bugün

yanlı düşüncelerin anlamadan, dinlemeden yapılan çağrıştırmaların, bir bilsen de bin bilene danış sözünün doğrulundan şüphe etmesin kimse. mevlana celaleddin rumi hazretleri: gel ne olursa ol gene gel ister pusperest, ister kafir, istersende kötü yola düşmüş ol gene gel. bizim dergahımız umutsuzluk dergahı değildir. bizim dergahımız gönül kapısıdır demiştir. bundan iki hafta öncesinde mevlana'yı anma törenlerine dünyanın heryerinden insan kitleleri katılmıştır. peki size soruyorum o insan kitleleri sütten çıkmış ak kaşık mıydı?
mevlana felsefesini kavramamış birinin karalama sözleridir. mesela ben kavramamış biri olarak bu sözü tecavüzcülere*, milleti soyanlara derim.
işi gücü saatlerce sözlük başında oturup saga sola bok atmak olan ve kendine yazar diyenler de bu gruba girerdi. kesinlikle.
KiŞiYE ÜSTURUPLU HAKARET SÖZÜ. MEVLANA DiYECEĞiNi DEMiŞ ZAMANINDA...
(bkz: heykel olsan kafana kuş sıçmaz)
--spoiler--
dalmayın buraya dalmayın
--spoiler--
banka hortumcuları.........
çocuk istismarı zanlıları.......
uyuşturucu yapıcıları satıcıları.....
kısaca geleceğimizin temel taşlarını bugünden çalan insanlar. o zavallılara mevlana ne yapsın.
(bkz: benim adıma konuşma derdi)
tövbeni yüz kere bozsan da gel demek,
tövbeni yüz kere bozmadan gelme demek değildir.
- abi ben geldim yine?
- niye gittiydin ki?
- ya abi mecusiler aklımı çeldiydi.. tövbe ettim geri geldim..
- yannız aidatı yatırmamışsın sen bu ayki?
- abi? aidat abi? aidata? dergah değil mi burası? mevlevi şeysi?
- bilader karate salonu burası.. dergah 3 bina aşağıda..
- abi gittim abi ben gene..
- ne olursan ol yeter ki bi git..
-sen
-ben?
-sen
-ben?
-sen
-e ben?
-sen
-e ulan ben?
-sen gelme ulan ayı..!* *
(bkz: kavgada soylenmez)
mevlana felsefesini tam anlamamış kişinin, toplumdaki olumsuz şeyleri görüp üzülünce söylediği varsayımıdır.

"kim olursan ol gel" demek, "kim olursan ol gel" demektir. *
-lan, bi git.
+ya, yemin ederim bu son.
-olum, mal mısın ya?
+allah çarpsın bu son.
-al hadi.
+sana da vereyim mi kulak arkası yaparsın. * *
'' o kadar iğrenç, tiskinç bir insansın ki...'' demenin yumoşla yumuşatılmış versiyonudur. zira mevlana gönlü böyle insanları bile kabul ederdi orası ayrı.
(bkz: bush)
'sen gelme ulannn ayı'
itüsözlük'te bir yazardır kendisi. yaratıcı nicki sayesinde, kısa zamanda birçok usta yazardan daha fazla nick altı girisine sahip olmuitur.
(bkz: ben mevlana degilim adam ol oyle gel) *
(bkz: hitler)...
(bkz: mevlana nın bile gelme diyeceği kişiler)
(bkz: yankee go home)
(bkz: kurt cobain yaşasa dün gece yine intihar ederdi)
mevlana'nin anlatmak istedigini anlamamis birisinin sarfettigi belli olan soz. bir kez "sen gelme" dendi mi, ortada ne mevlana hosgorusu kalir ne de gelen.
facebook ta aynı ısımle kurulan gruptur.Avatardaki tayyip fotografı görulmeye degerdır...
http://www.facebook.com/s...group.php?gid=78653540948