bugün

akıllara zarar ses tonudur. ön konuşmasını yaptığı belgesellerde ön konuşmaları geçmemiz için elinden geleni yapmış ve ses tonunun kendisine verdiği bütün kötülükleri kullanmıştır. ona rağmen bir de sözlüklere sataşıp durmasa daha iyi olabilir.
yıllarca kısa samsun ve şarap içmiş gibidir*.
patlak egzoz gibi.
pis boğazdan çıkan ses tonudur. boğazını bir temizlemesi lazımdır. *
dalga geçilmemesi gereken ses tonudur. fikirleriyle sonuna kadar dalga geçelim. hadi atış serbest!
düşük frekansa sahip, kalın bir sestir.
Tüm içtenliğimle söylüyorum ki ciddi ciddi korkuyorum ben bu adamın sesinden.Kabus gibi.
ürkütücüdür.
(bkz: murat bardakçı nın korkunç sesi) *
freddy'nin kabusu gibi gece rüyalara girer.
(bkz: kırçıllı)
her an brutal rock yapacak gibi gelen ses tonu.
(bkz: brutal)
allahım neylerse güzel eyler.
bildiğin boru sesidir.
yıllarca sarma sigara kullanmış gırtlağı geçtim komple akciğer yemek borusu ve bilimum hava akış organları kanserine yakalanmış gibidir.
alemci ile şarapçı arasında sıkışıp kalmış garip bir ses tonudur sanki şarapçı ve sigara tiryakisi durumu ağır basıyor gibi.
bir günde 5 paket sigara içtiğini ve ses tellerinde 500 kiloluk bir ağırlık olduğunu tahmin ediyorum.
bi ara daha kötü olan, şimdilerde biraz olsun düzelmiş ses tonudur.
sanki ağzından değil de başka yerlerinden konuşuyor gibidir.
"sabaha kadar içki sigara içmiş alemci pavyon kadını" sesidir.
hani "para insanı rezil de eder, vezir de eder" diye söz varya? bunu "bilgi insanı rezil de eder, vezir de eder" diye güncellemeli.

kişilik sorunlarının-aşağılık kompleksinin sese yansıması.
brutalin kitabını 10 saniyede yazabilecek kadar kabiliyetli bir ses tonudur.
sustuğu sürece zararı yoktur.
burnuyla, geenzi * arasına kurbağa kaçması sonucunda insan sesi ve vıraklamanın birleşerek ortaya çıkardığı enstrüman sesi, gibi.