bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  semboldür. 19 yaşında tutuklanmış, gençliğin en kanı kaynayan yaşında, terörist denilmiştir kendisine, dinini öğrenmeye çalıştığı için. 5 yıl işkence görmüş. şimdi 24 yaşındaymış. yaşıtlarına baktım hepsi de yalan gerçekler peşinde, en azından benim çevremdekiler. gözlerinde gördüm onuru. gözlerinde gördüm güç para değil güç inanç. gözlerinde gördüm "ey emperyalizm bedenime herşeyi yapabilirsin, ama ben beden değilim ondan çok fazlasıyım" dediğini. gözlerinde gördüm "ruhum zayıflamadı işte şimdi bir sınavı daha atlattım" dediğini. hayalleri varmış. evlenmek yuva kurmak istiyormuş, gözlerim yaşardı. onun yerinde olmak istedim biraz, kıskandım. kendimi düşündüm sonra. duruş bu olmalıydı. bakışların çok şeyi öretti anlayana. sen koskocaman bir devlettin. tek kişilik bir devlet. mahkum ettin seni mahkum edenleri.
  güçlüydün topu, tüfeği herşeyi olan başka devletlerden. gücün inancındı sadece. o güç aslında -sadece- değil herşeydi. sahip olunmak istenip olunamayan...
  2 ... karizmatron
 2. 2.
  anılarını yazdığı ysni bunlara anı denir mi bilmiyorum ama o kitabı okudum... onun samimiyeti cümlerinden fışkırmakta. neden bizi sevmediklerinin bütün nedenleri aşikar. dertlrinin neler olduğu besbelli. karşilarında allah dan başka sığınacak kimsesi olmayan murat a ettikleri belli. yukari da arkadaşımın dediği gibi ayni yaştayım. kendimden utandım. onun gibi eziyet çekmediğim için değil kuran ı onun gibi savunamadığım için.
  1 ... xyzm
 3. 3.
  2013 yılında Kurnaz - Fünf Jahre Leben diye filmi çekilmiştir.
  ... trinitrotoluen