1. 1.
  1942 dogumlu amerikali yazar, film yapimcisi. Bilimsel ve teknolojik konseptlerde yazdigi bilim-kurgu romanlariyla ünlüdür. Jurassic Park, State Of Fear, The Andromeda Strain cok bilinen bilim-kurgu romanlarindandir. ER'in yaraticisidir. Harvard'da antropoloji okumus ve sonrasinda Harvard Medical School'dan da doktor olarak mezun olmustur.
  ... aftermath
 2. 2.
  jurassic park, uçuş 545, küre, zaman tüneli gibi kitapların yazarıdır.
  1 ... hothead
 3. 3.
  hayatını kaybetmiştir.
  1 ... kereste
 4. 4.
  biyoloji,fizik,tıp,mühendislik.. her romanında bu adamın anlamadığı bişi yok mu diye insanın sorası gelir. çoğunlukla büyük patron kötüdür ve dramatik bir ölümü haketmiştir.
  ... totally emotional
 5. 5.
  The Andromeda Strain gibi bilimkurgu dalında bir başyapıtın yanı sıra Korku Devleti, Mikro gibi son derece berbat kitaplar da yayınlamış müteveffa yazar.

  Tüm bilimkurgu tantanasının altında ABD'li klasik sağ görüşlü bir muhafazakar olması çok üzücüdür. Korku Devleti adlı kitabında küresel ısınmanın sosyalistlerin bir oyunu olduğunu, böyle bir şeyin olmadığını savunur. Amaç ABD'nin Koyote Protokolü'nü imzalamamasına kılıf geçirmektir.

  Bunun gibi sağcı, ABD'nin emperyalist tutkularının esiri olmuş bir diğer yazar Dean Koontz'dur.
  ... asuregibisurat
 6. 6.
  ER, Jurassic Park ve Sphere'in yaratıcısı olan yazar.
  ... may neym iz keriz
 7. 7.
  (23 Ekim 1942 - 4 Kasım 2008) ABD'li yazar, yapımcı, senarist, yönetmendir. En çok yazdığı bilim kurgu, tıp dramaları ve tekno gerilim türünden eserleri ile bilinir. Kitapları dünya çapında 150 milyondan fazla kopya satmış ve çoğu sinemaya uyarlanmıştır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Michael_Crichton
  ... hasmet ibriktaroglu