp dururlar "aşkım arayan kız mıydı, söyleyebilirsin bak ben takmam öyle şeyleri" evet dersin ve sonunda senin vista hızıyla çalışan sistem çöker. işte bu gibi sebeplerden ötürü benim gibi bir çok mühendisin ilişkisi ampul-duy safhasına gelmeden bitmektedir aziz kardeşlerim. mağduruz.
Beyinleri yanmış. Hangi kafayla strateji yürütecek de etkileyecek.

Tısss.
ilişkilerini statik bilgiye göre ayakta tutmaya çalıştıklarından. Sıkıcı.
Zekiler mi evet ama insan iliskileri başka bir sey baska bir zeka. Adam bana urettikleri cihazin renginden bahsediyordu bana ne cok mu derdim sanki. Duz kadinlari etkilerler ama duygusallikta sonerler.
Bir mühendislik öğrencisi olarak. değinmek istediğim bir kaç nokta var..
Öncelikle makine,elektrik/elektronik,bilgisayar veyahut inşaat mühendisliğini tartışırken sarf edilen " ya sınıfta kız yok ondan abazalar" takdimi beni ziyadesiyle üzerken. biraz da düşündürdü..
- "ulan herkes sınıfındaki kızları mı fofenkliyor !?" tepkisi verdim.. ki muhtemelen sadece instagram hesaplarını stalklıyorsunuz.

Hayır dostlarım hayır.. bu mühendislikler dünya sanatıdır.. kullandığın otomobiller,oturduğun apartmanlar,ısıtma sistemleri, telefonların, çok değerli cebinden ayıramadığım selfie çubuğun vs. bunlar hep mühendisliktir.

Evet sayın finalden bir gün önce notları alıp geçen iibf öğrencisi. sözüm sana. dört senelik üniversite hayatını keyfi olarak "daha gezmem gerek" , " ortam çok tatlı abi yiiieea", "az da spora gidim öğrenciliğin tadı çok hoş" nidalarıyla uzatıp beş-altı yıllık öğrencilik kariyerinde zaten toplasan 20-30 gün ders çalışmışsındır. Bizler belki dört sene de bu kadar gün boş durabiliyoruz... (bkz: statics) (bkz: dynamics) (bkz: makine elemanları) (bkz: imal usulleri) (bkz: makine tasarım) (bkz: Construction) (bkz: Automotion) (bkz: cad) (bkz: cam) (bkz: composite materials) bıdı bıdılar.

Fark şu.

Siz bahar şenliklerinde eğlenirken. bu insanlar resmen itin bir tarafına sokulurcasına ders çalıştılar.
Keyfi olarak #tbt #alchol #afterparty hashtagleri atarken bu adamlar üzerlerindeki stres azalsın diye içtiler.
gibi gibi trilyonlarca örnek verilebilir.
Yaşama yaklaşımı ve bakış açısı bambaşka olanlara dil uzatmak zaten ösym'nin gösterdiği sınavda adresi doğru gidebilenlerin girebildiği üniversite-fakülte eğrisindekilere yakışacak bir hareket..

Ehe ehe.. sevgili uludağ sözlük halkı,sayın senato ve pek değerli "guest" olarak okuyan cemaat.
Kadınları etkilemek nedir ?
Bir soruna üretilecek bir çözümdür.
Evet dört yıllık üniversite hayatında baba ocağından çıkıp önüne gelene salya sümük saldırmayan mühendislik öğrencileri belki kadın-erkek doğası ilişkisinde geridir ama..18-20 yaşlarında üniversiteye başlanıp 23-25 yaşları arasında mezun olunduğunu var sayarsanız. bu bir gelişimdir, sizler 18 inizde neyseniz 23ünüzde o muydunuz ? elbette hayır.
" ay o zamanlar gerizekalıydım ya, çocuksuydum." sözlerini söylemeyen insanlar çok nadirdir..Çocuksu triplerinizle, berkecan ile pelinsunun "biz hata ettik ühüü" zamanında piyasada yoktuk sadece..
Ve bir mühendis aynı zamanda oyuncudur, nabza göre şerbeti çok çok iyi bilir.. bu yüzden istediği konstrüksüyonu da yönlendirebilir.
istediği hatunun da aklına girebilir.. dört yıllık eğitim boyunca çok güzel manipülasyon öğreniyoruz çünkü ehe.
Elbet mühendisler de piyasalara maddi olarak güçlü, Kültürlü, ve türkiye şartlarında ortalamanın üstü olan zeka seviyesiyle çıkacaklardır.
Yani ben sanmıyorum kafasını kullanan bir mühendisin 3-4 bin lira maaşla kalabileceğini ..
ve yine o ' eğri ' deki arkadaşların " bizim dayının amcasının hedesinin hödösü 10 yıldır asgari ücret alıyor ihihi hohoho "
iğnelemesine de cevaben dediğin gibi " kafasını kullanan mühendis "dediğimi tekrardan hatırlatırım..
zira kader böyle bir şey..

Napolyonun bir sözü vardır.. " düşmanını hata yaparken rahatsız etme"

Edit: imla
mühendislerin kadınları etkileyememe gibi bir sorunları yoktur. mühendis sorun çözmeye programlanmıştır her sorunu çözebilecek niteliklere sahiptir. ama mühendislik öğrencilerinin mamalak işletme-iktisat öğrencilerini etkileyememe sorunları vardır çünkü öğrencilik esnasında materyalist düşünceye boğulan mühendis adayı, kadın ruhu denilen naneye hitap edecek tüm yeteneklerinden arındırılır. kişi mühendis olduğu zaman hala kadın ruhundan anlamamaktadır ama sorun çözme kabiliyeti sayesinde gayet başarılı bir şekilde anlıyormuş gibi yapabilmektedir.

ayrıca o muhendislik öğrencilerine önyargıları nedeniyle yanaşmayan mamalaklar da zaten iş koca bulmaya gelince mühendis koca bulacam diye gezinir durur. neyse ki çoğusu da hava alır. mühendisi ya mühendis ya da mimar paklar.
Gıda ve kimya mühendisliğini saymazsak bir mühendisin mühendislik eğitiminde kız gördüğü yok ki abi. Mesela ben. Bir elektronik mühendisiyim ve bizim dönemde 5 kız vardı. Üçünün yüzünü gördüğümüz yoktu. ikisi de her geçen gün erkekleşti bizden biri oldular. Bi "naber lan yarraaam" demediğimiz kaldı. Ki bu kızların birisi de bölüm birincimiz oldu zaten. Neyini etkiliycen amk.
gerçekçidirler.

bir sözelci pi'yi 3,14 değil 3 alır iken biz pi'yi pi alırız.

ve biliriz ki sıfatımızda herhangi bir ilgi çekici yan yok. yani biz hesapları kesin sonuçlara göre yaparız. farazi olaylara girmeyiz.

bakarız bu kız bize bakar mı ? çevresini inceleriz. ortamını gözleriz. ve çevrede o kadar yakışıklı iibf erkekleri var iken bizim şansımızın olmadığını anlarız.

matematik ile hallederiz her şeyi. ve bu konuda uğraşmanın vakit kaybı olduğunu bildiğimiz için o soru ile uğraşmayız diğer sorulara geçeriz.

konuşmak mı ? kralı ile konuşacak diksiyon ve bilgi vardır mühendisler de ama kendilerini o kız ile konuşacak kadar değerli görmezler.

yoksa yakışıklı olan mühendisler am üstüne am bırakmıyor üniversitede.
Her olaya analitik baktıkları için olabilir. Kadın milletinin mantığı çok normal işlemiyor zira.
Gercek bir muhendislik, kizin gonlune giden yolu insa edebilendir.
(bkz: sosyal muhendis)
Mühendislik öğrencisi olarak etkileyemediğim doğrudur. Ne varsa mimarlıkta var.
Belkide göz göze gelmek için doğru açıyı hesaplayamıyorlar.