1. 1.
  bir halı saha takım ismi*benzerleri için:
  (bkz: werder veremem)
  (bkz: atz2)
  (bkz: real mardin)
  2 ... ratata
 2. 2.
  altıncı nesil yazar. *
  1 ... gimenez
 3. 3.
  ismi: Aino Minako (Japonya), Mina (Amerika)
  Adının Anlamı: Aşkın Küçük Güzel Çocuğu
  Kimlikleri: Mina, Sailor V, Sailor Venüs, Süper Sailor Venüs, Prenses Venüs
  Takma Adı: Mina-chan (herkes), V-chan (Usagi-manga)

  -Kişisel Bilgiler-
  Ailesi: Anne ve Babası var. Kardeşi yok.
  Yer: Juuban, Tokyo-Japonya
  Okullar: Ortaokul: Shibakouen (anime/manga). Lise: Minato-ku Juuban Lisesi (manga), Juuban Lisesi (anime)
  Yaşı: 14 (başlanğıç), 16 (bitiş)
  Boyu: 5'0"
  Kan Tipi: B
  Doğumgünü: 22 Ekim
  Burcu: Terazi
  Astrolojik Yönetici Gezegeni: Venüs
  Astrolojik Elementi: Hava
  Astrolojik Renkleri: Pembe, açık yeşil ve mavi
  Astrolojik Metali: Bakır
  Astrolojik Taşı: Safir ve Yeşimtaşı
  Astrolojik Çiçeği: Büyük güller, hydrangea ve mavi çiçekler
  Doğum Taşı: Mavi Safir
  Doğum Çiçeği: Yıldız Çiçeği

  -Sevdikleri ve Sevmedikleri-
  Sevdiği Yiyecekler: Pasta, gyouza, ramen, curry rice
  Sevmediği Yiyecekler: Shiitake mantarı
  Sevdiği Ders: Beden Eğitimi
  Sevmediği Ders: Diğer hepsi
  Sevdiği Renkler: Kırmızı ve Sarı
  Sevmediği Hayvan: Kuşlar
  Hobileri: Oyunculuk, boşa zaman harcamak, ünlülerin peşlerinden koşmak, alışveriş
  iyi Olduğu Konular: Oyunculuk, dinlenmek, rahatlamak
  Canını Sıkan Konular: Annesi ve polis
  Hayali: Ünlü olmak. Manga: Prens ve Prensesi Korumak

  -Teknik Bilgiler-
  Anime Orjinal Karakter Desinatörü: Tadano Kazuko
  Seslendirme Sanatçısı: Fukami Rica
  ilk Ortaya Çıkışı: Bölüm 33 (Japon Ver.anime)

  -Sailor Bilgileri-
  Gezegeni: Venüs
  Elementi: Aşk / Altın
  Manga Adı: Aşk (ve Güzelliğin) Savaşçısı (Soldier of Love (and Beauty))
  Yer: Magellan Kalesi (manga)
  Taşı: Topaz (Sarı Yakut)
  Rengi: Sarı

  -Dönüşümleri-
  Manga- Venus Power! Make Up! , Venus Star Power! Make Up! , Venus Planet Power! Make Up! , Venus Crystal Power! Make Up!. Anime- Venus Power, Make Up , Venus Star Power, Make Up , Venus Crystal Power, Make Up

  -Güçleri / Saldırıları-
  Venus Star Power, make up! / Venus Star Power!: Minako bunu Sailor Venus'e dönüşmek için söyler. Sailor Moon R sezonunda 65. bölümde kullandı.
  Crescent Beam / Venus Crescent Beam Smash: Sailor Venus'ün saldırısıdır. Sailor Venus sağ elinin işaret parmağını havaya kaldırır ve çift hilal ortaya çıkar. Sonra parmağını düşmana doğru uzatır ve güçlü bir ışın fırlatır.
  Crescent Beam Shower / Venus Meteor Shower: Bu Sailor Venus'ün güçlendirilmiş saldırısıdır. ilk defa Sailor Moon R sezonunda 52. bölümde kullandı. Bu saldırı Crescent Beam gibidir ama bunda ışın bir çok parçaya bölünür ve sonra birleşerek daha büyük bir ışın haline gelip düşmanı yok eder.
  Venus Love Me Chain / Venus Love Chain Encircle: Sailor Venus'ün saldırısıdır. ilk defa Sailor Moon R sezonunda 65. bölümde kullandı. Sailor Venus'ün çevresinde bir zincir halinde altın kalpler uçuşmaya başlar ve sonra Sailor Venus elini sallayıp zinciri düşmana doğru fırlatır.
  Venus Love and Beauty Shock: Bu Super Sailor Venus'ün saldırısıdır. Düşmana karşı ölümcül bir öpücük gönderir. En güzel ama en ölümcül saldırısıdır.

  -Tılsımlı Eşyaları-
  Dönüşüm Çubuğu (Henshin Stick), Yıldız Dönüşüm Çubuğu (Star Henshin Stick), iletişim Saati (Communicator Watch), Zincir Kırbacı (Chain-Whip thingy)

  -Hakkında Bilgi-
  Minako'nun herkesten daha açık bir kişiliği vardır. Herkesle arkadaş olabilir. Hiç düşmanı yoktur, ama bu gerektiğinde savaşırken kendine gelen görevi yapmayacağı anlamına gelmez. Eskiden çok iyi voleybol oynardı, ama ailesiyle ingiltere'ye gitmek zorunda kalınca voleybolu bırakmak zorunda kaldı. Usagi ve Minako birbirlerine çok benzerler. Tek sarışın karakterler bu ikisidir. ikisinin de birer kedisi vardır. ikisi de tembeldir, sınavlardan kötü notlar alırlar, her yere geç kalırlar ve sabahları zor uyanırlar. Üstelik anne ve babası Usagi'ninkilere benzer.

  Minako genelde savaşçıların içinde en pozitif düşünen ve en iyimser savaşçıdır. Her zaman mutludur ve nadiren kızar ve arkadaşlarıyla kavga eder, ama kızdığında korkunç olur. Makoto kadar erkek düşkünü değildir ama bu ilgilenmediği anlamına gelmez. Minako'nun saf ve temiz bir kalbi vardır ve anaokulu arkadaşı Carrie gibi her zaman zor durumda olanlara yardım eder.

  Asıl lakabı Sailor V'dir ve Sailor Moon'dan sonraki ikinci lider gibi davranır. Özel bir liderlik vasfı vardır ve bunu Queen Berly ile savaşmak için Negaverse'e gittiği zaman ve Nepherenia'ya karşı savaştığı zaman göstermiştir. Sailor Moon'a bir şey olduğu anda liderliği eline alır. Çok cesurdur. Genellikle Usagi ile birlikte yakışıklı erkeklerin peşinde koşar veya onunla oyun oynayıp zaman geçirir. ileride çok ünlü bir şarkıcı olmayı istemektedir.

  Minako ilk defa sevgi ve adalet için savaşmaya başladığında, ingiltere'de Sailor V olarak tanınıyordu. Herşey Minako 7. sınıftayken beden eğitimi dersi sırasında alnında hilal işareti olan bir kedi görmesiyle başladı. Bu kedinin onun hayatını tamamen değiştirebileceğini tahmin bile edemezdi. Artemis (Silver Millenium'daki partneri) onu buldu ve ona bir dönüşüm kalemi vererek Usagi'nin Luna'ya rastlamasından çok önce Sailor V olarak eğitimine başlamasını sağladı. Artemis onun sadık ve bilgili öğretmenidir, fakat Luna kadar ciddi değildir. Minako'nun Sailor V halindeyken kıyafeti Sailor Venus kıyafetinden oldukça farklıydı.

  Sailor V kısa zamanda oldukça ünlü oldu. Onun adına bilgisayar oyunları, hediyelik eşyalar yapıldı. Usagi bile Sailor V hayranı oldu ve onun gibi iyi bir savaşçı olmak istedi.... Sailor V'nin geçmişteki deneyimleri onun kendisine güven duymasını sağlamıştır.

  -Gizli Kimliğini Bilenler-
  Tsukino Usagi, Mizuno Ami, Hino Rei, Kino Makoto (bölüm 34), Chiba Mamoru, Katarina (bölüm 42), Cooan (bölüm 70), Chibi Usa, Sailor Pluto, Asai (bölüm 100), Eudial (bölüm 109), Ten'ou Haruka, Kaiou Michiru (bölüm 109), Seiya Kou, Taiki Kou, Yaten Kou (bölüm 188)
  2 ... flyaway
 4. 4.
  bir japon ismidir.
  ... delegado zero1918
 5. 5.
  http://www.uludagsozluk.com/k/entry-ve-nick-uyumu/
  ... minako