duyarlılık gerçekten anlamlı anlamlı olmasına da, bunu u2 gibi samimiyetsiz, ticarethane mantığıyla sözde insan haklarını savunan yarak kafalı bi grubu kullanarak yapmasalarmış keşke.
bono gibi tatlı su anarşisti, bush dostu pop ikonu bir zerzevatın alet edildiği hadise. tepki güzel ama "bono" ismi iç bulandırıyor...
putin'in hükümdarlığında müdür muavini gibi takılan medvedev'in konuyla ilgileneceğini söylemesi malesef iyiye işaret değildir.

milyonlarca fukarayı geçtim, moskova tiyatro baskınında görüldüğü gibi, kendi elit kesimine bile acımayan bir dikta, bir yolunu bulup protestocuları ve görünüş itibariyle onların uluslararası temsilcisi konumundaki bono'yu susturmak isteyebilir.
iyi bir tepkidir ama ardı arkasına iyi bakılması gerekir. karadeniz otoyolu, güzelim sahili katletmeseydi de bunu engelleyen isterse nihat doğan olsaydı denmiş. rusya'daki ağaçların kesilmesini engelleyen kişi bono değildir, haklı olarak verilen tepkiden nemalanmaya çalışan, bunu kendine reklam eden kişidir bono.

gerçekten de ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, sapla samanı da karıştırmamak gerekir...
iki lafı bir araya getiremeden copy paste entry girip ayarı alınca sağa sola saldıran ergenlerin savunmaya çalıştığı hadise.

hayır bıktık artık kafası bir halta basmadan her boku içselleştirip başlık altından zırlayanları ama yine de söyleyelim bakalım ne demişiz. "bono gibi tatlı su anarşisti, bush dostu pop ikonu bir zerzevatın alet edildiği hadise."

hayır madem okuduğu kavrayacak kadar basmıyor kafan bari ayar vermeye kalkıp madara olma değil mi? Yuri Shevchuk'un sahneye çağrılması hadisesinin tam da bu olayların üzerine gerçekleşmesi de, bunun -alakasız olsa da- destek anlamına geldiğinin medyaya yayılması da, bono'nun sözde aids hakkında konuşmaya gitmesi de pek benzersiz olaylar zaten.

daha önceden abd başkanlarına yaltaklanan, medvedev ile görüşmesinde "Bono described former Soviet President Mikhail Gorbachev, who attended the concert, as a great hero of ours who has been a friend of mine for 10 years." diyebilen bir adamın moskova petersburg otoyolu ile ilgili projelere destek verdiğini söyleyip sözlüğe elinde bir avuç tuzla koşmak da benzersiz bir zekanın ürünü olsa gerek.

ama yok yok, bono bizim herşeyimiz. afrika'da ölen çocukları diline dolayıp o çocukları öldüren devlet adamları ile akşam yemeklerine çıkmalar, aids görüşmesine giderken bile versace reklamı yapmalar falan. hakikaten hitap ettiği denyo bir kalabalık var ve bu ağlak kalabalık benzersizliğini her fırsatta gösteriyor.

http://www.sptimes.ru/ind...id=100&story_id=32308

ve hatta dahası:

http://www.nytimes.com/20.../03bono.html?pagewanted=1

akıl fikir diliyorum ama nerde...
iyi bir işi nasıl olur da kötülerim, bono'ya laf sokar iki de ingilizce copy paste yaparsam herkes benim ne kadar zeki olduğumu anlar mı acaba? düşüncesindeki adamların karalamaya çalıştığı özünde faydalı bir olay. umarım aynı birlik bizim ülkemizde de olur.

bir de olmadık laflarla ne demeye çalıştıklarını bir anlasak.
--spoiler--
tepki güzel ama "bono" ismi iç bulandırıyor...
--spoiler--
iç bulandırıyor ne demek ben anlamadım.
"başarılı bir kampanyaya nasıl çamur atmaya çalışılıp, iftira edilir"e örnek olaymış. ne yazıp çizdiğini bilemeyecek ergen heyecanına sahip bonocu sazanlara göre böylemiş hadise, kampanyaymış yani.

bakalım ne demiş ergenimiz: "bono bir kaç gün önce soçi'de medvedev ile görüşmüş ancak o an için bir bilgisi olmadığından medvedev ile bu konuda görüşmediklerini de açıklamıştı."

yani haberlerinin olmadığı bir olay meğerse "başarılı bir kampanya"ymış. zekaya gel, akla gel, seviyeye gel...

verilen linklerin içeriğini okuyacak kadar akla sahip olmayanlara dahası da anlatılır ama neyse onları süper karmalarıyla başbaşa bırakalım. sosyalleşebildiği tek yer sözlük olanlar için karmaları onların her şeyi, hayatlarının anlamı, işle güçle dolduramadıkları bilgisayar başı facebook/tweeter yaşamları için tek övünç kaynağı. neyseki ne karma skimizde ne de sözlük. ne de cümle içinde soru işareti kullanan yalayıcı eşlerinin dostlarının ne demeye çalıştığımızı anlamamaları...
kendi aktivizminin reklamcısı (own personal jesus gibin) bono efendinin yeni çıkarması, afrikalıları doyurmak lazım dan vazgeçtiğine göre afrikalıların hepsi doymuş olmalı.

hayır madem ki charity konusunda maymun iştahlısın, belli etme bu kadar.

o değil charity organisation ve aktivistlerin hepsi de bonoyu mu biliyor bir tek nedir ? herife de bedavadan konser çıkmış oluyor. taa 99 da bir u2 tşörtüm vardı, artık onu kıçımda don yerde paspas yapmam o derece nefret ettim bu bononun "aktivistim oley" ayağından.

her kendini bilen irlandalı gibi adam olsa gidip ira'ya üye olacağına orada burada konserlere çıkmasından belliydi bunun ne olduğu da biz gençtik anlayamadık o zaman bononun derdini tasasını.