bugün

lucas art'ın mükemmel adventure serisi. şimdiye kadar 4 bölümü çıkmıştır * * * * 5. oyunu da yoldadır *. birçok platformda da nickimi aldığım mükemmel bir kahramana sahip, oyundan öte.

-I'm guybrush threepwood and might a pirate!
mükemmel, bağımlılık yaratan, şiddetle tavsiye ettiğim, adventure tarzı bir oyundur. Muadilleri için:

(bkz: larry serisi)
(bkz: broken sword)
sürekli oynayanlar için bir yaşam tarzı halini almış efsanelerin efsanesi. şu sorunun cevabını bilen hayatın anlamını çözmüştür arkadaş:
how much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood
sahane bir seridir. 4.de kendini bozmustur. 5. oyunu suresiz durdurulmus cikmasi zordur, bir nevi starcraft 2 gibi. diyaloglar superdir, ingiliz anahtari * olarak maymun kullanabildiğiniz * yegane oyundur.
(bkz: murray)
yüksek kalitede ince esprilerle donatılmış harika bir lucasart harikasıdır. En güzeli the curse of monkey island'dır. (#708785)
replikleri her ortamda kullanılası muhteşem oyun. lucas arts star wars oyunlarından vakit bulabilirse 2010* yılında 5.oyunu çıkacaktır.
(bkz: heyecanla bekliyoruz)
escape from monkey island ile sempatikliğini yitirmiş, kullanımı da zorlaşmış, karakterleri ve konuşmalarıyla bitiren müthiş adventure oyunu.

Guybrush: You look more like a doorstop.
Murray: Is it a very EVIL looking doorstop?
lucas arts'ın grim fandango kadar olmasa bile çok sevdiğim oyun serisi...
oyunda şöyle bir diyalog vardı ki, duyduktan sonra 2 gün kendime gelememiştim**
-guybrush threepwood hahahaha that's the funniest name I've ever heard
-what is your name ?
-mancomb seepgood
bu seride bize her oyunda yardım eden bir büyücü vardır ki bu büyücü 4. oyunda, guybrush'ın nasıl olup da her maceramda seninle karşılaşıyorum sorusuna, kaderin bilinmez bağlarından girip uzun bir cevap verdikten sonra, ya da lucas arts'la olan 5 oyunluk sözleşmemle de alakalı olabilir diyerek tamamlamıştır. absürdlüğü geçtim, burada bir 5. oyundan bahsediliyor. hala ümitle bekliyorum lan.
bir yerlerden yardim almadan bitirmenin imkansiz gibi oldugunu dusundugum oyundur. pek mantiga dayali bir oyun olmadigi icin(ikinci oyunda sokakta gordugumuz kopegi cebe atiyorduk mesela) bir yerlerde tikanip kalma ihtimali cok yuksektir.
(bkz: walkthrough)
çok keyifli ve bir o kadar da eski oyundur.

şu repliği bilenler bilirler. halen daha arada sırada kendi kendime mırıldanırım:

--hangard!

++tusche!

--...is so clishe!..

önemli edit: unutmuşum. (bkz: the curse of monkey island)
onlu yaşlarda ingilizce sözlükle birlikte oynanırsa, insana ingilizceyi söktüren yüce oyun.*
(bkz: tales of monkey island) *
Harika bir adventure oyunu...
türkçesi eşek adası dır.
2022 de yeni oyunu geliyor.

https://twitter.com/lucas.../1510995979448688645?s=21
görsel