bugün

iç dünyasında demokrat olamamış chp li başkanın dış dünyasında demokrat olamadığına şahit olduk. partizanlığı ve başarısızlığı ile ilk seçimde sandığa gömülecek gibi gözüküyor.
gidip fetullahın elini öpecek duruma gelmiştir.
https://www.youtube.com/watch?v=kLMsFmeKI9w
şuradan, azılı din karşıtlığından el etek öpme pozisyonuna inmek oldukça ilginçtir.
Siyasi görüşünü benimsemeyebilir ve bu yüzden kendisine oy vermeyebilirsiniz; ancak "bu adam ne yaptı ki antalya'ya" diyerek bok atmaya çalışmak gözlerinizi kontrol ettirme sebebinizdir.

Her şeyden önce, tüketime değil, üretime önem veren bir politika izlemiştir.

Boğaçayı döküm, metal ve ahşap atölyelerini açmıştır. Böylece belediye aydınlatma direklerini, kıçınızı koyacağınız bankları, rögar kapaklarını ve birçok malzemeyi kendi üretir hale gelmiştir.

Dijital baskı atölyesi açarak, milletin parasının reklam şirketlerine aktarılmasına engel olmuş ve belediyeye ait tüm dijital baskıları kendi bünyesinde yapılabilir hale getirmiştir.

Hurma ve Gürsu'da olmak üzere iki adet çiçek üretim serası faaliyete geçirilmiştir. Böylece kendi tohumları ve soğanlarıyla belediye şehrin çeşitli yerlerine dikilecek çiçekleri, dışarıdan çok büyük miktarlarla almak yerine kendi üretmeye başlamış ve belediye bütçesinin har vurulup harman savrulmasını engellemiştir. Evet, bu şehirde artık, gördüğünüz çiçeklerin hemen hemen hepsini belediye kendi üretiyor. Yakın zamanda bu atölyelerin daha fazlalaştırılması bekleniyor.

Asfalt üretme tesisi açılarak belediyenin asfalt ihtiyacına yönelik ihtiyacı giderildiği gibi, özel sektörün de asfalt ihtiyacını gidermeye yönelik faaliyetlerle belediyenin gelir hanesini yükseltmiştir.

Güneş enerjisi de belediyenin en önem verdiği projelerden... Güneş ev ve güneş enerjisi ile klimalı duraklar şehrin hemen hemen her bölümüne yerleştirilmektedir ve durakların üstünde "insana saygı" yazmaktadır.

Kültür faaliyetlerinin tavan yaptığı bir dönemi antalya'ya yaşatmıştır. Sadece kültür ve eğitim alanında verdiği hizmetler dahi başarılı olması için benim için yeterlidir.

Görsel sanatlar ve heykel atölyesini kurarak, şehrin içinde yapılacak olan görsel ve sanatsal materyallerin belediyece üretilmesini sağlamıştır. Bugün antalya'da -eskişehir'deki gibi olmasa da- şehrin ufak bir kısmında da olsa minik heykelleri görebilirsiniz.

Behlül Dal sinema müzesini halka kazandırarak ve bu bağlamda senaryo ve film çekim tekniklerini halka öğretip, bütçe sağlayarak halkın film çekmesine olanak sağlamış ve halkı sinemaya teşvik edici önemli adımlar atmıştır.

Soba müzesi ve oyuncak müzesi gibi yerlerin açılışı yapılarak, müzeciliğe büyük önem verilmiştir.

Kentte müzik var... Müzik festivallerinin sayısı gözle görülür şekilde artmıştır. Piyano festivali, gitar festivali, bale ve opera festivali gibi festivallerle müziğe verdiği önemi göstermiştir.

Kitap fuarının antalya'ya gelmesini sağlamıştır. Muhittin Böcek ile birlikte kitap konusunda çok önemli adımlar atmışlardır.

Hemen hemen her hafta, çeşitli gazeteciler, tarihçiler, doktorlar, eğitim uzmanları ile konferanslar düzenleyerek halkın eğitim, siyaset, tarih, sağlık gibi konularda bilinçlenmesini ve tartışma kültürünün yerleştirilmesine yönelik adımlar atmıştır.

Hasta yakınları sosyal tesislerini şehre kazandırmış ve böylece şehir dışından gelen hasta yakınları için barınma imkanı sağlamıştır.

Ağız ve diş sağlığı merkezi ile çocuklar için ücretsiz diş bakımı yapılmaktadır.

Belediyeciliği mağaza vitrini olarak görmemiştir. Halkın ilk başta görüp anlayabileceği projelere çok fazla önem vermemiştir. Örneğin "neden yılbaşı kutlamaları için daha fazla kaynak ayrılmadı?" sorusu üzerine "Yılbaşı bizim için o kadar önemli değil. Gerekeni yaptık; ancak halkın sokağa atılacak parası yok" diyerek sadece birgüne yönelik abartılı bütçe harcamalarına izin vermemiştir. Oysa kendine oy getirebilecek çalışmalardır bunlar.

Daha yazarım ama yoruldum gerçekten. Detaylı bilgi sahibi olmak için belediyenin sitesine girilip bakılabilir. Dediğim gibi, siyasi görüşü nedeniyle oy vermeyebilirsiniz ama "ne yaptı antalya'ya" demek için ya kör olmak ya da partizan olmak gerekir. Kendisi hakkında eleştiri getirilecek ise bile "bir çivi mi çaktı antalya'ya" laflarından daha başka argümanlar bulunmalıdır.
Hocaefendi nin elini öpmeye sıraya girenlerden.

http://antalyapostasi.com...e-giderim-5559459-haberi/
hürriyet akdeniz ekinde bugün yayınlanan,ancak ana gazetede hiç verilmeyen habere göre ; sayıştaydan acı rapor'a göre başkan hoca 33 milyon TL kamu zararına yol açmış.
Antkart ihalesinin iptali ile mevzuata aykırı olarak genelde belediye görevlilerine verdiği yardımlar söz konusu. ( makarna, kömür yerine nakden yardım )
bir daha seçilirse daha fazla karılı kızlı eğlence yapacak, her kaldırıma heykeller dikecek olan başkandır. hoş bir daha şeçilemez o ayrı. son olarak hakkımız haram olsun.
kimseyi koltuğundan etmeyecek, kendi koltuğunda kalacak antalya belediye başkanı ve adayı.

oylarımız akaydın'a.
ya iyi adam chpli olması da güzel sıkıntı yokta , ya elin çorumlusu gelip bizi yönetiyorya o koyuyor bana.. her ne kadar chpli olsam da sırf bu yüzden chp ye oy vermiyorum arkadaş. mhp ile akp yide tebrik ediyorum, çünkü ikisi de antalyamızın öz evlatlarından aday gösterdikleri için..
seçimden boyunun ölçüsünü alıp,defolup gitmiş eski başkan.
hırsızlığı ayyuka çıkmış olan chp li.
http://yenisafak.com.tr/p....2014-633498?ref=manset-3
http://yenisafak.com.tr/p...2014-633440?ref=manset-11
http://www.sabah.com.tr/G...-evraklar-yakildi-iddiasi

mark andalya nın karşısına "antalya çalmadan büyüyor" tabelası astıran adam bu.
mark antalya... hani bunlar avm lere karşıydı? yersen...

inşallah kendisini yakında hakettiği yer olan kodeste görürüz.

edit: yandaşmış linkler.
al sana candaş;
chp gazetesi hürriyetten geliyor;
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26138631.asp

hadin bakalım tükürükler yalansın.

mustafa akaydın antalya'ya en büyük 3 hizmeti oldu;
1- bira festivali düzenlemesindeki başarıları.
2- seçimden önce 50 gr kahveyi 100gr diye halka dağıtmak.
3- yılbaşı gecesi antalyalılara köpük yağdırıp 10'dan geriye saymak.
Markantalya'nın mimarının Menderes Türel olduğunu bilmeyenlerin eleştirdiği başkan... Canım kardeşim, Markantalya için gerekli tüm izinlerin altında Menderes Türel'in imzası var. Bu bir.

ikincisi, 7/24 müfettişlerce kontrol edilen, icra memurlarının belediyeden ayrılmadığı, hakkında açılan davaların hemen hemen hepsinden aklanmış (bir dava hala sürüyor) bir adamın hırsızlık yaptığı iddia ediliyor. Gerçekten gülüyorum. Ya antalyalı değilsiniz dışarıdan okuduklarınızla olaya müdahil oluyorsunuz ya da ciddi anlamda bir basiret bağlanması var.

ilk önce sırtında oy çuvalıyla yakalanan amcanın, kepez'de katılımın nasıl oldu da %100 olduğunun, oylar sayılırken mevlüt çavuşoğlu'nun memurların önünde nasıl nöbette beklediğinin ve bu arada koskoca 2. Ağır Ceza Mahkemesi hakimini nasıl yanında asker gibi diktiğinin hesabını verin.

Belgelerin yakılması olayına gelince... Eğer Akaydın'ın savunduğu gibi belgeler fotokopi değil ise gereken yapılsın ama yok, eğer fotokopi ise ve mahkeme kararı olmaksızın belediye binası polisler ve akpliler tarafından basıldı ise bu seçimlere şaibe karıştırıldığı iddiaları karşısında bir savunma yapılsın. O zaman görelim ak mı kara mı!
belediye dökümanlarını yakmaya kalkmış eski başkan.

hoca ne yaptın?
bitir demediniz mi lan. swh
menderes türel'den ne kadar hazzetmesem de hizmet bakımından hocayı katlar. yolsuzluk bakımındanmış meğer yarış.

hoca wins.
--spoiler--
akaydın evrakları yakaydın.
--spoiler-- *
antalya büyükşehir eski belediye başkanıdır. 30 mart 2014 yerel seçimleri sonrasında 5 yıl saklamakla mükellef olunan resmi evrakları yaktırırken yeni seçilen belediye başkanı menderes türel tarafından yakalanmıştır.
aynı suçlamalar melih gökçek veya başka bir akpli için olsaydı görün siz şamatayı ama iş chplilere gelince herkes üç maymunu oynuyor.

sizin amacınız yolsuzluğa karşı olmak değil beyler, sizin amacınız ak parti düşmanlığı.
Fener mahallesi refujlerini çiçekle donatarak antalyaya "büyük hizmet" eden şahıs. Belediyeyi 'temiz!' devretmek için evrakları yakan eski başkan.

"...Türel’e temiz bırakalım diye biz bu evrakların temizlenmesini istedik..." http://www.radikal.com.tr...t_ben_salak_miyim-1184561
chplilerin hırsızı.

grafiti sanatçılarına destek veriyormuş efendim, önemli olan buymuş yol, çevre güzellikleri, icraatler falan hikayeymiş...

ondan demek ki duvarların her yerine chp mühürleri basılı. yada doğu garajının ordaki "1 mayısta chp gençlik kollarına" isimli kocaman duvar yazısı hala durmakta...2 senenin ardından...

sanat deyince kendi isimlerini kazımaktan ortalığa zarar vermekten ötesini görmeyenlerin beyaz atlı şovalyesiydi.

33 milyoncuk zarar mı vermiş? önemli değil chp lidir.
kamyon kamyon evrakı mı yakmış? ve postalcılar "yok yea yanan evraklar ona ait değildir" derken evrakların kendisine ait olduğunu kabul mu etmiş?

temiz bırakalım dedik evrakları yaktık
http://yenisafak.com.tr/p....2014-633498?ref=manset-3

itiraf ediyor burada evrakalrın gerçek olduğunu ve yaktırdığını.

ama chp li ya... mühim değil.
evrak yakma olayıyla gündeme gelen ex antalya belediye başkanıdır. bu evrak yapma olayını akp'li bir başkan yapsaydı çoktan linç edilirdi. güya medya yandaşa ama nedense pek göremiyoruz bu haberleri. kendisi "yaktım ama hele sorun bir niye yaktım" tarzı garip bir açıklama yapmış. yakında ortaya çıkar ne olduğu. olması gerektiği gibi yaklaşıp, yaftalamamak gerekir.
Hakkında çıkan 'yolsuzluk' iddialarına karşın beklemek gerek. O da bir insan ve ailesi var, hemen hırsız diye göstermek yanlış olur. Sukünetle beklemek gerek, zaman bize doğruyu gösterecektir.
bir antalyalı olarak şahsi fikrim kendisi belediye başkanı olarak seçildiğinde akademik kökenli biri olduğu için halka uzak biri olduğu ve başarılı bir belediyecilik yapamayacağıydı. başkaları da benim gibi düşünmüş olacak ki, adam seçildikten daha 1 ay sonra bile "akaydın çalışmıyor yea" diye önyargılı yaklaşmışlardı. her ne kadar kendisi muhteşem bir belediye başkanlığı dönemi geçirmese de, hiç çalışmadığını ve antalya'ya hiç katkıda bulunmadığını düşünmüyorum. ayrıca her ne kadar antalya türkiye'nin hızla büyüyen ve iyi belediyeciliğe en çok ihtiyaç duyulan bir bölgesi olmasına rağmen, büyükşehirde belediye başkanları yönünden oldukça kısır bir şehir olmuştur hep. bunu hasan subaşı dışında hiç 2 dönem üstüste başkanlık yapan birinin çıkmamasından bile kolaylıkla anlayabilirsiniz.

şu evrak yakma meselesine gelirsek, belediyenin içinden aldığım bilgiye göre, belediyedeki bazı evraklar için fazladan kopya oluşturuluyor ve zamanı gelince periyodik olarak imha ediliyormuş. görüştüğüm kişi bu evrakların çoğaltılmasından sorumlu görevliydi ve yakılan evrakların asıllarının belediye arşivinde zaten mevcut olduğunu ve içlerinin rahat olduğunu söyledi. ben de onun yalancısıyım...
Yapacağı hiç bir şeye şaşırılmaması gereken insan. Antalya'yı chp'nin kaybetmesinin ek nedeni bu adam ve egosudur. Melih Gökçek ile iticilik konusunda aşık atabilecek tek kişidir.
çorumlu olması nedeniyle antalya belediye başkanı olduğu gün çorumda 40 gün 40 gece leblebi dağıtılmıştır çorum'un gururudur. ancak 2014 seçimlerinde hezimete uğramış çorumun yüzkarası olmuştur evrak yakma hadisesi nedeniyle çorumda helal olsun uyanık adammış diye gülümsetse de seçimlerde kaybetmesi nedeniyle hüzünlendirmiştir.
penisvalya siginmisti secimden once ve kaybetti.
kaybedenler kulubune 7.siradan giren biraci.
yaktığı evrakların tamamı 5 yıl saklanması gereken evraklar olduğu için suçlu bulunması muhtemel kimse.
"yeni şafak yea" diyen naylon solcuların sadece yeni şafağı değil hiçbir haber kanalını takip etmediğini ortaya çıkaran kişi.

aynı günlerde hürriyette çıkan haberi;
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26138631.asp

iftira idi hani? ne oldu? mağarada yaşamayın. sözcü de bile geçti haber hesab et artık. ama adam işine gelmeyeni görmüyor...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar