1. 1.
  halk dilinde proton pompası inhibitörlerinin genel adı. lansoprazol ve pantoprazol etken maddeli olurlar genelde. sabah aç karnına tek tablet alınır. gün boyu mide ph sını çok düşürmeden asideyi baskılar. reflu (bkz: gorh) hastalarının sabah akıllarına gelen ilk şeydir. lansoprozol grubu genellikle kapsül şeklindeyken, pantoprazol film tablet şeklinde olur.

  (bkz: lansor)
  (bkz: pantpas)
  (bkz: lansazol)
  (bkz: opagis)
  (bkz: vogast)
  (bkz: panto)
  (bkz: protonex)
  (bkz: protech)
  (bkz: lanzedin)
  (bkz: lansoprol)
  (bkz: lukazrol)
  (bkz: degastrol)
  (bkz: helicol)
  (bkz: lansara)
  (bkz: aprazol)
  (bkz: pandev)
  (bkz: protinum)
  (bkz: ulcorex)
  (bkz: pulcet)
  ... machados
 2. 2.
  Gastrit, ülser gibi rahatsızlıkları olan kişilerin aç karnına kullandığı ilaçlardır. Böylelikle mide yanması, ağrısı çekmeyerek dokunan yiyecekleri biraz daha rahat yemenizi sağlayacaktır.
  ... ayaga yapisan karpuz cekirdegi
 3. 3.
  asit fazlalığı sıkıntısı olan ya da nispeten hassas bir mideye dokunabilecek bir ilaç kullanmak zorunda kalan kişilere verilen ilaçlar grubunun genel adı.
  1 -1 ... nardaninciler
 4. 4.
  (bkz: Rabeprazol)
  (bkz: Lansoprazol)
  (bkz: Pantoprazol)
  (bkz: Esomeprazol)
  1 ... saint andre
 5. 5.
  Proton pompası inhibitörüdür. Çok havalı bir ismi var.

  Edit: bir kere içtim baş ağrısı yaptığı için bir daha kullanmadım. Sabahları aç karna 1 kaşık tahin içince aynı görevi görüyormuş. Onu denedim ama o da kolay değil. En güzeli mide kanseri olup ölmek.
  2 ... ulkucuwolf
 6. 6.
  Allah bulandan razı olsun ne diyeyim. Saat 10-10 buçuktan önce kahvaltı yaparsam gün boyu mide yanmasi cekiyorum. Ve zorunda kalmadıkça bu saatlerden önce yemiyorum. Ama yemeye mecbursam atiyorum bi nexium. Gönül rahatlığıyla yemeğimi yiyorum.
  ... madrid ulku ocaklari reisi