bugün

FM 2008'in futbol dünyasına tanıttığı yeni finli yıldız.

(bkz: FM 2008 deki genç yıldızlar)
fm 2008'de çok ucuza alınılabilen ve amrl/st mevkilerinde oynayabilen, ilerleyen sezonlarda ciddi bir gelişme gösteren süper yararlı futbolcu.
85 doğumludur. ilk sezon 100 k ya alınabiliyor. geldiğinden beri özellikleri çok yüksek olmamasına rağmen blackburn'de mccarthy den yüksek gol ortalamasına sahip oldu. oha! oyunun hatalarından biri sanırım.
championship manager' de kennedy bakırcıoğlu örneğini hatırlatan finlandiyalı genç yıldız. gerçekte budur:
görsel
sanaldaysa sabredildiğinde çok büyük gelişme gösteren ve az paraya gelip yüklüce bonservis kazandırarak kulüpten ayrılan bir futbolcudur. özellikle juventus' tan teklif gelirse ve reddederseniz ciddi biçimde unhappy olur.
liverpool takımında neredeyse bir sezon boyu görev vermememe rağmen, severely lacking match fitness halinde çıktığı maçta iki tane yazan, akabinde sürekli forma şansı bulan oyuncu. yine de birşey var bu çocukta bana itici gelen. forvetim zeefuik ve okaka ile daha etkili sanki. 2012 yılında hepinize bu ikiliyi almanızı tavsiye ederim.
fmde kucuk takimlari * adam eden adam.
250b$ a alinabilir takim farketmeden her takima geliyor ama oyun basinda talibi cok oldugu icin sizi secmesi bazen zor olabiliyor.
olurda bu kadar mı olur dedirten oyuncu. daha 22 yaşında olmasına rağmen fm'nin yeni messi yada ronaldinho tarzında bizlere sunduğu oyuncu. adama sormazlar mı ama madem özelliklerin bu kadar iyi neden finlandiyada oynuyosun hala?* yada neden bu kadar ucuzsun sen kardeşim gibi.

edit: yapma gözünü seveyim fm bu hataları.
fm 2008'de bana göre en iyi oyuncu. ama ne yazık ki yeni gelen yamalarda süperliğinden eser yok.
8.0.2 yükseltmesiyle ya benim bulamadığım ya da oyunda olmayan oyuncudur. isterdim ki kendisini cüzi bir rakamla kadroma katayım, sonra yavaş yavaş ilkonbire girmeye başlasın ardından 50 kulüp kendisini almak için yarışsın.
fm de ilk sene müthiş performansından sonra 2 3 sene yatan futbolcu tipidir.
fm2008'e varmadan, eskiden beri cm4'ü sağlam oynayanlar bilirler ki cm4'ün fazlaca ilerleyen sezonlarında birden bire fırlayan sağlam bir oyuncu olarak muhteşem performans sergiler.