bugün

doğru ve yerinde bir karardır.

hiçbir kurum, kuruluş ve birey devlete meydan okuyamaz. burası devlete meydan okunacak yer değildir.
zaten saç gibi bir doğal örtü mevcutken nefes alması gereken bölgeleri gereksiz bez parçalarıyla kapamanın gereksizliğinin farkına varmış olan kurumdur. ömrümün sonuna kadar alışverişimi oradan yapmaya devam edicem. kahrolsun bim :(
edit: imla
Çok yerinde bir karardır.

Açıklık bir görüşü savunmak değildir fakat kapalılık bir şeyleri savunmaktır. Bu yüzden senin özel hayatının olmadığı -çalıştığın- yerde senin savunduğun şeyi simgeleyen hiçbir şey kullanamazsın.
Zaten türbanlının elinde rakı şişesini okutması bana hep garip gelmişti. islamiyette taşıyan, içiren ve içen de günaha giriyor çünkü.

Neyse iki taraf için de güzel olmuş.
türkiye'de illa türbanlı çalıştıracaksın diye kural olmadığından doğru karardır.

senin boktan yeşil sermaye şirketlerin türbanlı çalıştırmadı yıllarca biriniz çıkıp bişey demedi.
çok doğru bir karardır. evlerinde otursunlar. kasiyer kızlar göze hitap etmeli. erkekler de çalıştırılmamalı.
1 ocak günü dükkanı açmamasından belli olandır. Yazık. Evet.
Bundan sonra bütün alışverişimi Migros'tan yapıcam helal olsun.
koç grubunun belki de tamamında uygulanan bir prosedür. kimse kimseye karışamaz. o bu şekil giyinir; bu o şekil giyinir. migros mini etekli çalıştırır; bim türbanlı çalıştırır. zevkler, renkler, kurallar tartışılmaz.
iyide adamların kendi tercihi.
onlarda başka işlerde çalışsınlar.
sanki dünyadaki tek is migrosmu...
Migros’tan alışveriş yapmama nedenidir. Ayrımcılara prim vermek yok. Evet.
bilhassa migros u tercih sebebidir.
Bu doğruysa Migros’tan bir daha bir şey almam. Evet.
Ama Almazsan migros çok üzülür sonra.
Migrosun da çok sikindeydi 100 bin küsür entryli uludağsözlüğün kadrolu işsizi benden alışveriş yapmayacak diye.
Olabilir amk sanki sikik tarikat şirketleri başı açık çalıştırıyor.
Çoğu migrosta alkol satılıyor tesettürlü birinin zaten orada çalışması anormal.
migros'un ayrıştırıcı olduğunu gösteren durumdur. bize ayrıştırıcı değil birleştirici adımlarla ilerleyiş lazım. *
yalan kardeşim. ben gebzede yaşıyorum her migrosta en az bir türbanlı var. inanmayan varsa gelsin görsün. ulan bu gebzede alkol satmayan migros gördüm ben daha ne konuşuyorsunuz.
Doğru haberse Migros’a bir daha adım atmam. Evet.
15 yıllık migros müşterisiyim, birkaç hafta önce ilk defa türbanlı kasiyer görüp şaşırdım.
türbanlı fantezisi olanları üzmüştür.
migros'un modern bir market olduğunu gösterir.
mogros torbonlo çoloştormoyor diye eleştiri yapanlara...

görsel

kişinin mülkiyet ticaret işletme vb hakları kapsamında özel tercihi.

örn: içkili bir yerde başörtülü çalışan birine gidip içkiler hakkında bilgi sormak veya eşine sevgilisine ped alacağı zaman nasıl bir ürün alacağını bilmeyip, sevgilisine eşine ulaşamayan biri gidip kanatlı mı gece mi günlük mü nasıl nerede (pantolon-tayt-etek ile mi, yatarken mi vb) kullanılacak, hangi marka tavsiyesi vs (modellere markalara kullanım amaçlarına göre giysi ve çalışan kadın açısından önemli. ne olursa olsun dediğiniz yara bandı almıyorsunuz) danışmak...

böyle nice örnekler sıralanabilir.

aynı şekilde bir lokanta cafe bar havuz plaj spa vb (hizmet sektörü diyelim geçelim) en çarpıcısı da sağlık sektöründe (cildiye üroloji vb) testislerinizi penisinizi normal bir erkek doktor hemşireye bile göstermeye çekinirken veya rahatsızlık duyarken (örn: ben) bir kadın sağlık çalışanına ve bir de türbanlıya göstermek elletmek...

bizim toplumumuzda...

neyse, falanca işletme (özel sektör) türbanlı personel istemiyor diye eleştiri yapan embesiller bir düşünsün dedim.
bırakın yukarıda ve onlarca örnek verilecek durumu...
kişi ticaret ve işletme mülkiyet haklarını böyle kullanıcaksa bize bok yemek düşer.
tıpkı tam tersi durumda başı açık personel istemiyorum diyen birine karşı da bize bok yemek düşer.

lütfen aptallığınızı belli etmeyin, sonra uludağ sözlük yazarlarının zeka seviyesi diye bizimle dalga geçiyorlar, siz embesiller yüzünden.
Batıyı örnek aldığındandır.