bugün

firefox'un bu hızla çıkartacağı yeni sürüm.nasıl olsa çıkacak eninde sonunda bari başlığı parselleyeyim dedim.

(bkz: başlık parsellemenin amına koymak)
6. nın taşla sopayla yapılacağına delalet eden mozilla şeysi.
firefox 4 ü yeni yeni kullanmaya başlarken, haberi erken gelen firefox un yeni sürüm tarayıcısı.

--spoiler--
Mayıs ayı sonunda Firefox 5 Release Candidate sürümü piyasaya sürülecek ve aksaklık olmazsa, 21 Haziran 2011'de tam sürüm tanıtılacak.
--spoiler--
an itibariyle kullanmaya başladığım ve göze çok hoş gelen tarayıcı. chrome mu firefox 5 mi kazanacak bakalım?
dün itibariyle indirdiğim ve öncekiyle bi farkını göremediğim ne özelliği var lan?? diye kendime sorduğum tarayıcı...
firefox artık versiyon numaralamasını değiştirip chorme gibi sürekli ilk numarayı artıracağından eskisi gibi 3.5, 3.6 gibi versiyonları olmayacaktır. sadece arada güvenlik ve küçük düzeltmeler çıkacak. onun dışında 2-3 ayda bir yeni versiyon geliyor. yani firefox 5,6 ve 7 de versiyon 4 teki gibi radikal bir değişim beklemeyin. 5,6,7 verisyonları 4 ün güncellenmiş halleri olacak. nitekim 5 ile 4 arasında fonksiyonalite veya görsellik açısından ciddi bir fark yok.
sadece mausun ortasına tıkılayıp aşağı doğru indirdiğimizde sayfanın aşağı inme hızında bir artış var gibi.. ne gerek vardı anlayamadım ayarlayamıyorum bi türlü hızını... (bkz: alışmış kudurmuştan beterdir)
internetteki hiçbir yazılımı çalıştırmayan vakit kaybı kurulumdur.
5 değil de, mozilla genel olarak medar-ı iftiharımız denilebilecek bir yazılımdır.