bugün

21. yüzyıl metropol insanının varsayılan kabiliyetleri arasında olmayan eylem. bunu yapabilen kişi allah vergisi bir yeteneğe sahiptir.

bu şehirde ama öğrencisinizdir ama çalışan her halükarda bir koşuşturmanın bir pespayeliğin içindesinizdir. sabah kalkıp musluktan akan klorlu suyu yüzünüze vurduğunuzda kilometrelerce borunun içindeki çer çöpü düşünmeyecek kadar kaşarlaşmışsınızdır çoktan.

en zoru...evden çıkmamak için yüzlerce sebep varken evden çıkmak zorunda olmak ve gece bunun bilinciyle yatağa girmek.

şehir hayatının getirdiği depresif etkiler dün içtiğiniz bir paket amerikan sigarası, belki içki belki yasak şeyler hepsi mutlu uyanmanıza engel.

her şey bir tarafta zaten mevcutken, yıllardır belki arar diye telefonuzu hiç şarjsız bırakmadığınız bir gidğin bu sabahta aramamış olması ve her aynaya baktığınızda her yeni gün için bir beyaz saç teli. kaç 365 oldu sahi sözlük?
uzun süredir antidepresan tedavi altında olan bünyede görülebilen sonuçtur.
günün geri kalanını mutlu geçirme olasılığınız olduğuna işarettir.. ne yazık ki tersi durumlarda o günkü olaylar bir türlü rast gitmez , illa bir terslik çıkar..
(bkz: sevgiliyle beraber uyanmak)
küçük mutlulukların uykulu gözlere görünmesiyle aynı paraleldedir. gece kötü geçmiş olabilir, insanın keyfi kaçmış olabilir ancak hayat devam etmektedir ve insan hayata tutnmalıdır. dolayısıyla güneşe gülümseyerek uyanmaktan daha keyifli bir başlangıç söz konusu olamaz.
rüyada uykudan uyanmaktır.
belki sadece pazar günleri gerçekleştirilebilinecek vaka.
-vaaay, baya geç olmuş, ben yatıyorum. sana mutlu uyan.
+sana da mutlu uyan.
gecesinde muhteşem bir sevişme aktivitesinde taraflardan biri olmuşsanız sabahında o muhteşemlik yüze ve ruha mutlak yansır efendim.
evde kimse tarafından rahatsız edilmeyip istediği saatte yatıp akabinde bünyenin uykuyla doyuma ulaştığı noktadan sonra kendi hür iradesiyle uyanması durumudur...
yaşadığı her günü, sanki son günüymüş gibi yaşayan bir insan davranışı.
çocuğunuzun sizi neşeyle gelip uyandırmasıdır.
günümüzde neredeyse insanın kendisine yapacağı büyük lütuf.
sevgilinin kahvaltıyı yatağa kadar getirmesi ve uyuyan bünyeyi öperek uyandırmasıyla gerçekleşebilecek hadise.
sevdiğinizin günaydın mesajıyla uyanmak sabahın 7sinde.
kız arkadaşınızla çıkmaya başladığınız günün ertesi günki sabahı. *
mersinli bir kısım insanın her gün yaşadığı hadise.

(bkz: ince ama iğrenç esprimsiler)

(bkz: tamam vurma atlıyorum)
sebepli veya sebepsiz, gulerek uyanmanizdir. uyanmak istemenizdir belki. cift kisilik yatakta yalniz yatmanin dayanilmaz hafifligi esliginde uyanirsiniz. gunes piril pirildir. hava biraz serin ama temizdir. gece guzel bir ruya gormussunuz, uyanip 'bunu sabah hatirlayacagim' deyip tekrar uykuya dalmissinizdir. uyandiginizda ruyanin icerigini degil, niteligini hatirlar ve gulumsersiniz. zaten ne gordugunuz onemli degildir ki. uzun zaman sonra mutlu, gulumseyerek uyanmanizdir onemli olan. uzun zaman sonra guzel bir ruya...
en son ne zaman yaptığımı hatırlamadığım şey. en son ne zaman oleyyy bugün şu var, bugün şu olcak diye uyandım hiç hiç hatırlamıyorum. hatırlamıcam. aynı aptal gün, aynı dertler, heyecan yaratacak hiçbir şey ve hiçkimse.
(bkz: onu bana al lütfen)
özlenendir.
Akabinde 'Kesin bugün bir b.kluk olcak hacı.' dememe sebebiyet veren durum.
sabah sabah başa gelebilecek en güzel şey.
nasıl yattığınızla doğru orantılı bir uyanma şeklidir.
Masmavi bir gökyüzü görmenin sonucudur.
karsı cinsle geçirdiğiniz bir gecenin ardından olası uyanma durumudur.