bugün

osmanlıyı anlatan dizi. nokta.
Kaliteli yapim. Adamlar tarihi yansitiyoruz demiyorlar tarihten esinleniyoruz diyorlar. Negatif yonleri de var, Kanuni yi haremden baska bir yerde gorememistik bir onceki seride, bakalım bu nasil olacak.
ilk versiyonunda da muhteşem yüzyıl kösem'de de iki şehir arasında yolculuk yapan herhangi bir at arabasının vukuatsız olarak yerine vardığı an itibariyle henüz görülemedi.
gelmiş geçmiş dünyanın en iyi dizisidir. açık ve net.
yeni girdiğim iş yerinde geçen muhabbet.

-nerelisin?
-Yüzyıl.
-Hangi yüzyıl?
-Muhteşem yüzyıl.*

Not seni kovuyorum.
Osmanlıyı tamamen fuhuş yuvası olarak tanıtan, padişahın haremden çıkmadan ülke yönettiğini ya da padişahın sadece harem yönettiğini ima eden eski televizyon dizisidir.

Şimdilerde Osmanlıyı tekrar kuracağız diyenler galiba bu dizinin etkisiyle konuşuyor. Zira Osmanlıyı tanısalardı, çok muhafazakâr insanlar bu dizinin iptal edilmesi için her şeyi yaparlardı.
Mağara ılıman mıydı?
14 Kasım pazartesi günü saat 20:00 da başlayacak olan dizidir.
93 ülkeye satılmış türk dizisi.
Dizi bitti adamlar hala para kırmaya devam ediyor bu dizi sayesinde.
Padişahın hatun kovaladığı diziydi.
Ha dekor kalitesi,oyuncu kalitesi, mekan kalitesi olarak iyiydi.
hem de çok iyiydi.
hatta dünyaya tarihimizi tanıttılar.
Bunu inkar edemem.
övmeden de edemem.

ekleme: 'padişah öyle bir şey yapmaz yea' demedim.
padişah sadece sevişmez; bizzat savaş yapar, plan yapar, antlaşma yapar, kanun düzenler.
bilmem anlatabildim mi ?
Osmanli ile uzaktan yakindan alakasi olmayan reyting icin harem dizisine donen dizi.

Izlemeyin efendim.
beğenin yada beğenmeyin. hatun kovalama olarakda bakın.

tüm dünya'ya osmanlı tarihi izletmiş bir dizidir.

kadın, aşk teması öne çıkmış olsa bile, bakın olsa bile genel hatlarıyla osmanlı'yı kötü tanıtmamamış bir dizidir ki, bahsedilmemiş o kadar şey var ki.

hatice sultan'ın çocuklarının pargalının idamından hemen sonra boğdurularak öldürülmesi ve babalarının peşinden defnedilmesi gibi.

güç adaletten uzaklaştırır devletleri, roma'da da böyleydi, osmanlı'da da böyle, amerika'da da böyle.

devlet güçlendikçe çirkinleşir.
sonra herkes şöför'e hikayesinin dizi şekli .
Adamların 20-40 çocuğu var hala padişah öyle şeyler yapmaz diyenler var.
Komiksiniz la.
padişah seni mi sikleyecek? yanından geçse gözünü kaldırmadan eteklerine kapanman gerektiğini bilmiyorsun. bu millet osmanlıda kul olduğunu bilmiyor. islam iyidir, padişah müslümanların lideri, allahın yeryüzündeki gölgesidir.( kibire bak) o zaman padişahlar iyi ve haklıdır diye düşünüyor. ne şanslı çağda yaşadığınıza bakın, geçmişe değil.
http://anket.uludagsozluk.com/s/14324/i/
Bu aksam yeni bolumu olan dizi.
halit ergenç'e boşuna mı dünyadan film teklifleri yağıyor?
şahsım adına türk dizi tarihinin birçok yönünden en iyi dizisidir.
doğruyu anlatır, yanlışı anlatır ki bana kalırsa çok çok büyük yanlışları vardır, lakin şunu net söyliyebilirim ki prodüksüyon olarak bugün hala izlediğinde çoğu dizinde fersah fersah ötede.

müzikler, oyunculuklar, günün şartlarının anlatımı, kılık-kıyafet tam manasıyla muhteşem.
tekrarlarını izlediğinizde sizi o ilk izlediğiniz anı yaşatan ve kitleyen çekimleri var.
özellikle kanuninin son dönemindeki fiziksel hali ve halit ergenç kusursuz iş çıkarmış.

tanım:çok güzel lakin yanlış dizi.
o yüzyıl , maalesef bu yüzyıl değildir. 20. yüzyıl bile bundan iyiydi amk. bu nasıl millenium amk.
ismini twitterda duyduğum gereksiz dizilerden biri.
eleştirilecek çok yanları vardı.
yine de özlediğim dizidir. *
umarım tekrarları yayınlanır.
Beni en çok güldüren sahnesi.

https://m.youtube.com/watch?v=t7rPrRIs4Zc

3.40-5.40 arası Süleyman=babam selim=abim bayezid=ben asdfghasdfgh.
Her akşam 22.15'te Tece 2'se tekrarları var.

izliyorum.
milyonlarca dolarlık sinema filmleri 3 buçuk saati geçmiyorken, türkiye'deki dizilerin bu kadar uzaması televizyon izleyen kitlenin zeka seviyesi hakkında ciddi ipuçları vermekte.

bu dizi de öyle bir şeydi işte.