1. 1.
    üşengeçlik, isteksizlik, yatıp kalmak, yataktan kalkmama isteğidir. her zaman bir yorgunluk hali içinde olma durumudur. genelde öğrenci kısmısında görülür, yaşlıların metabolizmalarından kaynaklanan halleride vardır ki bunlar miskinlik değildir. bir işte çalışmayan, okuluna gitmeyen, yapacak pek meşgalesi olmayan insan eylemidir.
    ... profendure
  2. 2.
    Ruh halinin aşırı isteksizlik durumudur. Canın yataktan çıkmak istemez hatta tuvalete gitme bile zor bir iştir miskinler için bir diğer ifadeyle hayatın yoğun akışına bir tepkidir. Aslında hiç bir şey yapmadan çok şey yapma durumudur.
    ... uyusukkedi
  3. 3.
    son zamanlarda yana yana çaresini aradığım illet. varsa bilen duyan haber salsın.
    1 ... yakisiklidegilsempatik
  4. 4.
    evet evet başaracağımı biliyorum. Misal bir vakıf açıp mültecilere Türkçe öğretebilecek bir düzen kurabilirim. Kendimi özgür hissedip, ben zayıfım en güzelim, en iyisiyim edalarıyla koşabilirim şu parkta.( şu park mı hehe sadece ben görüyorum bir de şehir sakinleri) istediğim kitapları bitirmek için değil de entelektüel boyutta level atlamak için okuyabilirim de örneğin. Ama sözlük her şey bir yana ben bir yana sağ sol döne döne uyuyup aman ya sen de Oblomov da var hem,işte o bir tane diyorum.
    Demek istemiyorum
    Olmak istemiyorum.
    Uykum var.
    ... naziko