1. 1.
  aziz yıldırım'ın merdivenlere insanları nasıl oturtmadıklarını anlatırken elli kere kullandığı laftır. doğrusu merdiven olan kelimedir.
  2 ... semi
 2. 2.
  galatasaray'ın 2004 yılında ali sami yen stadında fenerbahçe'yi 1-0 yenmesinden sonra, aziz yıldıvım'ın, maçın kurallara uygun oynanmadığına gerekçe olarak gösterdiği, maç esnasında seyirci bulunmasına izin verilmeyen stadyum bölgesidir. bu şahsın, 2005-2006 sezonunda galatasaray'ın şampiyonluğunu müteakip günlerce ortadan kaybolması, galatasaray coşkusunu sulandırmak için mevdiven gibi bir gerekçe bulamamasından ileri gelmektedir; (daha sonra ''istifa edevim ha'' söylemiyle, ortaya çıkabilmek için, duruma bir çözüm bulmuştur) netekim an itibariyle (28 nisan 2008), 27 nisan gs-fb derbisinin aleyhlerine sonuçlanmasından sonra bu şahıs gene ortada yoktur, çünkü mevdiven'i kimse takmamaktadır artık, maçta da mevdiven benzeri bir durum (kırmızı kart, verilmeyen penaltı vs) yaşanmamıştır. merakla bekliyoruz, bu sefer nasıl bir demeçle çıkacaktır basının karşısına.

  edit : oysa bir başkanın maçtan sonra taraftarını sükunete davet etmesi, daha şampiyonluk gitmedi kenetlenelimmesajını vermesi, futbolcularının ve rakip taraftarların gece vakitlerinde dayak yememesini sağlaması gerekmezmiydi? (tıpkı 2 yıl önce kaçan şampiyonluk sonrası ''çabaladık olmadı, futbolcularımı kutluyorum, seneye inşallah'' falan demiş olması gerektiği gibi).
  5 ... basri
 3. 3.
  (bkz: mevdiven degil merdiven)
  1 -1 ... catastropher