bugün

22 temmuz genel seçimlerinden tam bir hafta önce (15 Temmuz) 3 aylık peşin maaşlarını almaları ve bir çoğunun haber bültenlerinden öğrendiğimiz kadarıyla bir hafta çalışıp 3 aylık maaşlarını iade etmek istememeleri durumudur.
bazı vekiller "bu meclis çok çalıştı. biz bu maaşları hakettik." veya "alacağımız paraları seçimde harcayacağız." demişlerdir. bir kısmı ise maaşlarını iade edeceklerini belirtmişlerdir. bu arada vekillerimizin aylığı 8.200 ytl'dir. alacakları 3 aylık ise 24.600 ytl'dir.
(bkz: kelimelerin kifayetsiz kalması)
sorulduğunda; ''biz burda gece gündüz mesai yapiyoruz niye edelim'' diyenler çıktı içlerinde. ulan tüm ihtiyaçlarınız devlet karşılıyor, dokunulmazlığınız var, eş-dost ve akraba-i talukatınızı zengin ediyosunuz avantanızı alıyosunuz. bunlarda yetmezmiş gibi kıyak emekliliğiniz var. gözünüz anca toprakla doyar sizin.
8 bin lira yı kim verir ki, bir de 3 aylık peşin alıyorsanız... o parayı vermek vatanına bağlılık ve vatan sevgisi gerektirir. bizim hangi milletvekilimizde var ki bu denilen durumdur.
gayet normal karşılanması gerekn bir durumdur.
sonuç itibariyle adamlar parayı alamıştır, bırakması çok zordur.
cebine girmiş ve sıcaklığı damarlarında dolaşmaktadır.**
olsa olsa akp'liler yapar bunu. hatta fazilet, refah, milli selamet'i de katabiliriz.
vermeyi beceremedikleri hizmetin değil, seçim öncesi yaptıkları harcamaların karşılığı olduğunu düşündükleri maaş için olması muhtemel durumdur. (bkz: yaptığımız masraflara saysınlar)
a,b,c, partisi ayırd etmeksizin vekil olmak için milyarlar harcayan kişilerin vekil olduktan sonra almak için veryansın ettikleri edecekleri fazlalık maaştır,

bir milletvekili; ben 5 yıllığına seçildim kardeşim tabiiki 5 yıllık maaşımı alırım diyor,

"yuh be kardeşim" derler adama ama onlar vekil "kardeşim" diyemezsin,

yatarak vekili oldukları milleti, 4,5 yıl sömürenler geriye kalanları da başka şekilde almak için uğraşıyorlar.

diyorki sayın vekillim; bizim yaptığımız fazla mesaiyi soran yok ben maaşımı alırım....

alırsın sayın vekilim hiç korkun olmasın....

zamanında ülkenin kalkınması için maaşlarını meclise veya halka bağışlayan vekillerin oluşturduğu meclisin o halini düşünüyorum ve iki maaş uğruna şimdikilerin sözlerine bakıyorum, yazık bu ülkeye .....
Para adamı bozar sağcısını da solcusunu da liboşunu da ...
Haksızlık ediyorsunuz canım adamlara dediğim olaydır.Zaten garibanlar 3 kuruşluk milletvekili maaşıyla geçiniyorlar zaten çoğu zengin de değil, 150.000 ytl yi bulan seçim harcamasını konu komşunun yardımıyla yapıyo zavallı vekiller.Bi asgari ücretlinin 2 yıllık maaşını çalışmadan almış onu bile çok görüyosunuz.
zülfü livaneli nin aralarında bulunmadığı kesimdir.
biri akp li diğeri chp li iki milletvekili dışındaki 548 milletvekilinin yaptığı eylem. işin en acı tarafı ise ödenen paraların x,y,z vergilerinden sağlanması. insanın "sizin yapacağınız vekaleti skeyim" diyesi geliyor.

sanırım dedim bile.
kafası çalışan vekillerdir..her bir ytl için kıçları parmaklanasılardır..
milletvekili kelimesinin lafta kaldığının bir başka emaresidir. zaten bu adamlar normal hayatlarında işadamlarıdır bunun üzerine hala bu denli yüzsüz olmaları, vekili oldukları milleti dahi para kaynağı olarak görmelerinden başka birşey değildir.
neyse!.. 3 aylık beş aylık; verelim gitsinler. gitsinler de kurtulalım dediğim hadise.
beni asıl düşündüren bunlardan sonra gelecek olan 550 tanesi... bu gelenlerden nasıl kurtulacaz bakalım!!.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar