basimiza buyuk isler acmis ucludur. favorim isa dir.
3 çok değerli peygamberin adlarıdır. kur'an'da üçü de övülmüş olup, kendilerinden çok bahsedilir.
musa isa muhammed vs scurtel olarak acilmasi gerek basliktir. scurtel da invisible unicorn un peygamberligini yapmistir bir ara.
allah'ın seçtiği üç güzel ahlaklı, üç alemlere örnek, üç kitap indirilmiş peygamber.
koalisyon kursalar ne güzel olur.
3 büyük peygamberlerdir.ayrıca anlıyorum ki gönderildikleri dinlere mensup insanlara hakedilmeyenlerdir.
yer yüzünde kimsenin görmediği halde taptıkları üç insan.

(bkz: insanlara ismiyla hitap etmek)
voltron. hatta voltran. voltran voltran voltran!
birbirlerinin takipçisi olmuş üç isim. isa musa'yı, muhammed isa ve musa yı takip etmiş.

bu işler çok karışık.
allah ın elçisi olan üç önemli peygamberdir.
dünyaya gönderiliş sebeplerini ve gerçekten var olup olmadıklarını sorgulamamız gerekir..

Zira bu isimler gerçekten allah tarafından insanlara doğruyu ve doğru yolu göstermek için, düzen kursunlar insanlığa ışık tutsunlar diye gönderildiyse, neden günümüzde bu kadar savaş ve insanlık suçu yaşanıyorken yenileri gönderilmiyor? inandığımız allah "ben gerekeni yaptım, size doğruları gösterdim, artık ne haliniz varsa görün" mü demektedir? inandığımız, herşeyden üstün olan ve yaratıcımız olan allah, peygamberlerin gönderilmesine sebep olan karışıklığı, zulümleri ve savaşları mumla aratacak olaylar günümüzde yaşanırken neden yeni bir yol gösterici göndermemektedir? (la şakirtler, fettoş, tayyip falan peygamber neyin değil, içinizden konuşmayın)
dünyanın kaderini değiştiren ve kitleleri peşinden sürükleyen lider şahıslardır. 3'ünede baktığımızda aslında verdikleri mesaj küçük farklılıklarla aynıdır. yaklaşık 4.5 milyar inananı vardır.
Hz. Musa çok katı.
Hz. Isa çok yumuşak.
Hz. Muhammed ortası.

Hz. isa popüler kültürü en çok etkileyendir. Çünkü tasvirine fazlasıyla izin verilir.

Tüm peygamberler güzel yüzlü ve güzel seslidir. Bu hadise, isa özelinde daha ele alınıp işlenebilir rahatlıkta.