bugün

bütün gece kesişip tanışıldıktan sonra mekandan cıkıp ilk gördüğü midye tezgahına saldıran kız modelidir butun gecenin hemencecik ırzına gecip ağlamaklı bir halde gecenin sessizliğine bürünmüş kimsesiz sokaklarda yalnızlığınızla başbaşa kalmanıza sebebiyet verir
muhtemelen tüm gece hiç bişey yemediği için karnı acıkan kızcağız modelidir.
midye dolma yiyemeyen,iğrenen erkeklere gülen kızdır.*
kızı tavlayamadığı için b.ku midye dolmaya atan erkek modelinin uydurduğu bahanelere konu olan kız modelidir...***

- olm konuştun mu kızla?
+ konuştum hacı
- eee geliyor mu eve?
+ yaa geliyorda midye dolma yiyor lan ben istemem o kızı
- olm manyak mısın sen?
+ yok abi ben midye dolma sevmem
-kıza bak lan midye dolma yiyo
-yuh!! olm çıkar çabuk makinayi * gazeteye veririz bunu
-he valla ne kizlar var a.k
iştahlı bir kızcağızdır. mızmız tikilere benzemez.Dikkat edin, uyumlu bir kızcağızdır, çöpe dönüp sinir zafiyeti geçirmez.Uyumlu, neşeli kızdır. Kaçırmayın ba!
yaprak dolma (sarma) yapabılen ture nazaran daha az verım alınabılecek kızdır.

(bkz: yaprak sarması)
kokoreç,işkembe,kelle paça yiyen diğerlerinden bir farkı olmayan kız modelidir.
bir de ısmarlıyorsa, pek makbuldür...
sokaktaki midyecilerin üzerine yaşasın midya saati * diye koşan kız modelidir.vardır bööleleri.
(bkz: evlenilecek kız)*
en asil duyguların kızıdır.
gördüğüm kadarıyla kızlar bu konuda ikiye ayrılıyor. kızlar midyeyi ya taparcasına severler, ya hiç sevmezler. midyeyi hiç sevmeyen kızlar 'ıyy böcek mi ooo böcek gibi nee o' şeklinde aptalca önyargılarla konuşarak kendilerini bu muhteşem zevkten mahrum bırakırlar. midyeyi taparcasına seven kızlar ise bir oturuşta bir kilo midyeyi bile rahatlıkla indirirler mideye. o klasik 'kalorisi kaç acaba, yemeyelim kilo alırız' şeklindeki kız muhabbetleri bir anda unutuluverir. midyeyi görünce bu kızların gözü döner. kendilerini kaybederler. midye dolmanın o eşsiz lezzetinde kaybolurlar.

(bkz: denedim yüzde yüz çalışıyor)
midye dolma yenmez mi sorusunu akla getirir. mükemmel bir tatdır. yıllardır söylediğim söylem şudur efendim böcek bu kadar lezzetliyse ne olmuş.**
kokoreç yiyip turşu suyu içen itici kızdan hallicedir.
ağzının tadını bilen, kokoreçi de deliler gibi seven kızdır genelde bu kız. yeri geldiğinde eminönünde balık ekmek de yer bayıla bayıla. büyütülmemesi gereken, normal kızdır.
kokoreç, paça ve işkembe de yiyorsa ayaklarının altına paspas olunacak kızdır.
bir kere yedikten sonra hep yemeye devam eden kızdır.
öncesinde kokoreç atarsa süper bir ziyafet çekecek kızdır.
Bartın'ın Amasra adlı cennet mekanında balık-ekmekten sonra yenilebilecek en güzel şeylerden biri midye dolmadır. bunu yiyen kız ise büyük ihtimal bir turisttir...
önyargılarından sıyrılmış kadındır. deneyip damak damak tadına uygun şeylerin kararını verebilen kişidir aynı zamanda.
osurur kesin, ıyk iğrenç bence. kızlar kaka yapmamalı arkim pembe yapıyolar diyo ama aklım almıyo pamuk helva gibiymiş ne tatlı. midye dolma yiyen kızın ağzı da kokabilir yani bence dişinde felan midye kalır, hem midye günahmış hocam dedi çünkü kadın midyeler adet oluyomuş kan akıyomuş onlardan sakın yemeyin arkiler memelerinden felan kan geliyomuş.
(bkz: ye sen çocuğum)
(bkz: olsa da yesek)
ağzının tadını bilen kızdır.
agzının tadını bilen kızdır. benimdir. bayılırımdır.
Midye-bira-muhabbet ucgeni kurulmasi gereken kizdir. Candir.
nedendir bilinmez itici gelen kızdır. en güzelini bile bir anda göze çirkin gösterir. velhasılı kelam yememelidirler ya da gidin gizli yiyin lan.