iett'nin mobil uygulaması. Harita özelliği ile size yakın olan durakları ve duraklardan geçen otobüs hatlarını görebiliyorsunuz. aynı zamanda aradığınız hattın durağa gelmesine kaç dakika var kaç dakika önce geçti hepsini gösteren güzide uygulama. teşekkürler iett.
Rezalet uygulama.

Beklediğim otobüsün durağa gelmesine 4 dk. Var gösteriyor 7-8 dakika bekliyorum otobüs görünürde yok. Sonra güncelliyorum bu sefer 1 dk. Kaldığını gösteriyor. Tamam diyorum gelir birazdan 5 dk daha bekliyorum ama nafile. Sonra tekrar güncelleyince otobüsün durağa gelmesine 18 dk olduğunu görmekteyim.

Şu saatlerde çok fazla trafik de yok. Hani dakikası dakikasına uysun diye beklentimiz yok ama en azından otobüs duraktan yeni geçtiyse onu bilelim ona göre hareket edelim.

He sadece eleştirmek mühendis adama uymaz. Dakika ile iş yapamıyorsunuz ya da trafikten dolayı simüle edemiyorsanız ilgili otobüsün en son geçmiş olduğu durağın ismini ve seçtiğimiz (bulunduğumuz) durağa kaç durak kaldığını yazın. Bu da benim naçizane önerim.
Hiç bir işe yaramayan uygulama bir kerede dediği vakit gelse şaşırcam her şeyde olduğu gibi bunuda becerememişiz.
insanların zamanını acımadan yalanlar dolanlar ile çalan devlet kurumu uygulaması. sorunu en başından çözüp indirmemeniz gereken, verdiği bilgilerin yüzde 90 oranla yanıltıcı olduğu, büyük ihtimalle yetkililer tarafından kontrol bile edilmeyen kendi haline bırakılmış çöp uygulamadır. evet.

(bkz: rezalet)
otobüs duraktan çoktan geçip gitmiş olmasına rağmen otobüsün durağa henüz gelmediğini, daha 3-4 durak mesafe olduğunu gösteren dandik uygulama. otobüsü kaçırırsınız güvenmeyin.
2-3 sene öncesine kadar istanbus diye bir uygulama vardı. flightradar gibi bütün otobüslerin nerede olduğunu takip edebiliyordun. hızını, kapı numarasını vs her şeyi izleyebiliyordun. nedendir bilinmez birdenbire çektiler uygulamayı.

nefretimsin mobiett.
Bir uygulama yapmışlar random değerler üreten. Asla doğruluk payı olmayan.
Moovit var bundan kat kat iyi ve doğru.
aynen kardeş güneş yönünün de rotaya göre hareketini de eklemeleri lazım.

saat kaçta geçeceğini söylesin yeter amk.
2020'den beridir üzerinde geliştirme yapılmayan ve yarın itibariyle yerini otobüsüm nerede uygulamasına bırakacak hededir.