bugün

dudullu bostancı hattında bir minibüs içinde geçen bir diyalog:
trafik yoğundur ve minibüs şöförü tabakaneye doğru hızla yol almaya çalışır şekilde aralardan süzülmeye çalışır. fakat ani bir fren ve yaşananlar.
yolcu 1: obzz şöför yavaş olsana kardeşim. bizim hanım başkalarının kucağında gidiyor.
15 Eylul 2007
Sehrin gobeginde minibuscu zorbaligi

Maltepe'de, bindigi minibusten hizli inmedigi gerekcesiyle surucu tarafindan
darp edildigini iddia eden kadin yolcu, hastaneden rapor alarak sIkayetci
oldu.

Demet Karakoc (30), 6 yasindaki kizi Sevval ile Maltepe'deki evlerine donmek
uzere dun aksam Goztepe'den, Kadikoy-Kartal hattinda calisan bir minibuse
bindi.

Minibusten Maltepe Carsisi yakinlarinda inen Demet Karakoc, kizinin indigi
sirada aracin hareket etmesi uzerine soforle tartisti. Buyuyen tartismada
minibus surucusu aracindan inerek kadini darp etti.;

Minibus surucusu yoluna devam ederken boynundan ve kollarindan yaralanan
Demet Karakoc, Dr. Lutfi Kirdar Kartal Egitim ve Arastirma Hastanesine
gitti.

Burada yapilan tedavinin ardindan rapor alan ve taburcu edilen Karakoc,
plakasini alamadigi minibusun henuz kimligi belirlenemeyen surucusu
hakkinda, Maltepe Cumhuriyet Polis Merkezi'ne sIkayette bulundu.
kaptan=arkadan vermiyen kaldımı(sinsi bir gülüş)
yolculardan birisi=kaptan daha demin eline verdik ya.
Okuldan çıktık arkadaşla birlikte minibüse binmek üzere yol alıyoruz. o günde çok güzel geçmişti. moralde çok iyiydi. Minibüse bindik. Herşey çok güzel. daha sonra kucağında bebeği olan bir kadın geldi. Arkadaş yanımdan kalktı, kadın oturdu. (bu tip kadınlarda hep ben minibüsteyken çıkıyo arkadaş ya!) daha sonra bir tane daha kucağında bebeğiyle birlikte bir kadın geldi, kocasıyla birlikte ve ben kalkmak zorunda kalkdım.(kalkmaz olaydım) Minibüste baya dolmuştu. daha sonra ben otomatik açılan kapının tam önünde duruyorum. daha sonra kapı açıldı. Birden minibüs şöforü beni çağırdı, öne gelmemi istedi. bende zar zor öne gelmeye çalıştım. daha sonra "gelsene arkadaşım" dedi ben tam öne geldim oturucam(Hani münübüs'ün tam ortasındaki işkence yeri var ya bozuk paraların bulunduğu yer. Oraya tam oturucam. Bana kısa ve çok net bişey söyledi. "Hoop oturmıycaksın sen oraya kardeşim" dedi ve beni geri itti. Yanındaki arkadaşı falan gülmeye başladı. Şöyle dedi. "Ah sen yokmusun ya, senin şu panik atakların yokmu" (Aynen böyle dedi atmıyorum.) dedikten sonra. Bende "Oturmıyım abi" dedim. ve tıs tıs gülmeye başladım(bu gülmem sahteden yani onlar gülüyo bende güliyim gibisinden gülme yani). Arkadaşımda yanımdaydı. ve ben nedense o cümleden sonra moralim tamamiyle yok olup gitti. Arkaya bakıyorum. içimden "Acaba bu anı gören duyan var mı diye?" bakmaya başladım. Kimsenin umrunda değildi ama nedense birden çok moralim bozuldu. "Niye böyle dedi?" "Niçin Oturamadım?" falan filan derken minibüsten indim. Kısaca anım bu. Ama kötü bir anı değil.Ama dumur olduğum bir anı oldu.
yer:maltepe
süreyya paşa hastahensinin bulunduğu muhitin adı başı büyükmüş biz köylü ba bilmiyoruz.
bindik gidiyoruz,ücreti ödedik oturduk bir yere.

bir durakta elinde su testisi olan bir teyze minibüse dur işareti yaptı.

kapı açıldı.teyze şunu dedi:

evladım başı büyük mü dedi?

yanımdaki arkadaşta:agggaggaggagagga demesiyle iyice yarıldığım hadisedir.