bugün

ellerinde tutunacak dalı olmayan 1 asırdır muhalefette olan partilerin emekliler üzerinden pirim kasması olayıdır. lan bu üle 2 yıl pandemi olmuş işletmeler durmuş insanlar çaışmamış ee bunların parası nereden verildi devlet verdi bu ülkde ağır deprem oldu 14 vilayet çöktü bu evleri kim yaptırıyor devlet ne kadar para gitti haberiniz var mı lan tabi siz bu ülkeye çi,vi çakmadığınız için bilemezsiniz bunları neden sormuyor sunuz? eyt çıksın diye yaygara yapıp 41 42 43 44 45 46 47 48 49 yaşında emekli olnlara neden ses çıkarmadınız emekli olsunlar diye sanal alemde yaygara yaptınız he bunlar olursa devletin gücü bi yerde tıkanır emeklilere normal oranda zam yapılır kök maaşı ssk veriyor üstünü devlet tamamlıyor siz bunları bilemezsiniz ak parti gitsinde isterse ülke batsın modundasınız amk inadına ak parti oyum gene ak partiye dinsizlere pkklılara değil. evet.
okuyan da pandemi bir tek türkiye'de oldu zannedecek. şu an enflasyon %100'se, dolar 30 liraysa en büyük sebebi ne pandemi, ne eyt. o adamın "nass var diyorum yahu" diye en olmayacak zamanda türkiye ekonomisine pusu kurması. pususuna islamı alet etmesi.

n'oldu nass kalktıda mı, yada büyük düşünürünüz tuğçe kazaz gibi topluca din değiştirip budist mi oldunuz da şimdi faiz %50 oldu? sen çok dört dörtlük müslümansın ya bunu izah et.

o "2 yıl pandemi olmuş işletmeler durmuş insanlar çalışmamış ee bunların parası nereden verildi" dediğin de herhalde "kısa çalışma ödeneği" oluyor. hani devletin işletmelere "tamam sizden çalışanların sigorta primlerini almayacağım" dediği, pandemi bitince de çalışanlara "e kardeşim sizin primleriniz yatmadı ki ben onları emeklilik hesabına dahil edeyim" dediği. ne güzel çalışandan çal, işverene ver. enflasyonu %100'e fırlat, "kiralara %25 sınır koydum" de, ev sahibinden çal, kiracıya ver gibi. hayatımda çalışıp da çalıştığım günlerin sayılmadığı tek dönem olmuş oldu.
aha fetöcü...
fazla kasmayın yatak sararsınız. evet.
pandemi yardımıymış. piyasadaki maskeleri toplarken, uçaklara doldurup dışarı gönderirken, "sayın cumhurbaşkanımızın siz çok değerli milletinize küçük bir hediyesi" kasıp bizi burda maskesiz bırakırken bir çok ülke her ay tüm vatandaşlarına bildiğin çek dağıtıyordu.
'dunyanin en iyi işini de yapsanız alkislamayacagiz' diyen bir guruhtan bahsediyoruz, tabi ki çıkıp ta ' bu kadar insan bedavadan emekli oldu, kolay iş değil, emekliler de haklı lakin vakit idare etme vaktidir' diyecek halleri yok.

Bundan dolayı, fırsat olarak gördükleri her olay üzerinden akıllarınca muhalefet yaptıklarını düşünüyorlar. Kendileri de farkında lakin serde kemalistlik var.
Oğlum 10 bin tl maaş açlık sınırın altında lan ;)

Muhalefet ne desin yeterli mi desin ;)
işte size ikiyüzlülüğün altın örneği:

aynı erken emeklilik yasasını oy derdine 1990'da demirel çıkarmıştı: her seçim üstü ahaber stüdyolarına çomarları doldurdular. komikli kılıçdaroğlu sesaga'yı nasıl batırdı "belgeselleri" oynattılar, çomarlarına eşek gibi kahkahalar attırdılar. (o işte kılıçdaroğlu'nun ne alakası var lan, emeklilik yaşını ssk genel müdürü mü belirliyor?)

aynı erken emeklilik yasasını oy derdine 2023'de tayyip çıkardı: şimdi "aaah ah reis yine yaranamadııı. yine yaranamadııı. nankörleeer" diye numaradan ağlaşıyorlar.

kardeş, ahaber stüdyolarına "erduvan sesega'yı nasıl batırdı belgeseli" ne zaman geliyor? merakla bekliyorum. beni de salona çağırın. biraz da ben kahkaha atayım.
Muhalefete burda çokiş düşüyor, hergün gündemde tutması lazım.
en azından eyt var yani. eyt'li olduklarına şükretsinler yatıp kalkıp.
emekli maaşlarının düşüklüğünün sebebi emekli sayısının çokluğudur. bu nedenle devlete eşek yüküyle prim ödeyen de, 40 yaşında bedavadan emeklilik alan da aynı maaşı alıyor. muhalefet zorlaya zorlaya geçirttiği eyt düzenlemesini şimdi götüne soksun.
muhalefet dediğin her gün siha'larımızın haşmetini anlatmalı, birbirlerine laf sokmalı, demirtaş'a selam falan göndermeli.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar