bugün

Bir çok insanların şikayetleri arasındadır. Arkadaşın amcası ayağını kırmış diyor ki bana kale 1 ay sonra gelin diyor diye. 1 ay sonra bu adamın ayağı yanlış kaynarsa ne olacak peki. Onu geçtim 5 dakikalık ilgilenecek doktorlar onu bile erteliyorlar. Tam bir rezalet.
"eskiden bu sikorta hastaneleri sıradan geçilmezdi, kuyruklar sokağa daşardı. bak şindi devlet hastanelerine; bomboş hebisi." cümlesinin teknolojiye ayak uydurmuş olması durumu.
Maalesef mhrs sistemi 15 güne kadar randevu verebilir. Acile gitsin diyeceğim de kırık olduğunu öğrendiğine göre zaten gitmiş demektir. Aslında kırık durumunda ortopedi doktoru acilden hastanın filmini görüp alçı gerekiyorsa alçı yaptırır. Neden böyle olmamış anlamadım. Yakınınız özel bir hastaneye gitse iyi olur.
son demlerde iyiden iyiye genel durum halini almıştır. hele düzenli olarak takibinde olduğunuz doktora neredeyse hiç bulunmuyor ve aylarca mhrs takip etmek gerekiyor.
Hastanelerde bekleme dönemi bitti. Artık doktoru göremiyorsunuz bile!
eskiden hastane bile yoktu, şükürsüz kübekler. ülkede tıp yoğudu tıb.
siz geçin dalganızı, sabahın 4'ünde o zamanki adıyla samatyada neler yaşadığımı bir allah biliyor bir ben. tabi görmemişsiniz o dönemleri, rahata alışmışsınız.

şimdi sadece randevu alamayınca insaflı saatlerde gidip fişle muayene olabiliyorsun. benim çocukluğum, geceden sıraya girip muayene bile olamadan 120 km yolu geri dönmekle, ertesi gün aynı döngüye tekrar girmekle geçti.

rahat mekruh bizim millete.
Mhrs: maho ağa randevulaşamama sistemi.
Vizyonumuz: Marabanın sırtından kırbacı götünden kazığı eksik etmeyeceksin.
Misyonumuz: and olsun ki!! biiz, bu milletin ...na koyacağız!
(bkz: bu milletin amına koyacağız)