bugün

pkk teror orgutuyle bircok sivilin olumunden mesul olan apo'nun, gecmiste yaptiklarina ragmen, mevlana tarafindan buyur edilmesidir. kimilerine gore asla gerceklesmeyecek hadisedir, kimilerine gore pkk'li da olsa insan insandir.
kibar feyzo dan bir sahneyi hatırlatır.

-sen!
-ben.
-sen!
-ben.
-sen!
-e ben?
-sen.
-e ulaan been?
-sen gelme ulan ayı.!
(bkz: mevlana görse sen gelme derdi)
* (bkz: sen gelme ulan ayı)
mevlana, mevlana olduğu için o sözü abdullah oçalan için de söyleyecektir. işin doğal seyri budur. insan osun yeter lakin; gel gelelim abdullah oçalan huzura kavuşabilir mi? affedilir mi? gel dedikten sonra dayanabileceği yarım saattir. sonra ise pis bir son hem de çok pis.

zorunlu edit: kendime tutamayacam. entry güme gidecek. niyse.
''gel gel gel dur. şimdi sağ yap topla gel. hayır salak öyle top degil. evet düz gel kıvırma düz gel olum kıvırmadan gelsene. ne beyinsiz adam çıktın sen ya. hafif sol yap esneme esneme tamam evet işte böyle gel böyle devam et aferim benim kuzuma. yok yok kıvırma yine bak olmuyor kıvırmadan dedim. offf bi sidi git gelme ya'' şeklinde isyan ile geri gönderilecek şahıstır. kıvırmadan duramaz çünkü.
-gel bakim
+ben mi?
-gel gel..
+....
-esmer olan evet sen.
+ciddi misin?
-yok artık lebron james!!
+harbi mi?
-iyi s*ktir git...yavşak.
+gelim mi gelmim mi?
-bak hâlâ konuşuyor.
+gelirsem ebemi öpsünler.
-öpmezlerse ben öpeyim emi.
+sağol ciğerim.
benim bildiğim, mevlana insanlar için söylemiştir "ne olursan ol, gel" sözünü.
(bkz: köpeğe demedi insana dedi)
seni $u kapıdan alalım. > döner kapı.
muhtemelen arkasında meşe odunu falan saklıyordur.
insan sevgisi tavan yapmış insanları bile çileden çıkarmayı başaran bir insanı nasıl dergahına davet eder diye düşündüm düşündüm ve şu yargıya vardım. yoktu o zamanlar böyle insanlar. severlerdi düşmanlarını bile insan oldukları için. davet ettiler dergahlarına kötü zamanlarından, kötülüklerinden kurtulsunlar diye. ama kötü diye nitelendirilen insanlar çocukları öldürmedi, kadınlara dokunmadı, devletine silah çekmedi, kanla beslenmedi o vakitlerde. zaten mevlana'nın dergahına yüz kızartıcı bir suç işleyip de gelmeye kimse cesaret edemezdi. mevlana abdullah öcalan'ı görünce ne yapar bilinmez ama sanırım "sen de gel orospu evladı" diyebilirdi, ağzını bozarak.
(bkz: yok devenin nalı).
gelmesiyle, mevlana' nın ortamı terk etmesi bir olur. alternatifi ise aşağıdaki diyalogtur.

- gel ne olursan ol yine gel.
- sen nerden çıktın ?
+ çağrıyı duydum imralı' dan kopturdum geldim.
- be hayvan herif! çağrı insan olma ön koşulunu taşıyor.
+ yav koğuş dardı, ben de yeni firar ettim. biri kucak açınca atladım hemen.
- be hayvan, elinin kanıyla dergaha mi girilir !
- çıktığın deliğe gir hemen, kaybol.
(bkz: sen değil annen)
sanırm bu kez mevlana gel demezdi, imralıda deniz ortası süper tatil apodan gel demesini beklerdi...
- ne olursan ol yine gelllllll!
- adi, şerefsiz, hain olsamda mı?
- sen gel! ben icabına bakarım senin... *
allah bilir yine de ama söylemeden edemeyeceğim, bu kişiye hidayet nasip olmaz zaten. mevlana yine de çağırır. lâkin o da bilir kimlere "gel" diyeceğini.
Karanlıktaki herşey bir ışınla gerçekleri fark edebilir lakin bunun için görme hevesi şarttır yani mevlana gel dese de o olduğu delikte pinekler.
O davet, insanlara yapılmış bir davettir.

Bebek katili olsanda gel diye bir cümlesini hatırlamıyorum.

mevlana'yı olsun şu geyik düşüncelere alet etmeseler de şereflinin şerefsizin değeri anlaşılsa diyorum. Yani APO ile mevlanayı aynı başlık altında bile zikretmek Mevlanaya yapılmış bir hakarettir. Apoyu da yüceltmektir.

Ha bide madalyonun öte tarafı var tabi,

Bide Apo bu yüce davete uyupta gözyaşları içinde gelirse "geldim ya mevlana" derse,
bu islam davetine uyarsa ne diyim ben.
Kimseye bi laf düşmez zaten...
o zamanda otursun kürt halkı ağlasın. demii?
yıllar önce olacakları görüp ne olursan ol gel demesine atıftır. tayyip kafasındaymış etek giyip dönen adamımız.