bugün

kazıcı bir aleti yönettiğimiz, yerin derinliklerine doğru dalarak değerli madenler ve kalıntılar çıkartığımız, elde ettiğimiz parayla aracı upgrade edip daha derinlere daldığımız, gözümüzün sürekli yakıt deposunda olduğu süper bir flash oyun.

http://www.miniclip.com/games/motherload/en/
adami ekran basina kilitleyen harika bir flash oyun. emerald falan cikinca ziplayiveriyorsunuz yerinizden.
5 kuruş etmez oyundur. miniclip'te oynamaya değer daha fazla oyun mevcuttur.
new star soccer gibi, "dandik ama müthiş" tanımlaması yapılabilecek miniclip süperliği. feci derecede bağımlılık yapmaktadır.

upgrade ettim makinamı, 15 litrelik benzin deposu taktırdım. $676 param var, cargo bay zımbırtısını genişletip daha fazla maden yüklenebileceğim. yihu!
benzin bitince aracın patlaması gibi saçma bir unsuru olmasa müthiş zevkli olabilecek oyun. delmişim, inmişim 3000 ft kadar, ondan sonra benzin bitti diye patlıyor şerefsiz, gidiyor herşey. ulan benzin bitince niye patlıyor bu? ne bileyim para gitsin, borca girelim falan? illa her dalışta 2000$ para basıp tüp mü almamız lazım? her dalışımda en az 10000$ çekiyordum, fıstık gibi aracım gerecim vardı...

ah ulan ah. allah belanı versin motherload.
2 çeşit teleportasyon cihazının bulunduğu oyun. bunları parayla alıyorsunuz ve birer kullanımlık. ucuz olan sizi belli olmayan bir yere ışınlarken *, pahalı olan 100% şans oranıyla sizi güvenli bir şekilde warptan geçirerek 0 seviyesine bırakıyor. ilerleyen bölümlerde benzin olayından dolayı bunları almak şart oluyor.
taktiğin başlarda biraz para kazanıp yakıt deposu, tnt ve delicinin upgrade i olduğu oyun. zira daha hızlı derine dalmak için 0 dan 4000 e kadar düz bir çizgi açmanız gerekiyor. 4000 den sonra gaz paketleri can sıkıyor zira hangi paketlerin patlayacağını bilmiyorsunuz.

ayrıca yolunuzun üzerindeki * madenleri toplamaya bakın. ayrıca önemli olan ankhlar, marslı cesetleri ve hazine kutularını toplamak. yeşil, kırmızı ve beyazları da kaçırmayın tabi.
bilgisayar için ayrıca yapılan goldium edition zımbırtısında bir kısım hatalar bulunan oyundur. ya da benimle ilgili bir sorun. deprem oldu bir kez, onun yüzünden de olabilir.

birincisi, kazdığım yerlerin kazılmamış görünmesi ve benim buralarda rahatlıkla iniş çıkış yapabilmem. kazıp geçiyorum. kazılmamış gözüküyor ama kazılmış gibi hareketime devam edebiliyorum. o hızla düşerken "mnıskim!" diye bağırmak ve orayı hasarsız geçmek bambaşka bir deneyimdi benim için.*
bir diğeri ise, kazdığım yolun çıkana kadar kapanması. fark edince baya güldüm. kazıp indim, çıkamıyorum lan! yolu karıştırdım desem yok arkadaş, dümdüz iniyorum ben. kapanmış her taraf. e bu alet zaten yukarı doğru kazamıyor. ne yapacağımı şaşırıp aleti çaktım bir yerlere, save dosyasından devam ettim.
6666ft derinlikte Mr. Natas'ın Şeytan olup size daldığı, etrafında dans ederek C4 patlattığınız,öldürünce yüzmilyonlarca dolara kavuştuğunuz oyun.

3000ft sonrası lav çukurları,

4444ft sonrası her 100 ft te 5% doğalgaz patlaması ihtimalli oyundur.

tavsiye, 1500 ft sonrası her yeri eşeleyin, artifact bulursanız aldığınız 100000$ ile kargo,yakıt,matkap ve zırha 20 biner upgradeler çakıp kalana bir teleporter ve bir sürü yakıt deposu alıp 4444ft e kadar inip dönüşte parayı bulmanızdır.
5 yıl önce çok fena gaz yapıp bitirdiğim. ve 5 yıl sonra yine dün oyunu açıp oynamaya başladım. hiç bıkmıyor insan. (az önce gaz patlaması oldu göte geldim ayrı) oyun muhteşem. O şeytan patronu yedikten sonra bir şeytan daha çıkıyor. Plastik bombalar tamiratlar üff. Ne günlerdi. yeniden yapacağım. Sadece o mağarada paralarda yüzen adamla oyunu bitirmeleri sinir bozucu. hayır oyuna devam etsek biz imparatorluk kursak. Yeni köstebekler bulsak ve şeytan olsak... neyse.