1. 1.
  Birçok tanrıların var olduğuna inanmakla birlikte bu tanrıların her birinin sadece kendisine tapan kişilere karşı güçlü olduklarını öne sürer.
  2 -1 ... vend avesta
 2. 2.
  civ 3 te ilk bulunası teknolojilerden.
  1 ... aksak tirtil
 3. 3.
  tektanrıcılık.
  tek bir tanrıya inanma. günümüzde semavi dinlerin içinde bulunduğu öge.
  2 ... sucukluyumurtali kaanat onderi
 4. 4.
  Tanrı kavramı hakkındaki inanç ve öğretiler'den biri.
  ... leggare
 5. 5.
  tek tanrı inancı anlamına gelen bir izm.
  2 -1 ... navras
 6. 6.
  "çok canlıcılık" yani animizm felsefesine dayanır. sayısız "eloah" içinden sadece bir tekine inanmak öngörülür. allahtan başka tapılacak ilah yoktur deyişi de, buradan ileri geliyor. tek tanrı doğanın her yanında bulunan çok tanrılar içerisinden tapılacak nitelikte tek olandır. bu yüzden birtaneciktir. burada bahsedilen ruh deyişi, idealizmin doğuşuna yıllar sonra hegelin ele aldıgı formaliteye sokuluşunda rol oynayacaktır. hatta insanlık dini yaratmak isteyen augoste comte bile bu eloaha varır. idealizm varlık ve ruh gibi yahudilikten aldıgı bu kavramlarla bilimin karşısına dikilmiştir.
  allah, diğer tanrılar arasından sıyrılıp sivrildiği için inanılır halde. musa kavmini mısırdan kaçırdıktan sonra, bir çalılıkla konuşmuştur. o çalılık; allahtır, yahovadır.
  ... angry man
 7. 7.
  tek tanrıcılık. buna göre herşey ondan gelmiş, ona dönecektir.
  ... selia
 8. 8.
  ibrahim peygamberin dinidir.
  1 ... chandrasupra
 9. 9.
  insanın, doğada ve toplumda, ilk veya değişmez sebebi araştırmasına yol açan tarihsel şartların etkisiyle her şeye gücü yeten bir tek tanrı düşüncesine varmasıdır.
  -1 ... linka
 10. 10.
  Dinin geçirdiği en radikal değişim. Politeist dünyanın tek tanrıya indirgenmesi.
  2 ... istemiyorum