bugün

Şöyle enteresan bir bug a yakalandığım oyun. Bu nazilerin elinden bizi kurtaran elemanla kaçmaya başladıktan sonra, bir yerde sarmaşık yardımıyla karşıya atlmamız gerekiyor. cocuk bana sarmaşığı uzatıyor. bizimki zıplıyor. zıpladıktan sonra arkamı döndüğümde bizim eleman yok olmuş oluyor. ben kendim de devam edemiyorum. izlediğim gamethroughlarda da eleman benim gibi karşıya geçmiş oluyor ve yerde yatan ölü adamın yanında duran meşaleyi falan yakıyor. çözümünü bilen varsa, çok makbule geçer...
korkudan hafif altına sıçtıran oyundur. canavarlı mutantlı zombili falan oyunlara gelemem normalde ama bunu ruslar amatör bir ruhla yaptığı için ilginç geldi. gerçekten çok uğraşmışlar ama pc versiyonunda çok bug var gibi. en son durup dururken oyundan çıktı o da tam oldu. çok da pis bi yerdeydim mermi de kalmamıştı gerçi rahatladım o yüzden ama olmadı yine de. sonuçta yine yapacam orayı amk tabi yine oyundan çıkmazsa... onun dışında oyun cidden güzel ancak yapay zeka çok geri söyliyim...
çok iyi oyundur. romanı okuma fırsatı olmadı henüz ancak oyundaki bazı sahneler * ağlatır neredeyse.
ayrıca (bkz: amına koyim artyom)
bağlayıcılık ve gerilim açısından en az ilk oyun kadar kaliteli olan oyun.

grafikleri ilk oyuna göre iyidir fakat directx 11 modunda sağlam sistemlerde bile performans sorunu gözlenmektedir. ayrıca advanced physx tam bir fps katili.

--ağır spoiler--

oyunun sonunda dark one'ların şimdilik gittiği fakat geri geleceği söyleniyor. yani seri büyük ihtimal devam eder.

--ağır spoiler--
gazideki finaller ve aöf finalleri bittikten sonra tekrar başladığım oyun. korkulu geceler başlasın.
bazı oyunlar vardır,başlarından itibaren sanki film izliyormuşsunuz gibi sizi içine çeker,hep merak edersiniz sonraki sahneyi ve öğrenmek içinde sürekli oynarsınız. sonra farketmeden bi bakmışsınız 2-3 saat geçmiş.böyle böyle çok kısa sürede oyunu bitirirsiniz.Bittikten sonra bi mala bağlarsınız, oyunu hiç oynamamış olduğunuz bikaç gün öncesine gitmek yine o ilk heyecanla aynı macerayı yaşamak istersiniz.işte Metro Last Light bu bahsettiğim oyunlardan. Oyunda emeği geçenlerin ne kadar zor şartlarda ve hangi büyük oyun firmalarına kafa tutarak bu oyunu çıkarttığını öğrendiğimde hayranlığım dahada fazla arttı bu oyuna ve oyunu benim için dahada özel biryere taşıdı. He şimdi bu oyunu beğenmeyen bık bık yorum yapan konsol ergenlerinede diyorumki,lan oğlum gidin bahçenizde oynayın ,marionun yenisi çıktı diolar onu alın,ne biliym sonic miydi neydi bi oyun vardı onu oynayın,hiç bişey yapamıyosanız saklambaç oynayın arkadaşlarınızla lan,aptal aptal yorum yapmayın.
ilk oyuna göre aşmış grafiklere sahip oyun. Evet ilk oyunda 2010 yapımı da olsa, oyunun grafik kalitesi 2. oyunun 5-6 kat altında kalmakta kesinlikle. Ve aim geri gelmiş. O ilk oyunun bozuk aim'i yok taş gibi aim var. Oyunun grafikleri dibe dayadığımda 10 fps aldım benchmark'tan. Ama o görüntüleme için ekran kartı bile alınabilir. Grafik kalitesi yine ve yine söylüyorum aşırı başarılı. Ancak yine bir stabilizasyon sorunu hissettim, çünkü o grafikleri benim bilgisayarım kaldırır abi. * Yorumlara bakılırsa hikaye biraz daha zorlama olmuş deniyor ama bakalım oradan da sorun yaşamazsa puanlarımı toplar metro last light.
mükemmel bir oyun.

bitirdiğim zaman tam üzgün bir moda girmişken chapters bölümünde new missions bölümünü gördüm. ana hikayeden ayrı olarak farklı bölümler var imiş. benim yüklediğim çalıştırmadı ama belki sizinki çalıştırır. görmediyseniz hemen silmeyin oyunu diye dedim.
maalesef hayatimda yarida birakip komple pcden silip ustune birde cd sini paramparca ettigim ilk ve tek oyun olmustur. boyle gereksiz bir zorlama gormedim ben. zekadan yoksun surekli kendini tekrar eden asiri bir zorluk.
gerilimiyle insanı anında havaya sokan bir oyun. ayrıca oyuna ilk girdiğinizde çalan melodi ve o tünel bu kadar başarılı bir giriş şekli olamazdı. dört dörtlük bir oyun. bitecek diye korkuyorum yani o derece.
Ailenizdekiler size seslenince üzerinize alınmamanıza sebebiyet veren oyun. Resmen 2 gün boyunca kendimi artyom gibi hissettim, tuvalete çakmakla giriyorum fantezi olsun diye.
görsel

efsane olmuş oyun.
bazi bolumler insani cildirtmak icin yapilmis sanki. surekli bi labirent habire bir cikmaz. tekneyle dayinin geldigi bolume selam ediyorum. allah belanizi versin boyle seymi olur lan allahsizlar. elimdeki tum cephaneyi harcadim neredeyse. neyse onu gec kilisenin onunde sudan cikan hayvanoglu hayvan nasil birsey biara silahlari falan biraktim geri kaciyorum.
hic mi iyi yonu yok tabiki var, striptiz kulubu iyi olmus biraz nefes aliyorsunuz!
bu sene çıkmış en iyi oyunlardan biridir. sırf hemen bitmesin diye bir bölümü 10 taksitte oynuyorum, film gibi oyun, oyun gibi film resmen...
bu ara ekran kartı almak isteyen ve bu oyunu da oynamak isteyenlerin nvidia kampanyalarına bakmalarını tavsiye ederim.

belli bir model üstü alanlara oyun hediye veriliyordu.

giriş menüsü (enter the metro) bestesi;http://youtu.be/H843gBkzY8w . nasıl bir melankolik-gerilim, post-apokoliptik bir şey olduğunu siz düşünün.

''artiom, davai !''
pek vaktim olmasa da, oturdum biraz oynadım.

--spoiler--
market sistemi kötü olmuş, taşınabilen eşya, mermi hacmi(inventory) yetersiz. belki oyunun başlarında böyledir, bir backpack (sırt çantası) şart gibi.

''bir yusufçuk havalanıyor içimde''; oynarken pantolon değiştirenleri mi ararsın, oyunu kendi kanalı için kaydederken küfürler edeni mi ? her şey mevcut.

--spoiler--
Steamde alıp hala kurmadığım oyundur. Çünkü Metro 2033 hala bitmedi bitmiyor lan.
Atmosferi harika olan oyundur. Sabırsızlıkla 2033'ü bitirmeyi bekliyoruz.
iki kitabı da okumuş kişi için ayrı güzeldir. 2. oyun gerçeklik ve geliştirmelerle pek güzel olmuş silah modifikasyonu vs. oyundan keyif almak için ranger mod ve rusça oynamak gerekir. karakterin annesi ''nye boysiya'' dediğinde içiniz bi tuhaf olmalıdır.

Gaz maskeniz boyuna çatlar kırılır filtresi biter. bu durum ranger modda çok çok daha ciddidir.

merminin para olarak kullanılması mermileri harcarken kara kara düşündürür. haydutlu istasyonlarda mümkün olduğuca bıçak fırlatarak(bıçağı sonra cesetten almak ayrı güzel tabi) boğarak ve ışıkları söndürerek fark edilmeden yola devam etmek...
1 kere normal, 1 kere hard, 1 kere de ranger mod da bitirdiğim oyundur. ranger mod inanılmaz zevklidir. ota boka "hasiktir öldük" diyebiliyosunuz.

shotgun + machine gun kesinlikle bankonuz olmalı. özellikle shotgun. shotgun sız yüzeye çıkanı siqem.
henüz oynanmadan, frankieonpcin1080p'nin gameplay videolarındaki yorumları sayesinde tapılmış oyundur.
an itibari ile bitirdiğim oyundur. metro 2033 te ki gibi 2 farklı son var mı acaba diye de merak etmiyor değilim.
Bir solukta oynanıp bitirilmiş oyundur. Metro 2033'ten hikaye olarak daha iyi değil ancak gerek yeni canavarların gelmiş olması, gerek oynanışta yapılan yenilikler ve gerek fizik motorunun geliştirilmesiyle kalbimi kazanmıştır.
ayrıca dmitry glukhovsky bir röportajda metro 2035 kitabının bu oyunun çok daha detaylı bir hali olarak yazacağını söylemiş.

--spoiler--
görsel
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=-nvaENxIOvU#!
--spoiler--
babalar gibi oyundur. script olayının nasıl kullanılması gerektiğini gözümüze gözümüze sokan, belkide gelmiş geçmiş en iyi atmosfere sahip, sadece yüz animasyonları zayıf olan, harika shooter oyunu.
efsane pc oyunları arasına girmesi gereken oyun.farcry 3 den sonra ki en iyi fps oyunlarından biri.
Xbox için malum yerlere düşen ve verified olan , Metro 2033'ün amca oğlu oyundur.
aşağıdaki linkten bölüm rehberlerini izleyebileceğiniz oyun.
http://www.youtube.com/watch?v=7owCFJn1BWY