bugün

evet. gene taraf tutan moderatörlerimiz, görsellerde gördüğünüz, alakasız sebeplerden dolayı entrylerimi silmişlerdir. bu konu hakkında yorumlarınızı alalım.
doğru olabilecek olandır.

mesela (bkz: jeffrey dahmer) denen zat atatürk e defalarca hakaret etmesine ve şikayet edilmesine rağmen aylarca silinmemiş çaylak da yapılmamıştır. ismini hatırlayamadığımız birçok yazar halen bu gibi entry girmelerine rağmen ne çaylak yapılmaktadır, ne de silinmektedir.

öte yandan genelde haber niteliğinde başlık açan (bkz: tengir budun) günlerdir çaylaktır. (çaylaklık sebebi fazla entry girmek imiş.)

ayrıca (bkz: k a f a k o p a r a n u s) isimli yazar çoğu zaman hakaret ve tehdit-moderasyonu tehdit- içerikli entry girdiği belirtilmesine rağmen çaylak yapılmamaktadır. (bakan mı birini arayacağım yazmış baya tşağı geçilmiş hatta burada bu konu üzerinden ama yaptırım uygulanmamasının nedeni bu değildir muhtemelen moderasyon bunu ciddiye almayacak kadar vakıftır kendi sözlüğüne heralde.)
doğru bir tespit. aynen katılıyorum.

bak doğru bir tespit diyerek tanım yapmış oldum pek sevgili moderatörler. durduk yere bu entryi de silmeyin isterseniz.

benim silinen entryme bakıyorum. sonra da başlıkta benden hemen sonra yazılan entrye bakıyorum. ve deliriyorum. benden sonra yazan entry benimkiyle benzer hatta aynı tip olmasına rağmen o entry yerinde dururken benimki siliniyor. ya moderatörler siz hayırdır lan?

zaten sıkıntıyı ismail alpen'e bildirdim. o da bir çözüm sunmazsa bırakıcam burayı.
inanmak istemediğim önerme.

hiç kuşkusuz, moderatör arkadaşlarımız da kıymetli yazarlarımız da nazenin ve nadide bir sosyal platform olan uludağ sözlük'ün menfaatine burada mesai haramaktadır.

sizden yegane istirhamım, aramıza bir sigara kağıdı kadar ayrılık girmemesidir. lütfen bir olalım, anlaşmazlıkları unutalım. kimse birbirine haksızlık etmesin ve ağzımızın tadı hep bayram şekeri kıvamında olsun. hepinizi çok seviyorum be!
https://galeri.uludagsozl...raf-tutmas%C4%B1-1736385/

kendilerine yazdığım öneri. ya doğru düzgün açıklarlar, ya da açıklayamadıkları sebepten dolayı sildikleri entrylerimi geri koyarlar. bu kadar basit.
Bu ülkede mahkemeler, hakim ve savcılar taraflı moderatorler taraflı olmuş çok mu?
ulu-orta kendini kurtarmak için ifşasını yapan yetkilinin hala kaldığı yerden devam etmesi ve görevinin alınmaması bu sözlüğün kimlerin elinde olduğunu net gösteriyor. taraf mı? ne taraf ama.
Eski nesil gammazlar forum chat yazilarin kralini yaziyor silen yok ama biz yazalim hemen siliniyor yalama isi tam gaz devam bakalim nereye kadar gidecek.
sözlüğe düzenli giren moderatör olmadığı için geçersiz iddiadır. dün yazdığım bir tanesi silindi mesela. moderatör olabilmiş birisinin o entryi sözlük formatına aykırı diye silmesi imkansız. eğer silen moderatör ise zaten hiç yazmaya konuşmaya gerek yok geçmişler olsun. yetkililerin işidir bunlar 3 tanesi birleşip entry silebiliyordu yanlış bilmiyorsam.

lan aklıma geldi gene gülme tuttu ya. entryi gammazlayan arkadaşı da kutluyorum sırf günün beğenilenlerine kafadan girdi diye gammazlamış. forum chat tarzına uyduramamış çünkü tanım ile başlıyor ve sadece gif/caps değil. yasal yönden zorda bırakamaz çünkü diğer tüm entrylerim gibi küfür veya hakaret yok. üstteki entrylere cevap niteliğinde hiç değil. geriye kalan tek şey olan entry sözlük formatına aykırıdan bir şansımı deneyeyim diye gammazlamış. üstüne sayın yetkililerimiz silmişler. milletin direkt anasına avradına dinine kitabına atasına küfür içeren entryleri sözlük formatına aykırı diye gammazlıyoruz silmiyorlar ama böyle formata tam uyan entryleri siliyorlar.
Moderatorler yahudileri kollamaya calisiyor ancak bir parazite ne kadar sefkat gosterebilisiniz?
her yazdığımı takip eden gerizekalı bir gammazın yüzünden ikide bir entrylerim siliniyor. bunu da o gammazın her lafına inanan zayıf karakterli modlar yapıyor.

size bir tane örnekle anlatıcam.

alttaki resimde benim silinen entrym var.

https://i.hizliresim.com/oV4709.png

tanım içeren ve kişisel gözlem yaptığım bir entry. ama forum chat tarzı entryler silinir bahanesiyle siliniyor. peki bir de alttaki entrye bakalım.

https://i.hizliresim.com/r1z963.png

bu entry silinmemiş. chat forum tarzıdır şeklinde bir hüküm verilmemiş. ve haliyle silinmemiş. peki bu entrynin benim yazdığımdan nasıl bir farkı var da silinmekten kurtulabiliyor?

evet yetersiz ve iradesi zayıf olan bay moderatör, ne diyeceksin verdiğim örneğe?

benim entrymi bir kılıf uydurarak silebilmeyi o minicik beyninle akıl edebiliyorsun ama tutarlılık kısmını atladığın için aynı bahaneyle silmen gereken diğer entryi silemiyorsun? neden ulan neden?
Sabah akşam subjektif (sadece yazarın kendisini alakadar eden) ve forum/chat tarzı entry girenlerin neden entrylerim siliniyor diye ağladıkları oluşum hakkındaki iddia.

Formatı bilmiyorsunuz diye olabilir mi?
Şu sözlükte 8 sene sonunda moderasyonu savunacağım zerre aklıma gelmezdi.

He benim de çok alakasız sebeplerle entrylerim siliniyor, işin o kısmını da kabul ediyorum. Ama inatla formata aykırı entry girip inatla da bu başlık altında ağlayanları görünce dayanamadım.

Edit: birilerine 'kendisini beğenmiyorum' şeklinde tanım olmayacağını Bilal'e anlatır gibi anlatın.
ilginç tiplerin kümelendiği ve savunduğu durum.

ben net ve açık bir örnek vererek çifte standardı gösterdim. buna diyecek kelimen yoksa susma hakkını kullanmayı deneyebilirdin.

dinime küfreden müslüman olsa. götümle gülüyorum. sana yetki verene de allah izan versin diyorum.

edit: işte sözlükte yetkili sıfatı verilenlerin acınası durumu ortada. ben gerizekalıya anlatır gibi anlatıyorum ama zerzevatı muhterem anlamamakta direniyor.

yavrum evladım diyorum ki; benim entrymi sildiysen aynı tip olan diğer entryi neden silmedin. eğer silmiş olsaydın çarpık bile olsa burda bir adalet var derdim. ama diyemiyorum. neden? hadi bul bakalım neden?