1. 1.
  Ben bir ara denedim bu oyunu. Hatta sanırım, instagram da çıkan bir reklam sayesinde tanışmıştım.

  Güzel oyundur. Karizmatik ses tonları olan, vezirleriniz var. Oyunda ilerlediyseniz, farketmişsinizdir. Sanki biraz fazla veziriniz var. Herhalde benim en son 15 falandı.

  Bu vezirlerin, kendine has alanları var. Atıyorum Evliya Çelebi bilgi ağırlıklıydı; Hadım Süleyman'ın ise kuvvet.

  Hareminiz var. Bazen cariyelerinizi ziyaret ettiğinizde, nur topu gibi bir çocuğunuz oluyor. Sonra bu genç varisleri büyütüyorsunuz, evlendirmeye çalışıyorsunuz falan filan.

  Sefere çıkabiliyorsunuz. Hatta yanlış hatırlamıyorsam, bir süre sonra size hediyeler getiren elçiler oluyor.

  Arz Odasında devlet işleri ile ilgilenebiliyorsunuz. Sorular soruluyor, atıyorum ''Barış amaçlı vezirleriniz için kitap gönderildi. Kabul ediyor musunuz ?'' vs vs. Yada altın, tahıl yada asker topluyorsunuz.

  Er meydanı var, ziyafet var, var da var yani. Şahsen beğendim.
  -1 ... change23
 2. 2.
  Son zamanlarda bagimlilik yapan oyun. Belki can sıkıntısı bilmiyorum, ama ciddi bağımlılık yapti. ilerledikçe de yavaşlıyor. Eskiden oyuna yarim saatte bir girince pek çok sey yapabiliyordum, simdi uc saatte bir girsem de o kadarını yapamiyorum. Bazi sacmaliklari var, yok değil. Alayina tahil toplamak mesela. Boyuna tahıl topluyorsun ve cidden hicbir ise yaramiyor. Sadece, yeniçeri toplamak icin biraz tahil vermen gerekiyor. Ama surekli tahil topladigin icin, bir bakmissin en sonunda 10 milyon tahılın olmus ama yeniceri savasta kaybetmissin sifirdasin falan. Bu olaya cidden gıcık oldum.

  Ama guzel oyun. Begendim. Fakat oyunda bol bol rus ve Arap var. Ruslar padisah olmus falan... Deneyin, cok sey kaybetmezsiniz derim.
  1 -1 ... primer bond kompozit
 3. 3.
  Europe s6 serverinde oynadığım oyundur.
  2 -1 ... never look back
 4. 4.
  Reklamlardan gına getiren oyundur. Reklam ile bağdaştıramadım ve hayal kırıklığına uğradım.
  Beklentilerimi karşılamadı. Tavsiye etmiyorum.
  2 ... sofiana
 5. 5.
  Oyunboynarken sürekli reklamı dönen osmanlı oyunu.
  1 ... bikahvebikahve
 6. 6.
  3.8 m ile s3 serverında askeri güç olarak 311, seferi hümayunda 324, samimiyette ise 77. sırada olduğum, yakında birlik savaşlarının ekleneceği, mobil platformda oynanan bir oyun.
  -1 ... oyeskamonbeybi
 7. 7.
  instagramda sürekli karşıma çıkan reklamlarından usanarak indirip, neymiş ne değilmiş diye baktığım oyun. başlarda hoş gibi gelse de amaçsız, boş ve zaman kaybından başka bir oyun değil kanımca. siyasi olarak da oldukça taraflı. timur’a tekme ve yumruk atma diye de ek bir etkinlik oyunu yapmışlar. işte sol elle şu kadar vurursan bu kadar ödül, tekme atıp tokatlarsan şu kadar ödül falan. hoş değil.
  ... laciverting
 8. 8.
  ne kadar tarihimizi doğru anlatıyor gerçekten bir tarih oyunumu https://www.indirson.com/muhtesem-sultan-ios/
  ... kasvax