bugün

türkçülük derken bu türkçülüğü ayrımcılık olarak gören varsa (ne amaçla söylemiş olursa olsun) haklıdır.
evet, türkçülük ayrımcılıktır.

türkçü milliyetçi vs ne demek anlamam (anlardım, biliyordum da son 20 yılda piyasada olan türkçü milliyetçi vatansever vs geçinenlere bakınca türkçülük milliyetçiliği unuttum. zaten onlara görünce ben kendime türk'üm demiyorum) türkçü milliyetçi değilim ama bir türk olarak (sadece tc vatandaşı değil, tc devletinin kurucu unsuru olan milletin bir bireyi olarak) kendimi her zaman bu devletin içinde yaşayan diğer halklardan kendimi ayrı olarak gördüm.

tabi ki anayasal haklar ve kanunlarla belirlenmiş bir arada yaşama kültürü ve sosyal sorumluluklar çerçevesinde...
görsel
Sol ve dinci tayfadan, türk milletine ve devletine hayır gelmez. türkler bunu ne zaman idrak edecek?. Sasirtmayan sözlerdir.
Bana bak Muharrem. ..
Mansur Yavaş gibi bir ülkücüye sırf Kılıçdaroğlu'nu desteklediği için ve beklentileri boşa çıkarıp Ümit Özdağ'ın sesine kulak vermediği için Kürtçü diyen senden (bkz: Muharrem ince nin aslında Kürtçü olması) demeni bekliyordum açıkçası. Sonuçta bu tür açıklamayı Mansur Yavaş yapsaydı adam Kürtçü olmuştu çoktan.
" adam kazandı muharrem " gene şaşırtmadı .
gözlüksüz kılıçdar .
O zaman muharrem Kürtçü oluyor mesela ben söyleyince türkçülere laf hemen beni Kürtçü yapıyorlardı ehehe.
ikinci tura hazırlıktır. ilginç bir şekilde fatih altaylı anketinde KK’ya fark atmıştır, sürpriz durumlar olabilir, sonuç sürpriz olmasa da giriş-gelişme sürpriz olabilir.
gel bakalım muharrem !...
Bu canını sevdiğimin yerinde devletin adı Türkiye cumhuriyeti ise adından da anlaşıldığı üzere s*ke s*ke türklere tabisiniz. Ülkedeki seçmenleri resmen çıkmaza soktunuz oy verenler ideolojisini temsil ettiği için değil oy verdiği kişi diğerinden daha az kötü diye oy veriyor.
Muharrem ince türk milletinin gözünde kendisine resmen suikast yapmıştır. Bu kadar salak olmasaydı şimdi herkesin alternatif olarak göreceği ve ümit Özdağ sayesinde çok parlak bir adaya dönüşeceği gerçeğini bırakıp hayalperestliğinin kurbanı olmuştur ve sik gibi ortada kalmıştır.
Türkçülüğü Kürtçülük ile aynı kefeye koyan bir insan Atatürk'ü anlamamış ve Atatürk'ü görse partiden içeri sokmayacak bir insandır. Bunun görüşleri zafer partisine ve türk milletinin değerlerine ters olmasına rağmen Atatürkçü görüntüsü ve oluşturulmak istenen Kuvayı milliye mücadelesine ihanet etmeyeceği düşünüldüğü için bir fırsat verilmiş ancak bu fırsatı değerlendirememiştir. Kendi kendisine itibar suikasti yapan siyasetçiler kervanına katılmıştır. Yazık ettin kendine Muharrem.
atatürk'ün türkçü olduğunu bilmeyen atatürk'ün ismini kullanarak oy devşirmeye çalışmasın. bunu bilmeyen atatürk'ün türkiye cumhuriyetini kurduğunu falan da bilmez. bu bilgiler çokomelli.
solcuysa atatürkçü değildir. atatürk'ün adını ağzına almasın bunun üzerinden oy devşirmesin diyoruz.
birdenbire farklı farklı mecralarda muharrem incenin hakkında abuk sabuk kampanyalar başlamış. allah allah. neden acaba.