bugün

iktidarı istifa ettiremeyen kesimin muhalefeti istifaya çağırma cümlesidir.
oyle bi muhalefet gelmeliki iktidar savasi icinde kendini kirletmemeli. hatalara muhalif olmali basarilarda hukumeti alkislamali dogrunun iyinin pesinde olmali varsin uzun yillar muhalif kalsin, ama artik akilli vicdanli insanlar bi cati altina girebilsin artik ben oy vermicem demesin insanlar. zira akp yi iktidardan indirmek mumkun gorunmuyo kaybetsekte dogru bildiklerimizi yapalim artik yavsaklardan biktik.
neymiş efendim, memlekette istifa kurumu yokmuş. liyakat sahibi olmayan, başarısız sonuçlar gösteren yöneticiler devlet idaresinden istifa etmiyormuş....

e kardeşim 20 sene baykal yedi, 20 sene kemal yedi.... hani istifa? 8 farklı insan denenebilirdi bu süreçte... 8 farklı taze kan ile girilebilirdi seçimlere şimdiye dek...

istifa etmemek, koltuğa yapışmak, demek ki bir tek iktidara özgü bir davranış değil memlekette...
götünün altına koltuğu alan, yapışıyor kardeşim...

iktidarmış, muhalefetmiş, başarısızlıkmış..... götünü koltuk sıcak tutsun yeter....

hadi kemal ve avareleri....

20 sene boyunca, sandığa sahip çıkacak, oyları erken sayabilecek, her sandığa bir kişi dikebilecek organizasyonu yapamamışsan, sen lider değilsin.

hadi bakayım dede, götünü koltuktan kaldır, başarısız devlet yöneticilerine söylediğin gibi, istifa et...

sen çok başarısız bir muhalefet liderisin. nokta.

iyi insan olmak, namuslu olmak, dürüst olmak.... eeee... başarısız olmanın, lider olamamanın önünde engel değil...

ben olcam, ben olcam aday ben olcam... haşırt da tüm anket sonuçlarını koydular önüne, rasyonel verileri koydular. dediler ki kardeşim, ekrem veya mansur alıyor... sen alamıyorsun...

eee bilimsel veriler yerine, egolarının peşinden koşarsan.....

unutma, bu insanlara ske ske ekmeleddin'e oy attırdın sen.. sonra ske ske sana....

yok öyle millete ske, ske yapmak....

hadi naş...
Kaybetme ihtimali yüksek olmasına rağmen kendini aday yapan
Omurgasız bir muhalefet görmekten bıkan herkesin söylemesi gereken söz.
Her seçimde AKP'ye yenilen sarı muhalefet görmek istemiyoruz. Muhalefet istifa!... Yuuuuuhhhhhh...