bugün

Dün akşam beyaz show'da gülben ergen'in de yapmış olduğu bu senenin modasıdır. niye böyle yapıyorlar acaba diyedüşündürten harekettir. böyle yapacaksan giyme yahu şu eteği diye içimden kızmama sebep olmuştur hep.
(bkz: bikininin icine kazak giymek)*
bunu yapan bunu da yapar; (bkz: g-string in içine paçalı don giyen kadın)
(bkz: başlığın altına entari giymek)
bir ara futbolcuların yaptığı şortun altına tayt giymekvardı. moda işte gelip geçiyor. yoksa kaç kişi futbolcuya faul yapılsada bir frikik görsek diye bekler ki.
bunu yapan ustune bir de uzun pardesu giyebilir. Vardır böyle kımıl zararlıları. Sadece beni tanıyanlar görsün mantığındadır. Yazıktır günahtır.

(bkz: aynı kişi mi bilmiyorum)
(bkz: tayt modası)
minicik eteğin altına ucu dantelli tayt giymek suretiyle başlamış olan moda bizim ülkeye gelene kadar eteğin altına bulduğu taytı geçirivermiş görünümünü almıştır.
(bkz: paçalı don)
avrupada her 10 kızdan 9unun yaptığı, bizim ülkemizdeyse yeni yeni moda olan, herkese yakışmayan** sadece ve sadece ince ve uzun boylu kızların uygulaması gereken giyim şekli.
moda adına yapılan yeni bir ucubelik. estetik desen değil, seksi duruyor desen hiç değil...
etek ile taytın renk/desen uyumları ile çok güzel örnekleri de görülebilen moda akımı.
yıllardır yakışanları tarafından yapılmasına rağmen moda olduktan sonra her önüne gelenin giymesi (bkz: converse) sonucunda gündeme gelmiş bir kadın kıyafetidir. hala işlemeli kotların var olduğu bir dünyada bunların tartışılması çok gereksizdir.
(bkz: altı tophane üstü şişhane)
taytın külotlu çoraptan tek farkının adının tayt olduğunu düşünenler için tamamen gereksiz hareket. giy efendi gibi çorabını dolaş. adı tayt olunca iki kat mı giyinmiş oluyorsun yani diye sorarlar adama. ama annen üşüme yavrum altına tayt giy dese anneaa saçmalama kıro muyum ben dersin, işte moda budur.
(bkz: dantelli tayt)
bu sene moda olduğu iddia edilen, aslında moda olmayan, yurdum insanının , mini etek ve altına güzel bir çorap*** giyen bayanlara potansiyel orospu veya yollu hiç olmadı öküzün trene baktığı gibi salyalarını akıtarak baktığı için, maalesef türk bayanlarının bu seneki bir numaralı tercihi olmuştur. mini etek giyip çekiştirmek olayı da çokça eleştirilse de mini etek giyen bir bayanın size * anlatmak istediği herhangi bir şey yoktur. teşhircilik midir bence değildir. bu tıpkı saatlerce makyaj yapması ya da saatlerini alışverişte harcayarak cicili bicili giysiler alması gibi bir şeydir. yani kadınlar güzel görünmek ister. mini etek giyme istekleri de zannımca bundan kaynaklanmaktadır. tabi yurdum insanı izin vermez. ortaya başlıktaki salakça sonuç çıkar.
mini altında açıkta kalan götün üşümesini engelleme eyilimli insanın giyim tarzı.
ehven i şer diye tabir edilebilir durum. *
(bkz: görüntü kirliligi)
(bkz: mantiksiz is) *
(bkz: taytın üzerine mayo giymek)
aslında mini eteğin altında çorap gibi duran sadece yakışanların giymesi gerektiğini düşündüğüm bu senenin modası.
son dönemin iyk trendidir. Hele ki bir de alacalı bolacalı tayt ve altına da bülent ersoy tarzı ayakkabı giyiliyorsa iyk ın en önde gidenidir. (bkz: olmamış diyor 10 üzerinden 3 veriyoruz)
kroluğun unisex bir kavram olduğuna dalalettir.
(bkz: b kunu çıkarmak)
herkesin uymaması gereken yeni bir modadır. bacakların güzel değilse uyma! değil mi ama..